Rekuperatory.pl

Producent rekuperatorów PRO-VENT MISTRAL. Doświadczenie i kompetencje budowane przez lata

artykuł promocyjny

Polska firma produkcyjna PRO-VENT Systemy Wentylacyjne posiada ugruntowaną pozycję w branży wentylacyjnej oraz ponad 20-letnie doświadczenie. Zadaniami PRO-VENT jest produkcja central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (rekuperatorów) PRO-VENT MISTRAL, bezprzeponowych gruntowych wymienników ciepła PRO-VENT GEO oraz elektro-jonizacyjnych filtrów powietrza PRO-VENT CLEAN R. Urządzenia, które firma produkuje, są przyczyną znacznej poprawy jakości powietrza - dostarczają świeże i czyste powietrze do budynku, co zwiększa komfort przebywających tam osób. Do tego, urządzenia tak opracowano, żeby prawie do zera zminimalizować straty wentylacyjne przez wentylację przy komfortowych ilościach powietrza wentylacyjnego. Ma to z kolei przełożenie bezpośrednie na kotszy ogrzewania budynku.   

20 lat Rekuperacji - Doświadczenia w rekuperacji

 

JAKOŚĆ WYKONANIA

 

Rekuperatory PRO-VENT MISTRAL od lat uzyskują różne wyróżnienia i nagrody, klienci doceniają je za najwyższą jakość wykonania. W 2022 roku firma otrzymała jako laureat programu Konsumencki Lider Jakości medal LIDER DEKADY 2011-2021. To głosy respondentów zdecydowały o wyróżnieniu marki PRO-VENT. W ich ocenie jest ona jedną z najlepszych na rynku w branży wentylacyjnej. Urządzenia cechuje wysoka jakość, efektywność oraz bezawaryjna praca przez wiele lat.

Rekuperatory RO-VENT MISTRAL

 

REKUPERATORY PRO-VENT MISTRAL

 

FUNKCJA SWOBODNEGO CHŁODZENIA Z BYPASSEM I TRYB WENTYLACJI NOCNEJ

 

Wybrane modele wentylacyjnych central wyposażono w przepustnice bypassu uruchamiane za pomocą nadrzędnych sterowników. To znaczy, że działają automatycznie na podstawie wskazań czujników temperatury. Automatyczny bypass, który jest w dodatku całkowicie szczelny, pomaga w skuteczny sposób wykorzystać chłodne, przyjemne powietrze nocy w okresie letnim.

 

ŚWIEŻE POWIETRZE Z MAKSYMALNYM ODZYSKIEM CIEPŁA

 

Zaawansowane centrale wentylacyjne PRO-VENT MISTRAL używają wydajnego systemu odzysku ciepła. Wysoka skuteczność odzysku ciepła nawet przy intensywnej wentylacji – to właśnie zapewnia autorska, niesymetryczna konstrukcja wymienników ciepła.

 

PODŁĄCZENIE DO POWIETRZNEGO GRUNTOWEGO WYMIENNIKA CIEPŁA

 

Niesamowicie energooszczędne i wydajne płytowe gruntowe wymienniki ciepła niezwykle łatwo i skutecznie wchodzą we współpracę z rekuperatorami PRO-VENT MISTRAL. Powietrze ochłodzone latem i wstępnie podgrzane zimą jest doprowadzane do budynku przez gruntowe wymienniki ciepła (GWC). Podnosi to w znaczący sposób komfort przebywania i obniża koszty za ogrzewane oraz chłodzenie. Wymienniki działają w dodatku prozdrowotnie, redukując stężenie grzybów i bakterii w powietrzu wentylacyjnym.

Budynek z GWC

Darmowa energia ciepła i chłodu z gruntowego wymiennika ciepła. Dowiedz się więcej

 

TARCZA ANTYALERGICZNA I ANTYSMOGOWA

 

Możliwa jest konfiguracja centrali rekuperacyjnych PRO-VENT MISTRAL z elektrycznym oczyszczaczem powietrza PRO-VENT CLEAN R, przy uruchomieniu baterii, która nie tylko oczyszcza powietrze z wirusów i smogu, ale także chroni budynek przed niekontrolowanym napływem zanieczyszczonego zewnętrznego powietrza.

 

AUTOMATYCZNA WENTYLACJA - POWIETRZE POD PEŁNĄ KONTROLĄ

 

Automatyka rekuperatorów PRO-VENT MISTRAL powstaje na bazie ciągłego doskonalenia oraz wieloletnich doświadczeń i jest tworzona „na miejscu”. Możliwe dzięki temu jest dostosowane ich funkcjonalności. Na proste i intuicyjne zarządzanie urządzeniem pozwala ścienny manipulator. Automatyka umożliwia także zdalne sterowanie dzięki standardowej internetowej przeglądarce oraz dedykowanej aplikacji na smartfony i tablety posiadające system Android. Poza Webmanipulatorem można sterować również poprzez protokół Modbus i inteligentne systemy zarządzania budynkiem takie jak FIBARO. Da się także podłączyć czujniki CO2, wilgotności czy czujnik czadu oraz wiele urządzeń na kanałach wentylacyjnych (przepustnice, nagrzewnice, chłodnice, elektryczny oczyszczacz PRO-VENT CLEAN R).  Kontakt w sprawie produktów:

Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
ul. Posiłkowa 4a Dąbrówka Górna
47-300 Krapkowice
tel. (77) 44 044 98; kom. 666 610 405
www: www.pro-vent.pl
mail: wyślij wiadomośćWymienników Ciepła (GWC) PROVENT-GEO.

REKUPERATORY PRO-VENT MISTRAL:

  • Z wymiennikiem przeciwprądowym (stojące): MISTRAL PRO (450.. 2000), MISTRAL SMART (300.. 400)
  • Z wymiennikiem przeciwprądowym (podwieszane): MISTRAL SLIM (300.. 1100)
  • Z wymiennikiem krzyżowym (stojące): MISTRAL (300.. 6000), MISTRAL G (400.. 650), MISTRAL 250 ECONO
  • Z wymiennikiem krzyżowym (podwieszane): MISTRAL P (200.. 3000)
  • Z podwójnym wymiennikiem krzyżowym (stojące): MISTRAL DUO (300.. 800)


GWC PROVENT-GEO
Płytowy bezprzeponowy gruntowy wymiennik ciepła
 

Zamów bezpłatną ofertę na montaż rekuperacji

Facebook Pro-Vent Systemy Wentylacyjne     Youtube Pro-Vent Systemy Wentylacyjne

Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent