Rekuperatory.pl

Wentylatory łazienkowe SILENT DUAL

data aktualizacji: 22-09-2020, 08:57 – artykuł promocyjny

Wentylacja łazienki to bardzo ważna kwestia, o której wiadomo nie od dziś. Jednak jak o nią zadbać, co warto wiedzieć oraz, czy są rozwiązania, które poprawią wymianę powietrza w łazience już użytkowanej? Marka Venture Industries doskonale rozumie problemy związane z działaniem wentylacji w pomieszczeniach o wzmożonej wilgotności i dlatego przygotowała nową odsłonę wentylatora dedykowanego do łazienek, który jest nie tylko skuteczny, ale także ma nowoczesny wygląd i działa inteligentnie.

Najbardziej skutecznym rozwiązaniem problemu z nadmierną wilgocią, parą wodną oraz z nieświeżym powietrzem jest zastosowanie wentylatora łazienkowego. To niezastąpione urządzenie w każdej łazience, gdyż służy do wspomagania wymiany wilgotnego powietrza w pomieszczeniu i utrzymywania właściwego mikroklimatu. Wybierając odpowiedni wentylator, warto zwrócić uwagę, aby nie tylko spełniał on swoje funkcje, ale także estetycznie wyglądał, był łatwy w instalacji, energooszczędny cichy, a nawet… inteligentny. Firma Venture Industries wprowadziła do swojej oferty gamę inteligentnych wentylatorów łazienkowych SILENT DUAL, które łączą w sobie wszystkie wcześniej wymienione zalety. SILENT DUAL automatycznie dostosowuje swoją wydajność do warunków otoczenia i wymagań wentylacyjnych dzięki dwóm czujnikom – ruchu i wilgotności. Wentylator zawiera algorytm sterowania, który automatycznie dostosowuje ustawienia bez konieczności ingerencji użytkownika. Włącza się automatycznie, gdy wykryje ruch lub wzrost poziomu wilgotności i uruchamia ustawiony tryb pracy tak, aby osiągnąć najniższe zużycie energii i najniższy poziom hałasu.

Zasada działania wentylatorów SILENT DUAL jest bardzo prosta. W zależności od ustawienia początkowego można wybrać jeden z dwóch trybów pracy – przerywany lub ciągły. W trybie przerywanym, wentylator uruchamia się automatycznie po wykryciu powolnego wzrostu wilgotności i zaczyna pracę z prędkością, która jest automatycznie regulowana w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Urządzenie działa dopóki poziom wilgotności nie powróci do stanu wyjściowego. Wentylator  uruchamia się automatycznie również przy średniej prędkości (75% maksymalnej prędkości) po wykryciu ruchu i kontynuuje pracę przez czas jaki wcześniej został ustawiony.

Możliwe jest ustawienie dwóch okresów czasowych: 2 minuty (w łazienkach o powierzchni mniejszej iż 4 m2) i 15 minut (o powierzchni większej niż 4 m2). Jeśli po upływie ustawionego czasu wentylator nie wykrywa ruchu, a poziom wilgotności jest poniżej progu uruchamiania, wentylator zatrzyma się automatycznie. Natomiast jeśli urządzenie wykryje nagły wzrost wilgotności, rozpocznie pracę z maksymalną prędkością i zachowa ją do momentu, aż poziom wilgotności spadnie poniżej progu uruchomienia. Przy pracy w trybie ciągłym różnica polega na tym, że wentylator nie pozostaje początkowo w bezruchu, ale pracuje cały czas (z prędkością przepływu równą 43% maksymalnej prędkości).

Warto zaznaczyć, że wentylatory z opisywanego typoszeregu  są niezwykle proste w montażu (zarówno w pionie jak i w poziomie). Podłączenia elektrycznego dokonuje się za pomocą zaledwie dwóch przewodów elektrycznych - takie rozwiązanie pozwala na zamontowanie SILENT DUAL w łazienkach, gdzie na etapie projektu nie zaplanowano trójżyłowej instalacji elektrycznej na potrzeby wentylacji.

Urządzenia SILENT DUAL wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które oprócz znakomitej odporności na zarysowania cechuje wysoka estetyka. Na uwagę zasługuje również elegancki design wentylatora i jego uniwersalna forma.

Na froncie urządzenia znalazło się miejsce na drugi wlot powietrza, co wpłynęło na zoptymalizowanie przepływu medium i zwiększenie wydajności wentylatora. Znajdziemy również diodę LED sygnalizującą pracę silnika. Wentylatory SILENT DUAL zostały wyposażone w demontowalną klapę zwrotną oraz łopatki kierujące powietrze, co zapewniło wzrost  efektywności urządzenia oraz wyeliminowało efekt cofania się powietrza.

Większość wentylatorów łazienkowych najczęściej dostępna jest w trzech wielkościach średnicy rury przyłączeniowej do kanału wentylacyjnego. W przypadku SILENT DUAL nie mogło być inaczej, tu również znajdziemy standardowe wielkości 100, 120 oraz 150 mm, dzięki czemu dopasujemy odpowiedni wentylator nawet do bardzo dużej łazienki.

Słowo DUAL oznacza podwójny i taki jest też wentylator SILENT DUAL – dwa wloty powietrza, dwa czujniki, dwa tryby pracy i dwa przewody zasilające – słowem, podwójna inteligencja dostępna teraz dla każdego.Kontakt w sprawie produktów:

Venture Industries Sp. z o.o.
Mokra 27
05-092 Łomianki - Kiełpin
tel. (22) 751 95 50
www: www.venture.pl
mail: wyślij wiadomośćwentylatory: kanałowe » osiowe ścienne » osiowe kanałowe » dachowe » promieniowe » bocznokanałowe » przeciwwybuchowe » oddymiające » chemioodporne » dla domu i biura » kurtyny powietrzne » termowentylatory » klapy przeciwpożarowe » centrale wentylacyjne » rekuperatory » odciągi stanowiskowe » akcesoria wentylacyjne » akcesoria elektryczne » elementy nawiewu/wywiewu powietrza » elastyczne przewody do wentylacji i odciągów miejscowychPartnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      Free Polska     Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema       Wienkra