Czy klimatyzacja jest zdrowa? Klimatyzatory Haier bezpiecznym rozwiązaniem!

artykuł promocyjny

Klimatyzator kojarzy się z chłodzeniem mieszkań, domów, powierzchni biurowych i sklepowych. Branża klimatyzacji znacznie się rozwinęła, w tej chwili klimatyzatory stały się powszechne, znajdują się w standardzie wyposażenia auta, widzimy je prawie w każdym sklepie bądź salonie. Wraz ze wzrostem popularności klimatyzatorów, rosły potrzeby w stosunku do tych urządzeń, a producenci prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych funkcji. Obecne klimatyzatory nie tylko chłodzą, są urządzeniami, które grzeją, osuszają, czy oczyszczają powietrze, będąc wyposażone w liczne rozwiązania dbające o komfort użytkowania. Klimatyzatory są przedmiotem wielu mitów dotyczących ich wpływu na zdrowie.

Czy klimatyzacja jest zdrowa? Klimatyzatory Haier bezpiecznym rozwiązaniem!

Marka klimatyzatorów Haier stawia na bezpieczne i komfortowe rozwiązania. Haier jest marką numer 1 na świecie według raportów Euromonitora.

Haier - nr 1 na rynki klimatyzatorów

 

Czy klimatyzacja jest zdrowa?

 

Prawidłowo działająca i użytkowana zgodnie z zasadami klimatyzacja jest nie tylko bezpieczna, ale i zdrowa. Czy to w samochodzie, czy w mieszkaniu, rozsądne korzystanie z klimatyzacji jest bardzo ważne i pozwoli nam uniknąć np. przewiania, czy bólu gardła. Należy odrzucić fałszywe przekonanie o tym, że klimatyzacja szkodzi. Wręcz przeciwnie, klimatyzator może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla alergików, czy osób mających problemy z oddychaniem. Tylko i wyłącznie niewłaściwe ustawienie klimatyzatora może prowadzić do niekomfortowych dolegliwości. Temperatura ustawiona na klimatyzatorze powinna być maksymalnie 6 stopni niższa niż zewnętrzna. Oczywiście przy temperaturze 35°C na zewnątrz, nie ustawimy 29°C. W takich przypadkach należy nie ustawiać niższych temperatur niż 22°C.

Klimatyzatory Haier posiadają liczne funkcje sterowania, które pozwolą na skuteczną kontrolę pracy, tj. czujnik ECO-Pilot wykrywający obecność człowieka, sprawiający by nawiew powietrza nie odbywał się bezpośrednio na użytkownika. Klimatyzatorami Haier można sterować na kilka sposobów: tradycyjnie poprzez sterowniki ścienne bądź pilotem, poprzez połączenie Wi-Fi, czy nawet głosem.

Czy klimatyzacja jest zdrowa?

Klimatyzatory są bezpieczne dla zdrowia i mogą na nie korzystnie wpływać. TUNDRA Plus jest najczęstszym wyborem klient.

 

Czyszczenie klimatyzatora a zdrowie

 

Czyszczenie klimatyzatora powinno odbywać się regularnie, przy zachowaniu zaleceń producenta. Częste odkurzanie bądź przemywanie filtrów jest bardzo istotne dla efektywności pracy urządzenia, jak i naszego zdrowia. Nowe jednostki Haier posiadają innowacyjną funkcję SELF CLEAN™, która zapewnia samooczyszczanie się klimatyzatorów. Technologia SELF CLEAN™ jest dodatkowym mechanizmem, który oczyszcza parownik z gromadzących się zanieczyszczeń. Wilgotne powietrze zamraża powierzchnię wymiennika i usuwa osad w momencie rozmrażania. W rozwiązaniu SELF CLEAN™ Haier wykorzystana została powłoka Nano Silve Ion, zawierająca jon srebra, który zabija do 99,9% bakterii i hamuje ich wzrost. Czysty klimatyzator to wzrost efektywności pracy nawet o 30% i mniejsza szansa na rozwój drobnoustrojów.

Czyszczenie klimatyzatora a zdrowie

Klimatyzatory ścienne Haier z oznaczeniem Plus w nazwie posiadają funkcję SELF CLEAN™

 

Klimatyzator - rozwiązanie dla alergików

 

Szczególnie wiosną, kiedy natężenie alergenów jest bardzo duże, klimatyzatory z wysokiej jakości filtracją mogą stanowić złagodzenie objawów u alergików. Alergia jest najpowszechniejszą chorobą układu oddechowego, na jej objawy uskarża się 10%-20% populacji, a liczba osób z alergią wciąż rośnie. Haier wyróżnia zastosowanie innowacyjnego systemu filtrów, idealnego rozwiązania dla alergików. Klimatyzatory ścienne oprócz wysokiej jakości filtru standardowego (mechanicznego), mają możliwość umieszczenia dwóch dodatkowych filtrów.

  • filtr antybakteryjny do klimatyzatorów ściennych,
  • filtr fotokatalityczny do klimatyzatorów ściennych,
  • filtr z witaminą C do klimatyzatorów ściennych,
  • filtr z węglem aktywnym do klimatyzatorów ściennych,
  • filtr 3M do klimatyzatorów ściennych,

Klimatyzator - rozwiązanie dla alergików

Filtry dostępne są w zestawach z filtrem antybakteryjnym. Filtr antybakteryjny do klimatyzatorów to środek, który eliminuje alergeny, bakterie, wirusy i grzyby. Jego zastosowanie skutecznie poprawi jakość powietrza w użytkowanej przestrzeni. Filtr fotokatalityczny do klimatyzatora odpowiedzialny jest za niwelowanie nieprzyjemnych zapachów. Filtr z węglem aktywnym do klimatyzatorów oczyszcza pomieszczenie ze szkodliwych dla człowieka lotnych związków organicznych tj. benzen czy radon. Z kolei filtr, zawierający witaminę C, uwalnia ją w miejscu użytkowania podczas pracy. Witamina C znajdująca się w powietrzu poprawia wygląd skóry i samopoczucie. Używanie wysokiej jakości filtracji w klimatyzatorach jest bardzo ważne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania urządzenia.

Dodatkowe filtry są skuteczne w walce z alergią, ponieważ zatrzymują alergeny, wirusy i bakterie

Dodatkowe filtry są skuteczne w walce z alergią, ponieważ zatrzymują alergeny, wirusy i bakterie.

 

Filtry 3M i IFD do klimatyzatora

 

System filtrów oczyszczających 3M zapewnia powietrze wolne od różnych szkodliwych substancji, tj. roztocza, pyłki, zarodniki grzybów, bakterie, spaliny, dym, czy włosy. Wychwytują zarówno widoczne, jak również niewidoczne zanieczyszczenia oraz inne mikroskopijne substancje szkodliwe. Filtry 3M są dostępne opcjonalnie w klimatyzatorach FLEXIS Plus, FLARE i TUNDRA Plus. Filtry IFD to najnowsze rozwiązanie Haier, które znajduje się w standardzie klimatyzatora z funkcją oczyszczania powietrza - JADE Plus. Filtr IFD to zaawansowana siatka filtrująca, która zapewnia większą zdolność usuwania zanieczyszczeń w powietrzu. Składa się z 6816 otworów do pochłaniania pyłu. Generuje elektryczność statyczną adsorbującą kurz w powietrzu.

Czy klimatyzacja jest zdrowa? Klimatyzatory Haier bezpiecznym rozwiązaniem!

Filtr 3M. Klimatyzator FLEXIS Plus w standardzie posiada sterowanie Wi-Fi i czujnik ECO.

 

Klimatyzator i oczyszczacz – JADE Plus

 

Propozycją Haier dla alergików, dzieci, niemowlaków i osób, chcących zachować zdrowe i czyste powietrze w domu, jest klimatyzator JADE Plus. Klimatyzator pełni funkcję chłodzenia, grzania, osuszania i jest również oczyszczaczem powietrza. Skuteczność oczyszczania powietrza JADE Plus według CADR wynosi 300m3/h. Oznacza to, że efektywność pracy JADE Plus jest równie wysoka jak oczyszczaczy powietrza wyprodukowanych wyłącznie do tego celu. Klimatyzator posiada wbudowany czujnik jakości powietrza, automatycznie wykrywający zanieczyszczenia (PM2.5) i sygnalizujący potrzebę oczyszczania. Oczyszczanie powietrza w pomieszczeniu odbywa się zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia. Uruchomienie technologii oczyszczania SELF PURIFY™ odbywa się w prosty sposób za pomocą dedykowanego przycisku na pilocie.

JADE Plus to klimatyzator i oczyszczacz powietrza w jednym.

JADE Plus to klimatyzator i oczyszczacz powietrza w jednym.Kontakt w sprawie produktów:

REFSYSTEM Sp. z o.o.
ul. Metalowców 5
86-300 Grudziądz
tel. +48 695 930 647
www: www.haier-ac.pl
mail: wyślij wiadomośćKlimatyzatory Split i Multi Split

Facebook REFSYSTEM Sp. z o.o.     Youtube REFSYSTEM Sp. z o.o.     Instagram REFSYSTEM Sp. z o.o.

Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent