Jak się przygotować na montaż klimatyzatora? - wykonaj 3 kroki

data aktualizacji: 08-07-2021, 06:05 – artykuł promocyjny

Planujesz montaż klimatyzatora, ale zastanawiasz się, co musisz wiedzieć i jak rozpocząć temat? Przeczytaj nasze wskazówki w 3 krokach, które przybliżą Cię do przyjemnego uczucia chłodu w upalne dni.

Jak się przygotować na montaż klimatyzatora? - wykonaj 3 kroki

 

1. Wybierz urządzenie, które odpowiada Twoim potrzebom.

 

Zastanów się, czego potrzebujesz od urządzenia, które będzie chłodziło pomieszczenie. To może się wydawać dziwne - co jeszcze można wymagać oprócz tego, aby klimatyzator chłodził? Jednak dzisiejsza technologia i rozwiązania oferują znacznie więcej, niż tylko chłodny powiew. Marka klimatyzatorów ANDE oferuje 4 modele, które różnią się funkcjami oraz ceną:

  • ANDE BASIC+ na dobry początek.
  • ANDE QUEEN dla oszczędnych.
  • ANDE HERO dla fanów designu.
  • ANDE JUPITER+ dla wymagających.

Jak się przygotować na montaż klimatyzatora? - wykonaj 3 krokiJak się przygotować na montaż klimatyzatora? - wykonaj 3 kroki

Model BASIC PLUS łączy w sobie najwyższą jakość i funkcjonalność w stosunku do ceny. Urządzenie wykorzystuje nowoczesny czynnik chłodniczy R32, posiada tryb silence, wysoką klasę energetyczną oraz małe, kompaktowe wymiary.

Klimatyzator QUEEN to model dla wymagających użytkowników. Wyróżnia się najwyższym współczynnikiem efektywności energetycznej A+++ w trybie chłodzenia i A++ w trybie ogrzewania. Dodatkowo model wyposażony we wszystkie najnowsze osiągnięcia technologiczne: WIFI, filtr przeciwkurzowy High Density, oczyszczający powietrze filtr PM 2.5 oraz jonizator nowego typu Cold Plasma, który usuwa nieprzyjemny zapach oraz szkodliwe substancje.

Model ANDE HERO to luksusowa, charakterystyczna obudowa. Idealna jest do nowoczesnych wnętrz. Klimatyzator wyposażony w nawiew rozprowadzający powietrze równomiernie w 4 kierunkach ( 4D). Jest bardzo cichy – najniższa głośność to zaledwie 20 dB(A).

Klimatyzator JUPITER PLUS to najwyższy model w wyjątkowej w matowej stylistyce. W porównaniu z innymi modelami posiada grzałkę tacy ociekowej, która pomaga podczas ogrzewania klimatyzatorem przy niskich temperaturach.

Zobacz szybkie porównanie funkcji 4 modeli klimatyzatorów ANDE: https://www.myande.pl/service/klimatyzatory-pokojowe/. Gdy już wstępnie zdecydujesz, które funkcje będą Ci najbardziej potrzebne możesz przejść do kolejnego kroku.

Jak się przygotować na montaż klimatyzatora? - wykonaj 3 kroki

 

2. Wybierz firmę montażową

 

Montaż klimatyzatora to nie wymiana żarówki w lampce - będziesz potrzebować pomocy fachowców. Przy wyborze firmy instalacyjnej sprawdź kilka kwestii, aby uniknąć rozczarowania na przyszłość.

Przede wszystkim sprawdź, czy oprócz montażu firma świadczy także usługi serwisowania urządzenia. Posiadanie klimatyzatora wiąże się z systematycznymi przeglądami, a także regularnym sprawdzaniem stanu urządzenia, aby służyło jak najdłużej. Firma, która oprócz montażu, serwisuje urządzenia i bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowe podłączenie, a także szybką naprawę w przypadku awarii. Warto to sprawdzić przed umówieniem terminu montażu.

Kolejną kwestią przy wyborze firmy montującej jest czas istnienia firmy oraz liczba i jakość opinii. Im dłużej firma działa na rynku, tym lepiej. Na plus działają także rzetelne opinie od realnych klientów oraz udokumentowane realizacje z pracy, na których możesz sprawdzić czystość prac i jakość wykonania montażu. Sprawdzaj w sieci opinie oraz informację o konkretnej firmie, to da Ci obraz tego, czy firma jest godna zaufania.

Jeśli masz wątpliwości, bądź nie wiesz jak wybrać rzetelną i sprawdzoną firmę montującą skontaktuj się z działem handlowym marki ANDE. Otrzymasz rekomendację najlepszej firmy instalacyjnej w Twojej okolicy.

Montaż klimatyzatora - wybór fachowca i serwisanta

 

3. Wskaż pomieszczenie, uzgodnij moc urządzenia oraz sposób montażu

 

To, co musisz wiedzieć przed instalacją to fakt, że klimatyzator musi mieć odpowiednie warunki do montażu oraz wyznaczone miejsce, które pozwoli spełniać mu swoją rolę jak najlepiej. Klienci bardzo często uważają, że jeden klimatyzator wystarczy do schłodzenia całego 100-metrowego mieszkania z 6 pomieszczeniami. Urządzenie jest dobierane do metrażu pomieszczenia, w którym ma być zamontowane. Często najlepszym rozwiązaniem jest montaż jednego urządzenia w południowo-zachodnim pokoju, najbardziej ogrzewanym przez słońce niż szukanie idealnego miejsca w środkowej części mieszkania. Dodatkowo warto wiedzieć, że urządzenie powinno być zamontowane w odległości ok. 10 cm od sufitu oraz w pobliżu zewnętrznej ściany, co ułatwi przeprowadzenie instalacji na zewnątrz budynku. Warto rozejrzeć się po pomieszczeniu za idealnym miejscem dopasowanym do aranżacji.

W znalezieniu odpowiedniego miejsca, a także w doborze mocy urządzenia do metrażu pomieszczenia pomoże Ci firma montująca, która z doświadczenia doradzi najlepsze rozwiązanie. Ostatnią decyzją, jaką przyjdzie Ci podjąć, jest sposób montażu. Czasami warunki pomieszczenia, czy aranżacja nie pozwalają na bezinwazyjne przeprowadzenie instalacji na zewnątrz, dlatego wymagane jest zastosowanie listwy maskującej na ścianie bądź wkucie się w ścianę i całkowite schowanie kabli i instalacji.

Montaż klimatyzatora - wybór pomieszczenie, mocy urządzenia oraz sposób montażu

Jeśli masz pytania dotyczące urządzeń ANDE bądź potrzebujesz pomocy w wyborze firmy instalacyjnej, skontaktuj się: bok@myande.pl.

Zobacz najnowszy >> katalog urządzeń ANDEKontakt w sprawie produktów:

ANG Klimatyzacja
ul. Częstochowska 26
32-085 Modlnica
tel. (12) 398 07 00
www: angklimatyzacja.pl
mail: wyślij wiadomośćDystrybutor klimatyzacji ANDE w Polsce

Znajdź nas na:Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Metalplast        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema       Mitsubishi Electric