Rekuperatory.pl

Filtry antysmogowe w wentylacji mechanicznej

data aktualizacji: 23-01-2020, 06:23 – artykuł promocyjny

W budynkach, które są wyposażone w wentylację mechaniczną i rekuperację wskazane jest montowanie filtrów antysmogowych. Szczególnie zimą, kiedy problem smogu staje się poważny, takie filtry mogą skutecznie oczyszczać powietrze zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach użyteczności publicznej.

Filtry antysmogowe w wentylacji mechanicznej

Warto wiedzieć, że w pomieszczeniach zamkniętych powietrze bywa kilkukrotnie bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz. Dlatego też instalując wentylację, należy proponować systemy od razu wyposażone w filtry.

Skuteczne filtry antysmogowe oferuje firma Alnor – producent systemów wentylacji. Nowoczesne, energooszczędne i dbające o nasze zdrowie rozwiązanie od Alnor, to instalacja wentylacyjna z odzyskiem ciepła i filtrami MOCarz. Filtry te montuje się nie tylko w nowych instalacja, ale również w istniejących już systemach wentylacji mechanicznej i rekuperacji. Do wyboru są trzy modele: MOCarz, MOCarz-CA oraz e-MOCarz.

 

Filtry antysmogowe MOCarz i MOCarz-CA

 

W wypadku tych dwóch modeli skuteczność filtracji (redukcji zapylenia) cząstek PM2,5 wynosi do 73%, a PM10 do 81% (wg badań przeprowadzonych przy pomocy miernika pyłów zawieszonych). Filtr kanałowy antysmogowy składa się ze szczelnej puszki oraz filtrów wstępnego oraz antysmogowego – dotyczy to modelu MOCarz. W wersji MOCarz-CA filtr wstępny jest zastąpiony filtrem z aktywnym węglem. Polecany jest do miejsc, gdzie istotne jest pochłanianie zapachów oraz wstępne oczyszczanie z pyłów i zanieczyszczeń gazowych. Co ważne, filtr węglowy nie generuje dodatkowych oporów w porównaniu ze standardowym filtrem.

Filtr antysmogowy z aktywnym węgle ? MOCarz-CA

Filtr antysmogowy z aktywnym węgle – MOCarz-CA

MOCarz ma sześć średnic przyłączy do wyboru: 100, 125, 160, 200, 250 i 315 mm.

       >> Sprawdź dane techniczne

 

Antysmogowy filtr elektrostatyczny e-MOCarz

 

Filtr elektrostatyczny e-MOCarz jest przeznaczony do domów mieszkalnych z systemem rekuperacji. Nie powoduje strat wydajności układu, a jego skuteczność filtracji jest bardzo wysoka – jeśli chodzi o główne składniki smogu, czyli ePM1 i ePM2.5, wynosi 95%!

Antysmogowy filtr elektrostatyczny e-MOCarz

Podstawowe zalety filtra elektrostatycznego:

 • niski pobór prądu
 • niskie opory (10 Pa)
 • wysoka trwałość elementów
 • wkładów nie trzeba wymieniać, wystarczy myć je wodą

 

Filtr elektrostatyczny ma w zestawie filtr wielorazowy, odnawialny.

Filtr elektrostatyczny ma w zestawie filtr wielorazowy, odnawialny.

 

Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenie filtra elektronicznego w moduł jonizujący, który dodatkowo sterylizuje i odświeża powietrze, oraz wkład z aktywnym węglem, pochłaniający nieprzyjemne zapachy.

Dodatkowy moduł z aktywnym węglem e-MOCarz-CA.

Dodatkowy moduł z aktywnym węglem e-MOCarz-CA.

Parametry filtra e-MOCarz:

 • Maksymalny przepływ powietrza 720 m3/h
 • Maksymalna skuteczność filtracji (wg EN ISO 16890) ePM1 95%
 • Pobór mocy 9 W
 • Waga 11 kg


    >> Więcej informacji o filtrach antysmogowychKontakt w sprawie produktów:

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o
Aleja Krakowska 10
05-552 Wola Mrokowska
tel. (22) 737 40 00
www: www.alnor.com.pl
mail: wyślij wiadomośćProdukcja i dystrybucja elementów wentylacyjnych - kanałów » kształtek » kratek » nawiewników » przewodów elastycznych i kominkowych » taśm uszczelniających » akcesorii montażowych

Proponujemy również bezpłatne wsparcie poprzez oprogramowanie:

 • WENTYLE – Pełna elastyczność w projektowaniu
 • Alnor CAM – Sprawdź czy to działa, nie daj się robić w konia – buduj swoją przewagę
 • Platforma B2B – Sam zdecyduj w jakim trybie chcesz zostać obsłużony, oszczędzaj albo płać i wymagaj


Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      Free Polska     Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema       Wienkra