Wienkra

Sanicondens Best - odprowadzanie skroplin

data aktualizacji: 09-02-2015, 13:11 – artykuł promocyjny

Coraz bardziej ceniony ze względu na swoje możliwości ekonomiczne i ekologiczne, piec kondensacyjny pozwala na odzyskanie ciepła zawartego w parze wodnej, które pozostaje po spalaniu gazu. Piece mogą wytwarzać nawet do kilkudziesięciu litrów skroplin na dobę, które należy odprowadzić grawitacyjnie lub za pomocą pompy z serii Sanicondens produkcji SFA, niezbędnej do wypompowania skroplin, gdzie kanalizacja jest za wysoko lub za daleko. Pompa uruchamia się i wyłącza automatycznie wraz z napływem skroplin.

Pompy Sanicondens Mini, Plus i Best zapewniają też bardzo łatwe i dyskretne przyłączenie do wszelkiego typu pieców kondensacyjnych, klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych. Sanicondens Mini najmniejszy gabarytowo, bez możliwości podłączenia alarmu zewnętrznego podnoszący skropliny do wys. 2 m i odległość do 20 m zastosujemy tam gdzie jest mało miejsca na pompkę do skroplin; Sanicondens Plus wszędzie tam gdzie chcemy mieć alarm o braku odprowadzenia skroplin oraz mocniejsze parametry odprowadzania: 4,5 m w górę i do 50m w bok. Jest on „bazą” pod Sanicondens Best: pompę z neutralizacją kwaśnych wód. 

 

SFA - pompa Sanicondens Best

Pompa Sanicondens Best jest wyposażona w system neutralizujący kwasowy odczyn skroplin

 

Zapewniając podniesienie skroplin do 4,5 m w pionie i do 50 m w poziomie, pompa jest przystosowana do postawienia na podłodze, jak i do przytwierdzenia do ścian. Zapewnia uniwersalne przyłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony dzięki 4 wejściom (2 z każdej strony), jak i otworom instalacyjnym, przystosowuje się do każdego typu instalacji. W komplecie znajduje się adapter umożliwiający przyłączenie pompy do rur o różnych średnicach oraz wyjściowy zawór zwrotny. Dodatkowy kabel umożliwia dołączenie urządzenia sygnalizującego awarię (np. żarówka, syrena, dzwonek 220 V).
 

SFA - pojemnik neutralizujący

Pojemnik neutralizujący (nadstawka) wypełniony jest granulkami, które należy wymieniać raz w roku


Pompa Sanicondens Best składa się z pompy Sanicondens Plus i pojemnika neutralizującego (nadstawki) wypełnionego granulkami (do wymiany raz w roku). Kwaśne kondensaty przechodzą przez czynnik zobojętniający (węglan wapnia i magnezu), dzięki czemu mogą dołączyć do sieci zużytych wód już z neutralnym PH spełniając określone wymogi i normy UE w tym zakresie wymagane przy odbiorach instalacji publicznych. Małe wymiary Sanicondens Best pozwalają na jego instalacje pod piecami i „oszczędność” miejsca, które zajmuje.Kontakt w sprawie produktów:

SFA Poland Sp. z o.o.
ul. Białołęcka 168
03-253 Warszawa
tel. (22) 732 00 32
www: www.sfapoland.pl
mail: wyślij wiadomośćpompy do skroplin z klimatyzatorów, urządzeń chłodniczych i z kotłów kondensacyjnychrekuperatory.pl

Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Metalplast        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema