Rekuperatory.pl

Wentylatory łazienkowe i inne produkty Venture Industries

artykuł promocyjny

W ofercie firmy Venture Industries Sp. z o.o. możemy znaleźć szeroką ofertę wentylatorów, które znajdują zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i w domach i biurach. Oferta firmy zawiera następujące rodzaje wentylatorów: kanałowe, osiowe, przeciwwybuchowe, oddymiające, chemoodporne, promieniowe, bocznokanałowe oraz dla domu i biura. Poza wentylatorami firma Venture Industries oferuje również: przewody elastyczne, nagrzewnice, kurtyny powietrzne, odciągi, zakończenia wentylacyjne oraz akcesoria elektryczne.

 


Wentylatory kanałowe


Wentylator kanałowy TD
przeznaczony jest do wentylacji pomieszczeń o niskim stopniu zapylenia, przystosowany do montażu w pozycji pionowej lub poziomej w kanałach wentylacyjnych o średnicach od 100 do 400 mm.
Unikalna konstrukcja pozwala na osiągnięcie wysokich ciśnień i wydajności przy minimalnym poziomie hałasu. Osiągane wysokie ciśnienia i wydajności pozwalają na zastosowanie tych wentylatorów we wszelkiego rodzaju instalacjach wentylacji ogólnej. Zwarta obudowa sprawia, że wentylatory tego typu posiadają wszystkie zalety wentylatorów osiowych przewyższając je przy tym osiąganymi parametrami. Pozwala to na pokonywanie dużych oporów instalacji powstających w kanałach o małych średnicach oraz bezproblemową współprace z filtrami i nagrzewnicami kanałowymi. Przykładowe zastosowanie: wentylacja wywiewna i nawiewna mieszkań, biur, sklepów, lokali gastronomicznych, współpraca z domowymi okapami kuchennymi wyposażonymi w filtry przeciw tłuszczowe.

Venture Industries - wentylator kanałowy TDVenture Industries - promieniowy wentylator kanałowy typu VENT

 

Promieniowe wentylatory kanałowe typu VENT są dostępne w nowej średnicy 150mm, natomiast wprowadzone w zeszłym roku dwie nowe wielkości VENT 355 i 400 dostępne do tej pory z silnikami tylko 1-fazowymi mają od tego roku swoje odpowiedniki również z silnikami 3-fazowymi. Wśród wentylatorów typu IBF do montażu w kanałach o przekroju prostokątnym, pojawiło się aż 15 nowych modeli. Dostępne są one w nowych wielkościach od 400 (kanały o przekroju 600x350mm) do 560 (kanały o przekroju 1000x500mm). Wyposażone są w  silniki 4 lub 6 biegunowe, 1 lub 3-fazowe o stopniu ochrony IP44. Wszystkie są również przystosowane do napięciowej regulacji prędkości obrotowej. Wydajności największych modeli sięgają ponad 10000m3/h, a ciśnienia do 700Pa.

 

Wentylatory łazienkowe


W roku 2005 firma Venture Industries wprowadziła do swojej oferty nowy model wentylatora łazienkowego o nazwie SILENT. Charakteryzuje się on bardzo cichą pracą (26,5 dB) w stosunku do innych modeli wentylatorów łazienkowych, występujących zarówno w ofercie firmy, jak też proponowanych przez konkurencję.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie tym produktem, oferta została poszerzona o kilka nowych typów. Oprócz dostępnego obecnie SILENT 100 o wydajności  maksymalnej 95m3/h, stopniu ochrony IP45 i  poziomie ciśnienia akustyczne na poziomie 26,5dB(A), dostępne są wentylatory SILENT 100-12V zasilane prądem o napięciu 12V i stopniu ochrony IP57 oraz SILENT 300 oraz SILENT 300 PLUS. SILENT 100-12V ze względu na swoje zasilanie oraz wysoki stopień ochrony IP, może być montowany bezpośrednio w kabinach prysznicowych, nie powodując zagrożenia porażenia prądem. SILENT 300 i 300 PLUS mają klasę ochrony IP45. Ich zaletą są bardzo duże wydajności jak na urządzenia tego typu. Pierwszy z nich pracuje z maksymalną wydajnością 280m3/h, przy emitowanym hałasie na poziomie 30 dB(A), drugi natomiast z wydajnością 320 przy emitowanym hałasie 36 dB(A). Wszystkie prezentowane wentylatory posiadają łożyska kulkowe oraz klapkę zwrotną i mogą być wyposażone w funkcje pracy z opóźnieniem czasowym, jak również być sterowane czujnikiem wilgotności, czujnikiem ruchu lub tylko włącznikiem światła.

Venture Industries - wentylator do łazienki kuchni biura EB N

Zupełnie nowymi produktami, które proponuje firma Venture Industries, są wentylatory EBB-170N i EBB-250N. Mają one zastosowanie przy wentylacji zarówno łazienek, kuchni, pomieszczeń mieszkalnych jak i miejsc użyteczności publicznej. Mogą być one przystosowane do montażu natynkowego lub podtynkowego. Standardowo wyposażone są w silniki dwubiegowe. Opcjonalne wyposażenie dodatkowe to: opóźnienie czasowe regulowane i czujnik wilgotności. Wszystkie posiadają zabezpieczenie, odcinające napięcie w momencie zdjęcia przedniej kratki. Niektóre modele wyposażone są też w filtr, który można wyjąć w celu wyczyszczenia. Maksymalne wydajności tych urządzeń to dla modelu 170N - 220m3/h, natomiast dla 250N -270m3/h.

 


Wentylatory dachowe


Oferta wentylatorów dachowych RF powiększyła się o modele oznaczone symbolem 355. Wyposażone są one w silniki 4 i 6 biegunowe, 1 lub 3-fazowe. Silniki 3-fazowe możemy przełączać miedzy pracą w Y i Δ uzyskując tym samym pracę wentylatorów z dwoma prędkościami obrotowymi. Maksymalne wydajności RF-ów sięgają 4000m3/h, a ciśnienia 400Pa.


Venture Industries - Wentylator dachowy RFVenture Industries - wentylator dachowy promieniowy RBH

 

Zupełnie nowym typem wentylatorów dachowych, są dachowe wentylatory promieniowe o nazwie RBH. Przeznaczone są one do wentylacji pomieszczeń o niskim poziomie zanieczyszczenia, hal przemysłowych, magazynów, itp. Wyposażone są w silniki 3-fazowe 400V, 50Hz, o klasie izolacji F i stopniu ochrony IP55. Moce silników zaczynają się od 0,75 kW, a kończą na 7,5kW. Wydajności wentylatorów zawierają się w zakresie od 7800 do 22000m3/h, ciśnienia całkowite natomiast od 330 do 1800Pa.

 


Odciągi


Odciągi stanowiskowe typu WNF wykorzystywane do odsysania i gromadzenia wiórów oraz pyłów powstałych przy obróbce drewna, tworzyw sztucznych i innych procesach technologicznych itp. dostępne są w dwóch nowych wielkościach: WNF 240 i 330. Pierwszy, WNF 240 o mocy silnika 1,1kW ma wydajność maksymalną rzędu 2400m3/h. Wyposażony jest w jeden worek filtracyjny o powierzchni 2m2 oraz worek na odpady o pojemności 170l.

 

Venture Industries - oddciągi wiórów WNF 330

 

Drugi,  WNF 330 ma silnik o mocy 2,2kW i pracuje z wydajnością maksymalną w granicach 3350m3/h. W przeciwieństwie do mniejszych modeli wyposażony jest w dwa worki filtracyjne o łącznej powierzchni filtracyjnej 4m2 oraz w dwa worki na odpady o pojemności 170l każdy. Standardowo każdy odciąg wyposażony jest w specjalny wyłącznik bezpieczeństwa oraz gniazdo do podłączenia napięcia. WNF 240 dostępny jest z silnikiem 1 lub 3-fazowym, WNF 330 tylko z silnikiem 3-fazowym.         

 


Wentylatory bocznokanałowe


Nowością wśród dmuchaw bocznokanałowych, są dmuchawy SC-F. Wentylator bocznokanałowy o napędzie bezpośrednim przeznaczony do bezolejowego transportu nieagresywnych i niewybuchowych gazów lub do wytwarzania nad i podciśnienia. Urządzenia do transportu niedużych ilości powietrza przy dużych oporach sieci, transportu pneumatycznego, maszyny graficzne, poczta pneumatyczna, podnośniki pneumatyczne,  wielostopniowe urządzenia filtracyjne o bardzo wysokim stopniu separacji pyłów, odkurzacze przemysłowe, napowietrzanie basenów, płukanie filtrów, w biologicznych oczyszczalniach ścieków, galwanizerniach.

 

Wentylator bocznokanałowy SC-F Venture Industries

 


Kurtyny powietrzne


Kurtyny powietrzne pozwalają zaoszczędzić energię i zapewniają komfort cieplny w pomieszczeniu. System kurtyn powietrznych tworzy osłonę wentylacyjną, która przy otwarciu drzwi otrzymuje klimatyzowane powietrze wewnątrz pomieszczenia. Pozwala to na znaczne zmniejszenie kosztów energii i zapewnia komfortowe ciepło. Nowością w ofercie są kurtyny: COR-FT, COR N. 

 

kurtyna powietrzna COR-FT Venture Industries

elektryczna kurtyna powietrzna COR N Venture Industries

 

Kurtyny COR-FT przeznaczone do montażu sufitowego (zabudowa), wyposażone w nagrzewnice elektryczną. Wysokość montażu max. 4m. Wysoka wydajność, niski poziom hałasu, możliwy montaż w ciągach. Natomiast elektryczne kurtyny powietrzne COR N są przeznaczone do montażu ściennego nad otworami wejściowymi na wysokości od 1,8 do 4 metrów.

 


Wentylatory promieniowe


Bardzo bogata oferta wentylatorów promieniowych, mających zastosowania w niemal wszystkich gałęziach przemysłu, powiększyła się o nowe modele o nazwie MCF oraz HPB-F.

 

Venture Industries - Wentylator promieniowy MCFVenture Industries - Wentylator promieniowy HPB-F

 

MCF są to wentylatory przeznaczone są do wymuszania ruchu powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, piecach, piecach tunelowych, malarniach proszkowych, suszarniach. HPB-F to wysokociśnieniowe wentylatory promieniowe o napędzie bezpośrednim. Wirnik nitowany z blachy aluminiowej, z łopatkami typu B.Kontakt w sprawie produktów:

Venture Industries Sp. z o.o.
Mokra 27
05-092 Łomianki - Kiełpin
tel. (22) 751 95 50
www: www.venture.pl
mail: wyślij wiadomośćwentylatory: kanałowe » osiowe ścienne » osiowe kanałowe » dachowe » promieniowe » bocznokanałowe » przeciwwybuchowe » oddymiające » chemioodporne » dla domu i biura » kurtyny powietrzne » termowentylatory » klapy przeciwpożarowe » centrale wentylacyjne » rekuperatory » odciągi stanowiskowe » akcesoria wentylacyjne » akcesoria elektryczne » elementy nawiewu/wywiewu powietrza » elastyczne przewody do wentylacji i odciągów miejscowych

Facebook Venture Industries Sp. z o.o.     Youtube Venture Industries Sp. z o.o.     Linkedin Venture Industries Sp. z o.o.

Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent