Systemy klimatyzacji RVF Rotenso - idealne klimatyzatory

data aktualizacji: 18-05-2018, 10:11 – artykuł promocyjny

Urządzenia japońskiej marki RVF Rotenso to rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w zakresie klimatyzacji  średnich i dużych obiektów komercyjnych oraz przemysłowych. Modułowe łączenie jednostek zewnętrznych do mocy 200 kW oraz podłączenie aż 64 jednostek wewnętrznych pozwala zaspokoić potrzeby na chłód nawet w najbardziej wymagającego budynku.

Klimatyzator Rotenso ThermoSilesiaBogaty typoszereg urządzeń wewnętrznych jak również doskonałe parametry agregatów zewnętrznych pozwalają na dużą elastyczność w trakcie projekowania systemu RVF. Bardzo wysokie współczynniki wydajności chłodniczej i cieplnej są osiągane dzięki najnowocześniejszym sprężarkom, wentylatorom inverterowym, optymalizacji instalacji chłodniczej oraz inteligentnemu systemówi zarządzającemu całym układem. Dzięki połączeniu technologii kontroli częstotliwości oraz doskonałemu systemowi inverterowemu układ redukuje straty bierne  jak również zwiększa wydajność silnika o 12%. Pozwala to na uzyskanie imponujących długości instalacji - ok. 1000 m i osiągnięcie wydajności aż do 72 HP. Zastosowanie innowacyjnych technologii przez ROTENSO jest gwarantem doskonałej wydajności chłodzenia, grzania oraz najwyższego komfortu użytkowania.

Sprawdź również:

 


System równomiernej pracy jednostek zewnętrznych


W systemie RVF, który jest złożony z kilku jednostek, każda z nich może pracować jako nadrzędna, przez co następuje ich równomierne zużycie. Umożliwia to maksymalne wydłużenie żywotności całego systemu.


3 etapowy system pracy awaryjnej


Inżynierowie ROTENSO znaleźli również rozwiązanie w przypadku wystąpienia usterki czy to jednego z modułów, sprężarki, czy też wentylatora. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji praca jednego urządzenia jest zastępowana przez inne, które podtrzymuje pracę całego systemu do momentu usunięcia usterki.


Szeroki zakres pracy


Zastosowanie najnowocześniejszych komponentów i rozwiązań sterujących powoduje, że system RVF może pracować zarówno w ekstremalnie wysokiej, jak i w niskiej temperaturze. W przypadku opadów śniegu, dzięki funkcji odśnieżania jednostki zewnętrznej, wentylator zabezpieczony jest przed opadającym na niego śniegiem. 


Systemy technologii SKY®


Sprężarki dwu-rotacyjne i silniki DC są gwarantem efektywności na niespotykanym poziomie. Unikalna konstrukcja spowodowała zwiększoną stabilność pracy ruchomych elementów, dzięki czemu zmininalizowano wibracje, czego skutkiem jest istotne redukcja poziomu hałasu. Obecnie jest to najnowocześniejsze rozwiązanie na rynku, gwarantujące bezproblemową, wieloletnią i energooszczędną eksploatację. Jednym z elementów zapewniających enegrooszczędność jest zastosowanie silnika DC, dzięki któremu jednostki wewnętrzne oraz zewnęrzne wykorzystują wiele biegów wentylatora, co w korzystny sposób wpływa na skrócenie czasu potrzebnego do osiągnięcia żądanej temperatury.


Systemy zdrowego powietrza iAIR


W systemach klimatyzacji ROTENSO możliwe jest stosowanie różnych kombinacji filtrów wspomagająćych oczyszczanie powietrza i poprawianie jego jakości w pomieszczeniach. Dzięki odpowiednim filtrom możliwe jest usunięcie szkodliwych organicznych związków, jak również lotnych cząsteczek formaldehydu. Inne odpowiadają za zlikwidowanie kurzu, bakterii, roztoczy oraz alergenów. Wykorzystanie wysokiej klasy filtrów powoduje, że z powietrza usunięte zostaje blisko 99% szkodliwych dla zdrowia substancji. Ponadto jednostki wewnętrzne zostały wyposażone w funkcję automatycznego oczyszczania klimatyzatora. Specjalny tryb pracy osusza i oczyszcza jego wnętrze, zapobiegając tym samym powstawaniu nieprzyjemnych zapachów oraz bakterii.


Systemy inteligentnego nawiewu eMOTO


Unikalna konstrukcja wentylatora i nowoczesnego silnika jednostki wewnętrznej sprawia, że klimatyzatory oferują funkcję super suchej pracy jak również szereg funkcji poprawiających komfort użytkowania tj. swobodne sterowanie strumieniem chłodnego powietrza, czy błyskawicznego schłodzenia pomieszczenia.

Firma ThermoSilesia jest wyłącznym dystrybutorem marki ROTENSO. ThermoSilesia działa w branży HVAC od ponad 15 lat. Dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu naszych pracowników osiągnęliśmy czołową pozycję w dystrybucji urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych w Polsce. Naszą przewagą konkurencyjną są profesjonalnie przygotowani do pracy doradcy handlowi oraz własne centrum logistyczne o powierzchni 2500 m2. W ofercie naszej hurtowni klimatyzacji znajduje się ponad 3000 indeksów produktowych. Gwarantuje to Państwu szybką i kompleksową realizację zamówień oraz fachową pomoc merytoryczną w doborze optymalnych rozwiązań w zakresie klimatyzacji i wentylacji. Proponujemy Państwu pełne wsparcie serwisowe. Nasi wykwalifikowani serwisanci dobrze znają każde z oferowanych przez nas urządzeń i zapewniają kompetentne doradztwo we wszystkich kwestiach technicznych.


REDAKCJA POLECA RÓWNIEŻ:Opracowanie: Redakcja
Żródło: THERMOSILESIA


Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema