Czas zainwestować w klimatyzator!

artykuł promocyjny

Klimatyzacja domowa nadal wydaje się luksusem, jednak coraz więcej osób zaczyna doceniać jej znaczenie. Trudno sobie wyobrazić obecnie samochód bez tego systemu schładzania powietrza i dlatego też zaczynamy się interesować możliwościami zastosowania takiej instalacji również w domu, w którym spędzamy sporo czasu i gdzie chcemy czuć się komfortowo o każdej porze roku. Ogrzewanie ma każdy z nas, teraz przyszedł czas na klimatyzację.

Czas zainwestować w klimatyzator! 

fot.: Coraz szybszy rozwój technologii powoduje, że klimatyzatory stają się tańsze, lepsze jakościowo, wydajniejsze, atrakcyjniejsze wizualnie i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Klimatyzacja zapewnia komfort, a wybór odpowiedniego urządzenia nie musi oznaczać dużej inwestycji i drogiego użytkowania. Trzeba jedynie wiedzieć, na co zwrócić uwagę i w co warto inwestować. Wybierając nowoczesny klimatyzator, zyskamy znacznie więcej niż tylko możliwość schłodzenia domu w najgorętszym okresie roku. Wiele osób obawia się również drastycznych rachunków za prąd, a tak wcale być nie musi. 

Klimatyzacja działa podobnie jak lodówka. Urządzenie odbiera z pomieszczeń ciepło i przekierowuje je na zewnątrz. Zasadniczymi elementami każdego systemu klimatyzacyjnego są parownik i skraplacz. Pierwszy z nich przekazuje chłód do pomieszczenia, a drugi odpowiada za przekazanie ciepła odebranego z pomieszczenia na zewnątrz. Konieczne jest jeszcze uwzględnienie konieczności odprowadzenia skroplin, które powstają w wyniku kondensacji wilgoci, gdy ciepłe powietrze przepływa przez chłodne wnętrze klimatyzatora.

Klimatyzacja daje pełną kontrolę nad parametrami powietrza, co przekłada się na najkorzystniejszy dla ludzi mikroklimat. W klimatyzowanych pomieszczeniach czujemy się zdrowiej i mamy dobre samopoczucie, dzięki czemu mamy więcej energii do działania. W pomieszczeniach, w których jest zbyt wysoka temperatura, wilgotność oraz słabo działa wentylacja stajemy się senni, znużeni i odczuwamy bóle głowy, pieczenie oczu itp. Dyskomfort termiczny może powodować u nas również rozdrażnienie i problemy z koncentracją. Warto również pamiętać, że długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach o niekorzystnych parametrach przyczynia się do zmniejszenia odporności na choroby. Warto więc zainwestować w odpowiedni system klimatyzacji.

 

Klimatyzator domowy - na co warto postawić

 

Zakup klimatyzacji na domowe potrzeby warto rozważyć pod kątem kosztów użytkowania tej instalacji. Specjaliści doradzają, by wybierać urządzenia w klasie energetycznej A+, dzięki czemu zyskamy też pewność oszczędności na rachunkach za prąd. Warto sprawdzić, czy dana jednostka spełnia warunki wspomnianej klasy zarówno w funkcji chłodzenia, jak też grzania. W ofercie Centrowent znajdziemy szeroką gamę tego typu klimatyzatorów od czołowych producentów, takich jak: Airwell, Electrolux, Hisense, Fujitsu, LG, Panasonic, Toshiba, Samsung, Lennox, Acson itp.

fot.: Przykład urządzeń klimatyzacyjnych serii MSZ-DM firmy Mitsubishi Electric spełniających wymaganiom stawianym w instalacji domowej klimatyzacji w ofercie marki CENTROWENT

Nowoczesna klimatyzacja posiada szereg energooszczędnych rozwiązań, które pozwalają zmniejszyć zużycie energii oraz obniżyć wydatki na naprawy. Warto więc zwrócić uwagę na klimatyzację z pompą ciepła, czy z szeroko pojętym odzyskiem ciepła.

 

5 powodów, dla których warto zamontować klimatyzację w domu

  • powietrze klimatyzowane daje poczucie świeżości i orzeźwienia - funkcja jonizacji, oczyszczania (filtracji) powietrza itp.
  • klimatyzowane pomieszczenia sprzyjają wydajniejszej pracy i większej efektywności
  • klimatyzatory utrzymują komfort termiczny organizmu, szczególnie w upalne dni - ma to specjalne znaczenie dla osób starszych i chorych, które ze względu na problemy zdrowotne narażone są na udary cieplne oraz dzieci, u których termoregulacja w początkowym etapie życia nie jest w pełni wykształcona
  • klimatyzacja przekłada się bezpośrednio na polepszenie komfortu życia domowników, a prawidłowo użytkowana i regularnie poddawana serwisom jest bezpieczna dla zdrowia
  • zmieniający się klimat sprawia, że klimatyzacja staje się koniecznością, która podnosi również prestiż domu zwiększając jego atrakcyjność na rynku nieruchomościKontakt w sprawie produktów:

CENTROWENT S.C.
ul. Międzyleska 4
50-514 Wrocław
tel. 71 333-65-60
71 332-68-20
71 729-92-44
www: centrowent.pl
centrowent.com
mail: wyślij wiadomośćHurtownia wentylacyjna i klimatyzacyjna
kanały i kształtki okrągłe » kanały i kształtki prostokątne » przewody elastyczne » systemy zamocowań » przepustnice wentylacyjne » materiały izolacyjne » tłumiki akustyczne » filtry » kanały i nagrzewnice » klimatyzatory » wentylatory » centrale klimatyzacyjne

Facebook CENTROWENT     Twitter CENTROWENT

Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm        Mitsubishi Electric                     

 logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent