Rekuperatory.pl

Czym jest system SmartAIR?

artykuł promocyjny

SmartAIR czyli system rekuperacji ze strefowaniem stanowi nowy wymiar odzysku ciepła - to inteligentny i najwydajniejszy układ wentylacji dostępny na rynku. Inteligentny, czyli smart - ten system wentylacyjny potrafi samodzielnie sterować swoją pracą na podstawie wskazania czujników.

 

 

Strefowanie rekuperacja

 

System monitoruje, ilu domowników przebywa w budynku i w których są pomieszczeniach,
a następnie dostarcza do każdej strefy odpowiednią ilość powietrza, w odpowiednim miejscu i czasie. Takie działanie jest możliwe dzięki strefowaniu - podziałowi domu na strefę dzienną i nocną, zgodnie
z trybem życia domowników.

Działanie tego systemu w skrócie może wyglądać w ten sposób:

 • Nocą wentylacja działa w strefie nocnej - mogą to być np. sypialnie na górnym piętrze domu,
 • W dzień wentylacja działa w strefie dziennej, która może obejmować np. salon i jadalnię.

 

Przedstawiony przykład jest uproszczony. Jego działanie zależy od odczytów czujników rozmieszczonych w poszczególnych częściach domu (strefach), które są najistotniejszym elementem działania inteligentnego systemu wentylacji z odzyskiem ciepła.

Czujniki monitorują stężenie dwutlenku węgla CO2, wilgotność, jakość powietrza (IAQ) oraz obecność domowników poprzez wykrywanie ruchu. Na podstawie odczytów z czujników system rekuperacji nawiewa wymaganą ilość powietrza do danej strefy.

 

Marzysz o inteligentnym domu? Wybierz system rekuperacji SmartAIR

Coraz powszechniejsze staje się wykorzystanie w wyposażeniu domu i instalacjach, inteligentnych systemów sterowania. Już dziś możesz je wykorzystać dzięki tak innowacyjnym technologiom, jak system rekuperacji ze strefowaniem. Nie chodzi jednak o innowację samą w sobie, a o energooszczędność, którą coraz łatwiej osiągnąć dzięki nowoczesnym rozwiązaniom.

 

Wentylacja zaprojektowana pod domowników NIE kubaturę

W systemie wentylacji z odzyskiem ciepła wykorzystującej podział na strefy sterowanie jest w pełni zautomatyzowane. Nie wymaga żadnej obsługi ze strony mieszkańców, poza jednorazowym wyregulowaniem instalacji. Po takiej regulacji system sam dostosowuje się do bieżącego zapotrzebowania domowników na powietrze. Czujniki w czasie rzeczywistym przekazują komunikaty
z odczytami do centrali wentylacyjnej. Na tej podstawie centrala dostarcza właściwą ilość świeżego powietrza do danego miejsca w danym czasie.

Kiedy wentylowana jest tylko jedna strefa, trójnik sterujący przekazuje odpowiednią informację do centrali i wydatek powietrza ulega redukcji - to pozwala na znaczne obniżenie zużycia energii.

Korzyści systemu SmartAIR:

 • Oszczędność energii - dzięki inteligentnemu sterowaniu centrala zużywa mniej prądu.
 • Większy komfort - centrala pracuje cicho.
 • Wysoka wydajność - ilość świeżego powietrza jest zużywana według rzeczywistego zapotrzebowania, a nie ,,na ślepo" wedle tego, co zaprogramował instalator.
 • Mniejsze zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania pomieszczeń.
 • ECO - to najbardziej energooszczędny sposób sterowania rekuperacją.
 • SMART - system, który podąża za Tobą i dostosowuje swoje zachowanie do Twoich potrzeb.
 • Wszystko pod kontrolą - parametry pracy systemu rekuperacyjnego możesz sprawdzać w aplikacji.


Włącz i zapomnij

System pracuje w pełni automatycznie po uruchomieniu i początkowej konfiguracji. Użytkownicy, jeśli tego chcą, mogą też włączyć tryb manualny (ze stałym wydatkiem) albo półautomatyczny (jedna ze stref pozostaje w trybie auto). System wróci do pracy w trybie automatycznym po dwunastu godzinach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o sposobie działania systemu SmartAIR, przeczytaj ten artykuł.Kontakt w sprawie produktów:

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o
Aleja Krakowska 10
05-552 Wola Mrokowska
tel. (22) 737 40 00
www: www.alnor.com.pl
mail: wyślij wiadomośćProdukcja i dystrybucja elementów wentylacyjnych - kanałów » kształtek » kratek » nawiewników » przewodów elastycznych i kominkowych » taśm uszczelniających » akcesorii montażowych

Proponujemy również bezpłatne wsparcie poprzez oprogramowanie:

 • WENTYLE – Pełna elastyczność w projektowaniu
 • Alnor CAM – Sprawdź czy to działa, nie daj się robić w konia – buduj swoją przewagę
 • Platforma B2B – Sam zdecyduj w jakim trybie chcesz zostać obsłużony, oszczędzaj albo płać i wymagaj


Partnerzy i patroni

  Wienkra   AUX   Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji  Uniwersal  ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm           logo bartosz         Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai              VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech          logo armacell     Matervent

Temat miesiaca