Rekuperatory.pl

Wentylatory kanałowe - przegląd oferty rynkowej

artykuł promocyjny

Wentylator jest typem sprężarki wykorzystywanej w wentylacji mechanicznej do transportu powietrze z otoczenia do pomieszczenia i odwrotnie. W przypadku modeli kanałowych umieszcza się je w przewodach wentylacyjnych. Wyłączony wentylator kanałowy nie zakłóca naturalnego ruchu powietrza, które przepływa jak wentylacji grawitacyjnej. 

 

 

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Venture Industries


Wentylatory TD

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Venture Industries

 

Przeznaczony do wentylacji pomieszczeń o niskim stopniu zapylenia, przystosowany do montażu w pozycji pionowej lub poziomej w kanałach wentylacyjnych o średnicach od 100 do 400 mm. Konstrukcja urządzenia pozwal osiągnąć wysokie ciśnienie i wydajność przy minimalnym poziomie hałasu.


Wentylatory VENT

Znajdują zastosowanie w różnorodnych instalacjach wentylacji mechanicznej. Przykładowe zastosowanie: wentylacja nawiewna i wywiewna mieszkań, biur, sklepów, barów, kawiarni, restauracji. W przemyśle mogą być stosowane w układach chłodzących, odciągach miejscowych, wentylacji warsztatów, szatni. Z nietypowych zastosowań można wymienić zastosowanie tego typu wentylatorów do nadmuchiwania postaci reklamowych.

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Venture Industries

 

Wentylatory RCS

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Venture Industries

Posiadają tłumiki redukujące poziom dźwięku w prostokątnych kanałach wentylacyjnych. Łatwy w montażu bezpośrednio z wentylatorami IBF, ILB i ILT jak też na nawiewnej stronie nagrzewnic RH.


Zobacz pozostałe wentylatory kanałowe w ofercie Venture Industries
 

 

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Rosenberg


Wentylatory kanałowe do kanałów okrągłych

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Rosenberg

Wentylator kanałowy R.G:
Obudowa z ocynkowanej blachy stalowej, średnica kanałów: 160 – 355 mm. Posiada silniki energooszczędne EC i pracuje przy niskim poziomie hałasu. Możliwość montażu w dowolnej pozycji. Znajduje zastosowanie w instalacjach nawiewnych i wywiewnych mieszkań, biur, pomieszczeń przemysłowych.

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Rosenberg

Wentylator kanałowy R i RS:
Łatwy montaż w systemach standardowych kanałów o przekroju kołowym i w dowolnej pozycji. Podłączenie zasilania poprzez puszkę podłączeniową wykonywaną w klasie szczelności IP 54. Płynna i stopniowa regulacja prędkości obrotowej w zakresie 0 – 100 % (elektronicznie lub transformatorowo). Niski poziom hałasu w czasie pracy urządzenia. Może być stosowany w instalacjach nawiewnych i wywiewnych mieszkań, biur i pomieszczeń przemysłowych.


Wentylatory kanałowe do kanałów prostokątnych

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Rosenberg

Wentylator kanałowy KHAG:
Kompaktowa obudowa z ocynkowanej blachy stalowej ze standardowym 20 mm kołnierzem montażowym. Kanał o przekroju 500x250 do 1000x500 mm. Napęd silnikami EC. Posiada wirniki z łopatkami wygiętymi do tyłu, zespół silnik-wirnik na uchylnej klapie rewizyjnej. Używany do wentylacji wyciągowej budynków mieszkalnych, biurowych i przemysłowych.

maks. V= 11 000 m³/h
maks. Δ pt= 1 300 Pa


Zobacz pozostałe wentylatory kanałowe w ofercie Rosenberg


 

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Uniwersal


Wentylator kanałowy Vento

Przeznaczony jest do eksploatacji w sieciach wentylacji mechanicznej przemysłowej oraz ogólnego przeznaczenia. Produkowane są w trzech wykonaniach jako : standardowe [s], kwasoodporne [k], ciepłoodporne [VE]. Mogą być wykorzystywane do do transportu czynników agresywnych chemicznie. Obudowa z kompozytów zapewnia konstrukcji dużą wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na oddziaływanie atmosferyczne i chemiczne. Przystosowany do montażu pomiędzy kanałami wentylacyjnymi uzbrojonymi w kołowe przyłącza kołnierzowe.

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Uniwersal

 

Wentylator kanałowy przeciwwybuchowy VENTOEx-200

Przeznaczony jest do eksploatacji w pomieszczeniach i przestrzeniach zagrożonych wybuchem klasyfikowanych jako STREFA 2. Wentylator wymaga uziemienia.Występuje również w wersji przeciwwybuchowy kwasoodporny 

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Uniwersal

fot.: Wentylator w układzie z kanałem wentylacyjnym


Zobacz pozostałe wentylatory w ofercie Uniwersal


 

Wentylator kanałowy Östberg CK - Neovent

wentylator kanałowy CK - Neovent Wentylator kanałowy z okrągłym podłączeniem. CK to gwarantowana jakość i niezawodność. Kompaktowa konstrukcja o wysokim wydatku i efektywności z bardzo dobrymi parametrami akustycznymi. Wydatki o 1.800 m3/h (0.52 m3/s). CK są dostępne z silnikami AC lub EC. Łopatki wirnika odchylone są do tyłu, a montaż urządzenia jest możliwy w każdej pozycji. 


Wentylator kanałowy TNI Silent - Neovent

Wentylator kanałowy TNI Silent - Neovent

Wentylator kanałowy TNI Silent przeznaczony do wentylacji pomieszczeń o niskim stopniu zapylenia. Idealnie nadaje się do instalacji nawiewnych i wyciągowych biur, mieszkań, sklepów, lokali gastronomicznych itp. TNI Silent charakteryzuje bardzo niski poziom hałasu i duży zakres temperatury pracy. Oryginalna konstrukcja umozliwia łatwą konserwację. Wentylator przystosowany jest do montażu w pozcyjach: pionowej i poziomej w kanałch o średnicach od 100 do 200 mm. Urządzenie jest wyposażone w przepustnicę zwrotną. 

 


 

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Vents Group

Wentylatory kanałowe w ofercie firmy Vents Group Wentylatory kanałowe o przepływie mieszanym - VKO i VKO1


Zobacz pozostałe wentylatory kanałowe w ofercie Vents Group

 

Wentylatory kanałowe Metalplast


Wentylatory kanałowe standardowe WKP

 
 • Stopień ochrony: IP 44
 • Klasa izolacji: F
 • Wykonanie:
  - Standardowe: + 40ºC
  - Specjalne: + 60ºC
 • Dostępne kolory: biały i szary
 • Stopień ochrony: IP 44
 • Klasa izolacji: I
 • Wykonanie: + 60ºC
 • Dostępne kolory: szary
wentylator kanałowy standardowy WKP Metalplast


Wentylatory kanałowe standardowe WKP-K

 • Stopień ochrony: IP 55
 • Klasa izolacji : F
 • Wykonanie:
  - Standardowe: + 40ºC
  - Specjalne: + 60ºC
 • Dostępne kolory: biały i szary
Wentylator kanałowy chemoodporny WKP-K
Zobacz więcej informacji o wentylatorach kanałowych Metalplast

 

 

Wentylator kanałowy Alnor


Wentylator kanałowy DV-PP

 

wentylator kanałowy DV-PP Alnor

Wentylator kanałowy DV-PP stosowany jest do tłoczenia i wyciągania powietrza w kanałach wentylacyjnych. Wentylatory kanałowe DV-PP są idealnym rozwiązaniem dla wyciągu powietrza w łazienkach i w innych pomieszczeniach. Małe wymiary gabarytowe wentylatorów DV-PP ułatwiają montaż w trudno dostępnych miejscach, gdzie przestrzeń jest ograniczona.

Zobacz więcej informacji o wentylatorze

 

 

Wentylatory kanałowe Iglotech


Wentylator kanałowy Neovent - WKN BOX EC

Seria WKN BOX EC obejmuje 6 wentylatorów kanałowych izolowanych akustycznie. Grubość izolacji 50mm.
Wentylatory nie mogą pracować w strefach zagrożenia wybuchem. Mogą nawiewać / wywiewać tylko czyste powietrze. Mogą być montowane tylko wewnątrz pomieszczeń

wentylator kanałowy Neovent WKN BOX EC

Wentylator kanałowy Neovent - WKN

wentylator kanałowy Neovent WKN

Wentylatory WKN wyposażone są w silniki
jednofazowe z zabezpieczeniem termicznym
z łożyskami kulkowymi. Stopień ochrony silnika IP44. Możliwość regulacji prędkości obrotowej za pomocą regulatora obrotów. Seria WKN obejmuje
7 wentylatorów kanałowych. Średnica króćców przyłączeniowych w zakresie 100 ÷ 315 mm.

Zobacz więcej informacji o wentylatorach kanałowych z oferty firmy IglotechOpracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Alnor Systemy Wentylacji, Metalplast, Venture Industries, Rosenberg, Uniwersal, Vents Group, Iglotech, Neovent
Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent