Rekuperatory.pl

Rekuperator HEATPEX ARIA VITALE - aż 6 wariantów montażu

artykuł promocyjny

W obecnych czasach większość czasu spędzamy wewnątrz budynków. To sprawia, że zadbanie o jakość powietrza w pomieszczeniach staje się naprawdę istotne. Stan powietrza w domu można poprawić montując centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła. ARIA VITALE jest nowoczesnym urządzeniem marki HEATPEX, poprawiającym jakość powietrza wewnątrz budynku. Oferuje szereg przydatnych funkcji.

Rekuperator Aria Vitale

SWOBODA ARANŻACJI – ŁATWOŚĆ MONTAŻU ORAZ SERWISU

 

Domy oraz mieszkania różnią się liczbą i wielkością pomieszczeń. W wielu nie ma pomieszczenia technicznego, a więc może być też trudno znaleźć miejsce do zamontowania rekuperatora. Rekuperatory ARIA VITALE dają jednak dużo swobody pod względem montażuy - da się je zainstalować na 6 sposobów: na ścianie, pod sufitem, na podłodze oraz w wersji prawo- i lewostronnej w każdej pozycji. To czyni VITALE uniwersalnym urządzeniem, które można w wygodny sposób zamontować w swoim domu tam gdzie chcemy - w garażu, pomieszczeniu technicznym, piwnicy lub na ocieplonym poddaszu. Rekuperator można też swobodnie obracać o 180 stopni, nie ingerując w żadne układy wewnętrzne urządzenia, dobierając jedną z czterech dostępnych tacek ociekowych, co pozwoli na odprowadzanie skroplin. Dzięki temu centralę można wygodnie podłączyć do czerpni oraz do wyrzutni powietrza i całej reszty instalacji wentylacyjnej. W zestawie z urządzeniem użytkownik dostaje elementy do montażu ściennego i sufitowego oraz nóżki, jeśli chcemy ustawić urządzenie na podłodze. To sprawia, że montaż jest nieskomplikowany i zajmuje niewiele czasu.

6 wariantów montażu rekuperatora

Panel sterujący można też przenieść z obudowy urządzenia na ścianę, w wygodne dla nas miejsce. Jest to kluczowe zwłaszcza wtedy, gdy urządzenie ARIA VITALE zostało zainstalowane w trudno dostępnym miejscu, np. na poddaszu. Panel wyposażony jest standardowo w moduł łączności bezprzewodowej.

Montaż rekuperatora

Centrala została wykonana zgodnie z filozofią PLUG&PLAY - jest wstępnie okablowana i skonfigurowana. Po podłączeniu jest natychmiast gotowa do użycia. Dzięki temu montaż i serwis jest niezwykle prosty. Dodatkowo, kompaktowe i lekkie urządzenie jakim jest ARIA VITALE, o wadze zaledwie 27,5 kg, znacząco ułatwia i przyspiesza proces instalacji.

 

PROSTOTA OBSŁUGI

 

Prostota obsługi

Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. Rekuperatorem można sterować za pomocą panelu dotykowego oferującego kluczowe funkcje. To obejmuje zarówno pracę według określonego harmonogramu lub utrzymanie stałej wydajności w jednym z trzech wcześniej zaprogramowanych trybów, jak również możliwość aktywacji specjalnych trybów czasowych, takich jak "wakacje" lub "party". Alternatywnym sposobem jest skorzystanie z aplikacji Aria myHOME, dostępnej na telefon komórkowy lub przez Internet. W tej aplikacji są dostępne zarówno podstawowe funkcje znane z panelu sterowania, jak również bardziej zaawansowane możliwości. To obejmuje ustawianie tygodniowego harmonogramu pracy urządzenia, monitorowanie parametrów pracy w czasie rzeczywistym, zmienianie ustawień urządzenia oraz zdalną diagnostykę serwisową. Co więcej, istnieje opcja integracji urządzenia z systemem Smart Home przy użyciu protokołu Modbus.

5 lat gwarancji na rekuperator

Przy zakupie kompletnego systemu HEATPEX ARIA (CONNECT i ADURO – instalacja do rozprowadzania powietrza) oraz rekuperatora VITALE klient otrzymuje 5 lat gwarancji na cały system wraz z urządzeniem.

Rekuperator ARIA VITALE to 3 modele, które można z łatwością dopasować do swoich potrzeb, jak również szereg praktycznych funkcji i rozwiązań wpływających na komfort i prostotę codziennego użytkowania:

  • SILVER z czujnikiem temperatury
  • GOLD z czujnikiem temperatury oraz czujnikiem CO2 i wilgotności
  • PLATINUM enthalpy z czujnikiem temperatury oraz czujnikiem CO2 i wilgotności i entalpicznym wymiennikiem przeciwprądowym


Każdy z modeli występuje w 3 wydajnościach: 300, 450, 600 m3/h.

Innowacyjność i funkcjonalność centrali HEATPEX ARIA VITALE została doceniona przez międzynarodowe jury konkursu IF oraz Red Dot Awards i otrzymała prestiżowe nagrody IF Design Award 2023 ora Red Dot Award 2023.


 Kontakt w sprawie produktów:

HEATPEX Sp. z o. o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 29
80-044 Gdańsk
tel. +48 (58) 30-90-283
www: heatpex.pl
mail: wyślij wiadomośćsystemy rekuperacji Aria

systemy rurowe: rury preizolowane Delta » złączki Hela » rury osłonowe Forto do kabli elektrycznych » rury instalacyjne PEX-A » rury solarne » elastyczne rury ze stali nierdzewnej » stalowe rury preziolowane

Facebook HEATPEX     Youtube HEATPEX     Linkedin HEATPEX

Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent