Urządzenia i akcesoria do czyszczenia kanałów wentylacyjnych

artykuł promocyjny

W celu zapewnienia dopływu do pomieszczeń czystego i zdrowego powietrza, gwarantującego komfort i bezpieczeństwo osobom w nim przebywajacym, niezbędne jest utrzymywanie prawidłowego stanu higienicznego instalacji wentylacyjnej. Aby spełnić ten warunek koniecznością jest dokonywanie okresowego jej czyszczenia, które umożliwi usunięcie zanieczyszczeń oraz szkodliwych substancji z instalacji.

W ofercie firmy PASCAL s.c., która jest bezpośrednim importerem i dystrybutorem produktów uznanej niemieckiej firmy Wöhler MGKG GmbH, znaleźć można bogatą ofertę urządzeń do czyszczenia kanałów spalinowych i wentylacyjnych. Poniżej zaprezentowane zostaną wybrane urządzenia.
 

kanał wentylacyjny przedkanał wentylacyjny po czyszczeniu

fot.: kanał wentylacyjny przed oraz po czyszczeniu

 

Czyszczenie mechaniczne za pomocą szczotek

 

Czyszczenie mechaniczne za pomocą szczotek - szczotka perlonowa płaskaCzyszczenie mechaniczne za pomocą szczotek - szczotka perlonowa półkolista

szczotki perlonowe: płaska i półkolista

  • Drążki rotacyjne WÖHLER ze szczotkami perlonowymi

Drążki rotacyjne WÖHLER ze szczotkami perlonowymi napędzane wiertarką akumulatorową zalecane są przede wszystkim czyszczenia do kanałów o przekrojach okrągłych o małych średnicach (do 250mm) i ciasnych łukach. Mają długość 1,5m, 3m, 5m, 10 lub 15m. Montowana na końcu drążka perlonowa szczotka jest wprawiana w ruch za pomocą wiertarki, a obracając się dokładnie czyści kanał.
 

Czyszczenie mechaniczne za pomocą szczotek - Drążek rotacyjny WÖHLER ze szczotką perlonowąCzyszczenie mechaniczne za pomocą szczotek - Drążek rotacyjny WÖHLER ze szczotką perlonową
 

  • Kołowrotki ręczne WÖHLER ze szczotkami perlonowymi

Ręczny kołowrotek Wöhler H 420 z cyfrowym wyświetlaczem służy do czyszczenia kanałów spalinowych, wentylacyjnych oraz kanałów łączących od długich odcinkach. Do czyszczenia montuje się szczotki perlonowe, które dobiera się do rozmiaru kanału. Kołowrotki dostępne są z drążkami 15m i 20m.

Na dużym wyświetlaczu można odczytać pozycję pręta w rurze, tak, że możliwa jest dokładna, punktowa praca.

kołowrotek ręczny Wöhler H 420kołowrotek ręczny Wöhler H 420 - czyszczenie komina ze stali nierdzewnej 


Zobacz film z użyciem kołowrotka zwykłego (z drążkiem GFK) i szczotki:

Zobacz instrukcję kołowrotka ręcznego Wöhler H 420

 


Czyszczenie za pomocą sprężonego powietrza oraz dysz i pejczy


Kołowrotek ciśnieniowy Wöhler DH 420 z metromierzem

Kołowrotek ciśnieniowy Wöhler DH 420 wyposażony jest w 10 metrowy, wzmocniony i usztywniony włóknem szklanym, przewód ciśnieniowy z zaworem, który łatwo można przesuwać w kanale. Urządzenie to posiada cyfrowy pomiar długości rozwiniętego węża, dzięki czemu pozycję końcówki węża w kanale można odczytać na dużym wyświetlaczu.
Kołowrotek ciśnieniowy Wöhler DH 420 służy do czyszczenia okrągłych i prostokątnych rur wentylacyjnych, zarówno o małych jak i średnich przekrojach (ok. 500mm-800mm). Do małych okrągłych kanałów stosuje się dysze helikopterowe zarówno ze wstecznym, jak i przednim wydmuchem. Do większych lub prostokątnych kanałów stosuje się pejcz powietrzny montowany na kuli prowadzącej.
Podczas pracy kołowrotek można trzymać za rączkę lub za pomocą uchwytu zamocować do paska, wtedy obie ręce są wolne.

Kołowrotek ciśnieniowy Wöhler DH 420Kołowrotek ciśnieniowy Wöhler DH 420


Akcesoria:

Dysza helikopterowa z przednim wydmuchem Dysza helikopterowa z wstecznym wydmuchem Kula obrotowa do czyszczenia kanałów wentylacyjnych o przekroju prostokątnym. pejcz powietrzny

Dysza helikopterowa z przednim wydmuchem. Przeznaczona jest do kanałów o przekroju okrągłym do średnicy 125mm.

Dysza helikopterowa z wstecznym wydmuchem. Przeznaczona jest do kanałów o przekroju okrągłym do średnicy 125mm.

Kula obrotowa – po podłączeniu do kołowrotka i pejcza powietrznego umożliwia czyszczenie szerokich i płaskich kanałów.

Pejcz powietrzny 7-ramienny do czyszczenia kanałów wentylacyjnych o średnich przekrojach (500mm). Montowany do kołowrotka lub do kuli obrotowej.

Odciąg zanieczyszczeń WÖHLER SF 300
Dzięki wytwarzanemu podciśnieniu zasysa kurz i zanieczyszczenia uprzednio oderwane mechanicznie lub za pomocą sprężonego powietrza z kanału do filtrów.

Odciąg zanieczyszczeń WÖHLER SF 300


Zobacz film z czyszczenia ciśnieniowego:

Zobacz instrukcję kołowrotka ciśnieniowego Wöhler DH 420


Zobacz wszystkie urządzenia z ofery firmy Pascal przeznaczonych do czyszczenia przewodów wentylacyjnychKontakt w sprawie produktów:

PASCAL S.C.
ul. Kasprowicza 11
88-300 Mogilno
tel. 601 98 27 98, 663 98 06 98, 693 98 27 98
www: www.pascalpolska.pl
mail: wyślij wiadomośćSprzedaż i serwis urządzeń marki Wöhler » kamery inspekcyjne do rur kanalizacyjnych » kamery do inspekcji kanałów wentylacyjnych » kamery kominowe » akcesoria do kamer inspekcyjnych » analizatory spalin » urządzenia do pomiaru szczelności instalacji spalinowych » detektory czadu » detektory gazu » wilgotnościomierze » anemometry » manometry cyfrowe » mierniki klimatu » rejestratory CO2 » sprzęt kominiarski » urządzenia do czyszczenia kanałów wentylacyjnych

Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent