Rekuperatory.pl

Wentylacja w czasie pandemii COVID-19

data aktualizacji: 27-07-2020, 09:17 – artykuł promocyjny

Wentylacja w czasie pandemii to kluczowa sprawa! Okres epidemii COVID-19 stawia przed nami zupełnie nowe wymagania. Przede wszystkim musimy zadbać o siebie i naszych bliskich. Wymiana powietrza zapewnia komfort, jak również podnosi poziom bezpieczeństwa. Dlaczego wentylacja pomieszczeń jest taka ważna? Sprawdź!

Wentylacja w czasie pandemii

Wentylacja w czasie pandemii

 

Aby zapewnić bezpieczeństwo należy przestrzegać kilka ważnych zasad. Rekomenduje się:

 • Zwiększenie mocy pracy systemów wentylacji – zadbaj, by zwiększyć dostarczanie do pomieszczeń jak największej ilości powietrza zewnętrznego.
 • Wydłużenie czasu pracy urządzeń i systemów wentylacji – najlepiej pozostaw system wentylacji włączony przez całą dobę lub włącz go na klika godzin przed przyjściem do pomieszczeń, biur czy sal osób, a wyłącz dopiero, gdy w budynku nie będzie nikogo.
 • Ograniczenie do minimum lub całkowite wykluczenie pracy urządzeń opartych na recyrkulacji – zwróć uwagę na urządzenia do ogrzewania i chłodzenia działające na powietrzu obiegowym.
 • Wietrzenie pomieszczeń – dbaj, aby pomieszczenia były regularnie wietrzone – otwieraj okna i/lub świetliki.


Pamiętaj!
W obiektach, gdzie system wentylacji nie działa prawidłowo, cząsteczki wirusa (jak również inne zanieczyszczenia, bakterie czy zarazki) mogą utrzymywać się w powietrzu przez dłuższy czas. Tym samym stanowić zagrożenie.

 

Niezbędny system wentylacji

 

Wentylacja jest wymagana w każdym obiekcie. Bardzo ważne jest, aby w czasie pandemii systemy wentylacji pracowały bez recyrkulacji, a więc w oparciu o powietrze zewnętrzne. Nie zachodzi wtedy wymiana powietrza w systemie, dzięki czemu powietrze jest cały czas świeże. Ponadto zużyte, nie przedostaje się do obiegu, a tym samym – do innych pomieszczeń. Cząsteczki mogą bowiem przenosić się przez strumienie powietrza w pokojach lub kanałach powietrza wywiewanego z systemów wentylacyjnych.

Objawy koronawirusa

COVID-19 wpływa na każdego w inny sposób. Zadbaj o siebie i bliskich! Szczególnie zwróć uwagę, gdy pojawi się:

 • gorączka
 • suchy kaszel
 • zmęczenie
 • rzadziej występujące objawy to ból mięśni, gardła, głowy, czy też biegunka lub zapalenie spojówek. Zdarza się także utrata smaku lub węchu, wysypka skórna lub przebarwienia palców u rąk czy stóp.


W poważnych przypadkach pojawią się także:

 • trudności w oddychaniu lub duszności
 • ból lub ucisk w klatce piersiowej
 • utrata mowy lub zdolności ruchowych


W wypadku pojawienia się poważnych dolegliwości skontaktuj się z lekarzem. Przed wizytą zadzwoń i umów się na wizytę. Osoby z łagodnymi objawami, które nie cierpią na choroby współtowarzyszące, powinny zwalczać objawy w domu.

Pamiętajmy!
System wentylacji i jego elementy powinny przez cały czas użytkowania być zadbane, a także regularnie czyszczone. Zwłaszcza w okresie intensywnej eksploatacji urządzeń.

Zespół Carline wykonuje kompletną instalacje systemu wentylacji w domu oraz w firmie. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!Kontakt w sprawie produktów:

Carline - klimatyzacja i wentylacja
CENTRALA
ul. Torowa 7C
30-435 Kraków
tel. +48 12 266 68 88 +48 785 844 908
www: carline.com.pl
mail: wyślij wiadomośćSIEDZIBA
34-700 Rabka Zdrój
ul. Słoneczna 38a
+48 18 268 42 86

systemy klimatyzacji » pompy ciepła » gazowe pompy ciepła » systemy klimatyzacji precyzyjnej » systemy wody lodowej » wentylacja » oczyszczacze powietrza » osuszacze » rekuperatory » klimatyzacja w serwerownirekuperatory.pl

Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Metalplast        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema