jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Elektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie hal, magazynów i warsztatów

artykuł promocyjny

Ogrzewanie obiektów o dużej kubaturze jest trudne i kosztowne. Szczególnym rodzajem takich pomieszczeń są te o charakterze półotwartym, jak hale i magazyny, hangary i dworce oraz o słabej izolacyjności — kościoły, fabryki, sklepy wielkopowierzchniowe. Wynika to z prawa fizyki o unoszeniu się ciepłych mas ku górze, czyli tak zwanej ucieczki ciepła. Stąd też tradycyjne systemy grzejnikowe nie mają racji bytu w pomieszczeniach wysokich. Istnieje zatem realna potrzeba wykorzystania rozwiązań, które są w stanie dostarczyć ciepło w precyzyjny sposób do miejsc, gdzie jest ono akurat potrzebne. Idealnym przykładem są elektryczne promienniki przemysłowe, które w ponad 80% emitują ciepło radiacyjne, dzięki czemu ogrzewają przede wszystkim ludzi i przedmioty, a nie powietrze.

Elektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie hal, magazynów i warsztatów

fot.: Przykładowe zastosowanie promienników w hali magazynowej

 

Profesjonalne ogrzewania budynków o dużej kubaturze i powierzchni


Promienniki elektryczne uchodzą za bardzo energooszczędne rozwiązanie. Zmniejszenie kosztów ogrzewania, przy jednoczesnej poprawie warunków termicznych w pomieszczeniu, to właściwości, na których zależy każdemu administratorowi. Ciągły ruch powietrza to naturalny efekt cyrkulacji oraz wentylacji w obiekcie. Dodatkowe ochładzanie powietrza i budynku wynika z konieczności otwierania bram i drzwi. W pomieszczeniach o dużej kubaturze często nie ma potrzeby ogrzewania całej przestrzeni, wystarczy skupić się na obszarach przebywania ludzi jak na przykład linii produkcyjnej. I tu po raz kolejny niezastąpione okazują się radiacyjne systemy promienników elektrycznych, które w przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów wodnych, gazowych i powietrznych nie ogrzewają powietrza, a oddają ciepło bezpośrednio na ludzi i przedmioty. Takie promienniki są w stanie obniżyć koszty ogrzewania nawet o 50%.

Elektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie hal, magazynów i warsztatówElektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie hal, magazynów i warsztatówElektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie hal, magazynów i warsztatów

fot.: Promienniki zapewniają ciepło w miejscu, w którym jest potrzebne bez dystrybucji i rozproszenia w przestrzeni

 

Rewolucyjne rozwiązania dla lepszej efektywności grzania

 

Dodatkowe oszczędności generuje inteligentny i precyzyjny system sterowania. To dzięki niemu zwiększa się komfort, a emitowane ciepło odczuwane jest niemal natychmiast. Czas ogrzewania można wówczas skrócić do godzin, w których wykonywana jest praca, a cały system charakteryzuje się niską bezwładnością typową dla systemów elektrycznych.
 

Doskonałym przykładem są modele marki VARMA TEC należącej do jednego z największych europejskich producentów wysokiej jakości halogenowych promienników podczerwieni firmy STAR PROGETTI. Promienniki można stosować pojedynczo lub zespołowo, na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń. Reflektor paraboliczny zapewnia wysoką wydajność grzewczą oraz równomierny rozkład ciepła. Możliwość regulacji kąta pochylenia do 45 stopni pozwala jeszcze dokładniej wykorzystać jego potencjał. Na wyposażeniu znajduje się uchwyt montażowy - promienniki można przymocować do ściany lub do sufitu. Ogrzewacz wyposażony jest w kabel zasilający o długości 1,5m. Opcjonalnie możliwy jest montaż promiennika na statywie.

Promienniki włoskiej marki VARMA TEC

fot.: Promienniki włoskiej marki VARMA TEC

Produkowane we Włoszech promienniki podczerwieni Helios stosowane są do strefowego ogrzewania obiektów przemysłowych i komercyjnych. Przykładowo promiennik podczerwieni Helios black 2000W świetnie sprawdza się na powierzchniach półotwartych do 12m2 i zamkniętych do 20m2. Został on wyposażony w specjalny filtr redukujący światło widzialne, zapewniający optymalną wydajność przy zredukowanej zawartości światła resztkowego w czasie ogrzewania.

Elektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie hal, magazynów i warsztatów

fot.: Promiennik marki HELIOS C

Promiennik HELIOS High Power HPV3-60 został opracowany specjalnie do ogrzewania strefowego w miejscach, takich jak: hale, magazyny oraz inne wysokie obiekty przemysłowe i komercyjne. Jest niezwykle skuteczny i zapewnia natychmiastowe ogrzewanie w ciągu 1 sekundy. Promiennik może być opcjonalnie sterowany za pomocą regulatora mocy, przełącznika lub czujnika ruchu. Jest znacznie skuteczniejszy i tańszy w użytkowaniu, niż zwykłe ogrzewacze gazowe, które dodatkowo wymagają przygotowania specjalnej instalacji. Promiennik nie wymaga przeglądów, konserwacji, a jego praca jest bezgłośna.

Elektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie hal, magazynów i warsztatów

fot.: Promiennik Helios High Power HPV3-60T 6kW

Promienniki znajdują zastosowanie również w przestrzeniach bardziej kameralnych, jak kawiarnie, tarasy, altany, a nawet w domach. Są mało inwazyjne w montażu, mają dyskretny wygląd i odznaczają się wysoką odpornością na warunki zewnętrzne.

Elektryczne promienniki podczerwieni - zastosowanieElektryczne promienniki podczerwieni - zastosowanie



Kontakt w sprawie produktów:

Enerzon Sp. z o.o.
ul. Pogodna 16
05-123 Chotomów
tel. 22 559 77 52
www: sklep.enerzon.pl
enerzon.pl/
mail: wyślij wiadomość



Rozwiązania grzejne w technologii fal podczerwonych oraz w inteligentnych systemach sterowania ogrzewaniem:

promienniki podczerwieni » panele grzewcze » maty grzewcze » termostaty pokojowe (tradycyjne, programowalne, przewodowe i bezprzewodowe) » kompletne systemy do sterowania ogrzewaniem podłogowym i innymi systemami grzewaczymi

Facebook Enerzon Sp. z o.o.     Youtube Enerzon Sp. z o.o.     Instagram Enerzon Sp. z o.o.     Twitter Enerzon Sp. z o.o.





Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent