jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła w domu?

artykuł promocyjny

Zmieniający się klimat i trudna sytuacja na rynku surowców grzewczych, a także zmiana potrzeb konsumentów związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem domów sprawia, że coraz więcej osób rozważa instalację pompy ciepła w domu. Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia, zapewniające efektywne ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń, wykorzystując odnawialną energię. Artykuł skupia się na dwóch rodzajach pomp ciepła (działających na czynniku R32 i R290) a także na innowacyjnych klimatyzatorach wyposażonych w dodatkową funkcją ogrzewania pomieszczeń.

 

pompy ciepła i klimatyzatory konsi  - od systherm


Pompy ciepła z czynnikiem R32


Czynnik R32 jest jednym z najczęściej wykorzystywanych czynników chłodniczych. To także jeden z najbardziej ekologicznych czynników dostępnych na rynku. Pompy ciepła działające na czynniku R32 mają mnóstwo zalet, które sprawiają, że wiele osób chętnie instaluje je w swoim domu.

 

  • Wysoka efektywność energetyczna: pompy ciepła z czynnikiem R32 są znacznie bardziej efektywne od konwencjonalnych pieców gazowych czy węglowych. To pozwala na znaczne oszczędności kosztów ogrzewania.
  • Mały wpływ na środowisko: czynnik R32 ma stosunkowo niski wskaźnik tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), dzięki czemu w porównaniu do innych czynników znacznie mniej negatywnie oddziałuje na środowisko.
  • Możliwość współpracy z instalacją fotowoltaiczną - redukcja kosztów za prąd.

 

Pompa ciepła KONSI z czynnikiem R32 - ONDO


Zapotrzebowanie na rynku rośnie, a wraz z nim rośnie wybór pomp ciepła działających na czynniku R32. W portfelu produktowym marki KONSI znaleźć można urządzenie Ondo. To sprawdzona, wydajna pompa ciepła, która sprawdzi się w każdym budynku z zapotrzebowaniem na ekologiczne źródło ciepła. Bogate wyposażenie - dodatkowa grzałka czy moduł Wi-Fi - gwarantuje komfort użytkowania, łatwe sterowanie, a także niezawodną pracę na lata.

Pompa ciepła ondo os systherm


Pompy ciepła z czynnikiem R290


Czynnik R290 to propan. To naturalny czynnik chłodniczy. Pompy ciepła działające na czynniku R290 również posiadają wiele zalet:

 

  • Ekologiczność: R290 to również jeden z najbardziej ekologicznych czynników chłodniczych dostępnych na rynku. Nie szkodzi ozonosferze i ma niski potencjał tworzenia efektu cieplarnianego.
  • Wysoka efektywność: Pompy ciepła z R290 charakteryzują się znacznie wyższą efektywnością niż tradycyjne systemy grzewcze. Pozwala na oszczędność energii i obniżenie rachunków.
  • Wyjątkowo cicha praca: wykorzystanie propanu pozwala na pracę pompy ze znacznie niższym poziomem hałasu - takie pompy ciepła należą do najcichszych pomp oferowanych na rynku.

 

Pompa ciepła KONSI z czynnikiem R290 - KIRYU


Propanowa pompa ciepła Kiryu marki KONSI należy do kategorii urządzeń typu monoblok z hydroboxem. Model ten ma nowoczesny design, dzięki czemu jest to rozwiązanie odpowiadające najnowszym trendom w budownictwie. Możliwość sterowania Wi-Fi, wysoka wydajność czy kompatybilność z systemami fotowoltaicznymi sprawiają, że Kiryu jest pompą ciepła wpisującą się w oczekiwania współczesnego użytkownika.

pompa ciepła Kiryu od systherm


Klimatyzatory z funkcją ogrzewania pomieszczeń


Klimatyzatory najczęściej są kojarzone przede wszystkim z funkcją chłodzenia pomieszczeń latem. A jednak nowoczesne urządzenia potrafią również efektywnie ogrzewać domy w okresie zimowym. Instalację klimatyzatora do ogrzewania swojego domu warto rozważyć z kilku powodów.

 

  • Wielofunkcyjność: dzięki dodatkowym funkcjom w postaci jonizatora czy sterylizacji UVC, klimatyzator pozwala zadbać o jakość powietrza, gwarantując zdrowe i czyste powietrze. Są to więc urządzenia warte polecenia dla alergików. Do tego możliwość połączenia z systemami smart dom umożliwiają łatwe, intuicyjne sterowanie takim innowacyjnym klimatyzatorem.
  • Szybkie osiąganie wymaganej temperatury: Klimatyzatory o wiele szybciej osiągają zadaną temperaturę w porównaniu do tradycyjnych pieców. Pozwala to cieszyć się komfortową temperaturą w domu w wyjątkowo krótkim czasie po uruchomieniu urządzenia.
  • Precyzyjna kontrola temperatury: W klimatyzatorach można precyzyjnie ustawić temperaturę jaką chcemy uzyskać w pomieszczeniach. Dzięki takiej dokładnej kontroli, zwiększa to komfort użytkowania oraz pozwala dostosować pracę urządzenia do indywidualnych potrzeb.

 

klimatyzator na ścienia w salonie

 

Klimatyzator stworzony do grzania - KONSI Risou


Jeśli poszukujemy klimatyzatora, który można wykorzystać do ogrzewania pomieszczeń, powinniśmy zwrócić uwagę na parametry pracy tego urządzenia. Urządzenie marki KONSI, klimatyzator Risou, zaprojektowano w taki sposób, by mogło pracować efektywnie przez cały. Model ten ma wysoką klasą energetyczną: A+++ w trybie chłodzenia i A++ w trybie grzania. Warto również zwrócić uwagę na szeroki zakres temperatur roboczych. Klimatyzator Risou potrafi skutecznie ogrzać pomieszczenia nawet jeśli na zewnątrz termometry wskazują -25°C, a dzięki wbudowanej grzałce tacy skroplin jednostki zewnętrznej zabezpiecza urządzenie przed oszronieniem. Gwarantuje to niezawodną pracę również w wymagających warunkach pogodowych.

klimatyzacja marki Risou od systherm


Z powyższej prezentacji urządzeń wysuwa się oczywisty wniosek: inwestycja w pompę ciepła wykorzystującą czynniki R32 albo R290 lub klimatyzatora z funkcją ogrzewania daje wiele korzyści. To oszczędność energii, obniżenie kosztów eksploatacji, ochrona środowiska oraz zwiększenie komfortu w domu. W dłuższej perspektywie czasowej inwestycja zwraca się i przyczynia do zrównoważonego, wydajnego ogrzewania i chłodzenia naszych domów.
 

>>Poznaj urządzenia KONSI<<Kontakt w sprawie produktów:

Grupa SYSTHERM
ul. Św. Wincentego 7
61-003 Poznań
tel. 603-329-329
www: www.systherm.pl
www.twojegree.pl
www.klimakody.pl
mail: wyślij wiadomośćCentrala Poznań
ul. Św. Wincentego 7
61-003 Poznań

Grupa SYSTHERM działa na terenie całego kraju.
Zapraszamy do oddziałów regionalnych w 7 miastach:

Białystok | Katowice | Kalisz | Koszalin | Lublin | Olsztyn | Szczecin

CHŁODNICTWO: agregaty chłodnicze » sprężarki chłodnicze » wymienniki ciepła » skraplacze » chłodnice » wytwornice lodu łuskowego » meble chłodnicze
POMPY CIEPŁA: pompy ciepła - dla domu » przemysłowe pompy ciepła - dla produkcji i handlu KLIMATYZACJA: klimatyzatory » pompki skroplin » centrale wentylacyjne » osuszacze » oczyszczacze » kurtyny powietrzne
POZOSTAŁE: czynniki chłodnicze » automatyka » nagrzewnice wodne » narzędzia i materiały montażowe » hel do balonów - butle z helem » autoserwis i autochłodnie

Facebook Systherm     Youtube Systherm     Linkedin Systherm     Instagram Systherm     Twitter Systherm

Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent