Rekuperacja w placówkach użyteczności publicznej

data aktualizacji: 12-10-2020, 04:48 – artykuł promocyjny

Świeże powietrze przez cały dzień bez otwierania okien? Zabezpieczenia przed bakteriami, wirusami i toksynami? W placówkach użyteczności publicznej, gdzie przebywa wiele różnych osób, skuteczna wentylacja odgrywa jeszcze większe znaczenie. W czasach epidemii gwarantuje bezpieczeństwo i z pewnością pomaga funkcjonować. W gabinetach lekarskich, żłobkach i przedszkolach, a także w pensjonatach i hotelach, obiektach biurowych i usługowych rekuperacja jest w stanie zapewnić komfortowe warunki pracy przez cały dzień i zawsze wtedy, gdy przebywają w nim ludzie.

 

System rekuperacji do gabinetów lekarskich, stomatologicznych i kosmetycznych

 

Dla placówek medycznych dedykowany jest rekuperator przeciwprądowy AERIS oraz instalacja Rekuperatory.pl OXY insideTMto duet, który zapewnia nie tylko wysoki odzysk ciepła, komfortową i ponadprzeciętnie cichą pracę, ale również jonizację i wyjątkową czystość nawiewanego powietrza.

Rekuperator przeciwprądowy AERIS

AERIS LUXE - model dostępny w 3 wielkościach 350 (powierzchnia do 160 m2), 450 (powierzchnia do 200 m2), 550 (powierzchnia do 350 m2)

Na nawiewach zastosowano dodatkowe filtryzatrzymujące większe zanieczyszczenia typu kurz i pyłki. System OXY insideTM w zaawansowany sposób oczyszcza powietrze nawiewane, tworząc wysoką barierę mikrobiologiczną w obrębie kanałów wentylacyjnych, w których w znaczący sposób ogranicza jakiekolwiek zanieczyszczenia, oraz w pomieszczeniach. Komfort pracy jest znacznie wyższy, zwłaszcza, że nawiewane powietrze jest także jonizowane.

W systemach rekuperacji przeznaczonych do gabinetów lekarskich zaleca się montaż filtrów o zwiększonej klasie filtracji, które zwiększają komfort oraz bezpieczeństwo lekarzy i pacjentów

Na komfort przebywania w pomieszczeniu duży wpływ ma również temperatura powietrza, a trzeba pamiętać, że układ rekuperacji można rozbudować o przystosowany systemu klimatyzacji, który podczas upałów obniży temperaturę. Odpowiednie umieszczenie punktów nawiewnych i wywiewnych rekuperacji w połączeniu z właściwym miejscem montażu jednostek nawiewnych systemu klimatyzacji sprawi, że obie instalacje będą wzajemnie wzmacniać swoje działanie.

 

Rekuperacja w przedszkolach i żłobkach

 

Rekuperacja do placówek oświatowych, zwłaszcza do żłobków i przedszkoli powinna być zaplanowana ze szczególną dbałością. Ochrona zdrowia dzieci i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii ma tu kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa najmłodszych obywateli. Skuteczna wymiana powietrza gwarantuje zdrowie i dobre samopoczucie grupy.

Zaawansowana technologia instalacji gwarantuje pełną likwidację bakterii, wirusów, zarodników pleśni i grzybów, a także innych alergenów z powietrza nawiewanego, co w zdecydowany sposób ogranicza zachorowalność oraz rozprzestrzenianie się chorób. Dodatkowa jonizacja zapewnia powietrze, którego parametry są zbliżone do powietrza leśnego. W efekcie dzieci zachowają świżość umysłu przez cały dzień, a ich frekwencja w zajęciach znacząco wzrośnie.

Sama rekuperacja to szereg korzyści, takich jak:

  • brak konieczności przewietrzania bez względu na porę dnia i roku (brak przeciągów, komarów, much),
  • zwiększone bezpieczeństwo związane z zamkniętymi oknami i drzwiami
  • pełen dostęp do świeżego powietrza z niską zawartością dwutlenku węgla i wilgotności przez cały dzień
  • gdy pomieszczenia pustoszeją, instalacja przechodzi w tryb nieobecności, co pozwala uzyskać dodatkowe oszczędności.

 

Rekuperacja w salach fitness i klubach sportowych

 

Aktywność fizyczna dla wielu kojarzy się z zapachami rozchodzącymi się w szatni oraz na sali ćwiczeń. Wybierając instalację OXYinside™ neutralizację absolutnie wszystkich niechcianych zapachów mamy pewną, a to oznacza komfort dla wszystkich użytkowników sali. Warto zaznaczyć, że stały dostęp do świeżego i odpowiednio zbilansowanego powietrza to także większa wydolność naszego organizmu, lepsze efekty treningu i zadowolenie z kolejnych sukcesów.

AERIS 350 GWC

Zadania te w pełni realizuje instalacja rekuperacji w sali fitness, w której o efektywną wymianę odpowiedniej ilości powietrza dbają czujniki dwutlenku węgla i wilgotności, które automatycznie dopasowują stopień wentylacji (niski, średni lub wysoki) do poziomu zanieczyszczenia powietrza. Każdy parametr instalacji Rekuperatory.pl do sali fitness można elastycznie dopasować do własnych potrzeb uzyskując dokładnie taki efekt, o jaki chodzi.
 

Rekuperacja obiektów biurowych i usługowych


Instalacja Rekuperatory.pl dedykowana do obiektów biurowych i usługowych to wysokiej klasy rekuperator AERIS® lub R-VENT® z przeciwprądowym lub obrotowym wymiennikiem ciepła, który zapewnia komfortowe warunki pracy przez cały dzień pracy obiektu i zawsze wtedy, gdy przebywają w nim ludzie.

Instalację można dopasować do zapotrzebowania i w taki sposób, by generowała maksimum korzyści bez zbędnych wydatków. Programowalny czas pracy: pełne 8, 12 lub 16 godzin w trybie obecności, a pozostałe godziny dobowe tylko lekkie przewietrzanie, by uniknąć zaduchu na następny ranek przy zamkniętych oknach oraz dopasowanie do ilości osób zatrudnionych w biurze.

Świeże powietrze przez cały dzień to świeży umysł oraz mocno ograniczone zachorowania pracowników. Do rekuperacji można dodać system klimatyzacji lub delikatniej działającą Jednostkę Chłodzącą ARTIC.

 

Wentylacja mechaniczna z odyskiem ciepła w hotelach i pensjonatach

 

Dla pensjonatów i hoteli Rekuperatory.pl również oferują specjalne jednostki, dzięki którym w każdym pokoju i łazience utrzyma się świeże powietrze, bez nadmiaru wilgoci. Efektywnie odprowadzany nadmiar pary wodnej po kąpieli, daj nam komfort bez montażu w łazience czy toalecie głośnych, włączanych czasowo wentylatorów wywiewnych.

Efektywnie działająca instalacja wentylacyjna, która zapewni gościom stały dostęp do świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien, a właściciele obiektów mogą na etapie inwestycji ograniczyć koszty, decydując się na przeszklenia bez systemów otwierania.  Optymalne wydatki powietrza wentylacyjnego we współpracy z systemem klimatyzacji uczynią to miejsce komfortową oazą dla gości o każdej porze roku.

 

Kontakt bezpośrednio z Doradcą Rekuperatory.plKontakt w sprawie montażu rekuperacji:

REKUPERATORY.PL
ul. Rudzka 9-11
54-427 Wrocław
Infolinia 603 446 366
www: www.rekuperatory.pl
mail: wyślij wiadomośćKompleksowy montaż i serwis systemów rekuperacji w domach jednorodzinnych. Firma realizuje również montaże oraz sprzedaż do inwestycji usługowych oraz wielomieszkaniowych.

Posiada Doradców w całym kraju. Do tej pory wykonała ponad 7900 montaży.

Rekuperatory.pl posiadają 16 marek własnych urządzeń i systemów do montażu rekuperacji, m.in. AERISnext, R-VENT, R-VENT Flex System, NeoFlex, Itho, Climate Recovery.
 

Zamów bezpłatną ofertę na montaż rekuperacji


Firma wykonuje również montaże gruntowych wymienników ciepła oraz jednostek chłodzących ARTIC. W swojej ofercie posiada także zaawansowane urządzenia do oczyszczania oraz jonizacji powietrza nawiewanego, co pozwala chronić pomieszczenia przed zanieczyszczeniami smogowymi.rekuperatory.pl
Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech

Temat miesiaca