Kompletne systemy wentylacji Alnor

artykuł promocyjny

Firma Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o. o. od 1994 roku zdobywa wiedzę i doświadczenie w branży wentylacyjnej. Głównymi obszarami działalności firmy są produkcja i sprzedaż elementów składających się na kompletne systemy wentylacyjne. Nowoczesna i wydajna linia produkcyjna, dobrze zaopatrzony magazyn, w połączeniu ze sprawną obsługą i dobrym kontaktem z Klientem, gwarantują szybką i wysoką jakość realizacji zamówień.

Wszystkie produkty Alnor można w szybki i łatwy sposób zamówić poprzez Internetową Platformę B2B, na której dostępne są zdjęcia, karty katalogowe produktów, przyciski filtrowania promocji i wyprzedaży. Platforma daje możliwość  sprawdzania stanów oraz monitorowania poziomu realizacji zamówienia.

W ofercie firmy znajduje się szeroka gama elementów składających się na kompletne systemy wentylacyjne – kanały i kształtki, przewody, tłumiki, przepustnice, elementy galanterii wentylacyjnej, elementy dachowe, prefabrykaty, akcesoria montażowe i urządzenia. Wszystkie produkty dostępne są w trzech wersjach materiałowych – aluminium, stal kwasoodporna oraz ocynkowana.
 

KANAŁY I KSZTAŁTKI OKRĄGŁE

Alnor - kanały i kształtki okrągłe


Kanały i kształtki okrągłe produkowane są w zakresie średnic od 80 do 1600 mm z blachy ocynkowanej, kwasoodpornej i aluminiowej. Kolana, trójniki, redukcje, złączki i nakładki siodłowe produkowane są w dwóch systemach: bez uszczelki, oraz z podwójną uszczelką EPDM zapewniająca klasę szczelności „D” wg Eurovent, certyfikowaną przez SITAC.

 

AKCESORIA WENTYLACYJNE

Alnor - akcesoria wentylacyjne


Akcesoria wentylacyjne dostosowane są do montażu okrągłych lub prostokątnych kanałów wentylacyjnych. Zawiera on zarówno elementy łączone bezpośrednio przy kanale, obejmy, profile nośne, taśmy perforowane, wkręty, jak również tuleje, kotwy, pręty które montowane są do ścian stropów czy elementów nośnych konstrukcji stalowych.

 

PREFABRYKACJA KANAŁOWA

Alnor - prefabrykacja kanałowa


Prefabrykacja kanałowa jest zestawem elementów do budowy prostokątnych kanałów wentylacyjnych takich jak profile, narożniki czy wzmocnienia. Dodatkowo zawiera części do elementów okrągłych, takie jak mechanizmy przepustnic, kołnierze stalowe do elementów dachowych czy masy uszczelniające i cynk w spray’u.

 
 

GALANTERIA WENTYLACYJNA

Alnor - galanteria wentylacyjna


Galanteria wentylacyjna składa się z kratek na kanały okrągłe i prostokątne, nawiewników sufitowych i dysz dalekiego zasięgu, oraz zaworów wentylacyjnych. Dodatkowym wyposażeniem są puszki rozprężne, oraz przyłącza do oferowanych elementów. Oferta zawiera też szereg czerpni i wyrzutni zewnętrznych wykonanych z aluminium lub blachy chromoniklowej.
 

PRZEWODY ELASTYCZNE

Alnor - przewody elastyczne


Przewody elastyczne oferowane są w wykonaniu z blachy aluminiowej lub kwasoodpornej w zakresie średnic od 80 do 800 mm. W zależności od typu posiadają wytrzymałość temperaturową do 250oC, izolację termiczną o grubości 25 lub 50 mm, oraz wewnętrzną perforację działającą jako tłumik akustyczny. Większość z przewodów jest dostępna w odcinkach 10 metrowych ściskanych w opakowanie kartonowe.

 

ELEMENTY REWIZYJNE

Alnor - Elementy rewizyjne


Elementy rewizyjne zawierają kolana, trójniki, dekle rewizyjne, oraz pełen asortyment klap rewizyjnych. Klapy oferowane są w wykonaniu z blachy ocynkowanej, aluminiowej i kwasoodpornej dla rur od 80 do 1600 mm, oraz kanałów prostokątnych, gdzie maksymalny wymiar klapy wynosi 700x500 mm.
 
 

TŁUMIKI

Alnor - tłumiki


Tłumiki oferowane są w systemie okrągłym i prostokątnym z zastosowaniem izolacji szklanej lub kamiennej. Dostępne są w zakresie średnic od 100 do 1250 mm, oraz wymiarach od 200x200 do 2000x2000mm. W przypadku tłumików okrągłych możliwe jest ich wyposażenie w dodatkowo tłumiącą kulisę, lub wykonanie ich w formie kolan tłumiących.

 

PRZEPUSTNICE WENTYLACYJNE

Alnor - przepustnice wentylacyjne


Przepustnice wentylacyjne oferowane są w systemie okrągłym i prostokątnym, jako przepustnice szczelne, regulacyjne i zwrotne. Typem zamknięcia może być jedna płaszczyzna, wielopłaszczyznowe lamele oraz mechanizm soczewkowy. Każda z przepustnic może mieć mechanizm ręczny umożliwiający zastosowanie izolacji, lub możliwość podłączenia pod siłownik.


 

ELEMENTY USZCZELNIAJĄCE I IZOLACYJNE

Alnor - elementy uszczelnijące i izolacyjne


Elementy uszczelniające i izolacyjne obejmują asortyment taśm uszczelniających: aluminiowych, naprawczych i metalizowanych; izolację kamienną lub szklaną do kanałów pełniącą zarówno ochronę akustyczna jak i termiczną. Do mocowania izolacji proponowane są gwoździe: samoprzylepne, do zgrzewania, oraz do zgrzewania przez izolację.
 
 

ELEMENTY DACHOWE

Alnor - elementy dachowe

Elementy dachowe oferowane są w systemie okrągłym i prostokątnym, w wykonaniu z blachy ocynkowanej lub kwasoodpornej. W skład wchodzą podstawy dachowe, cokoły, czerpnie i wyrzutnie w zakresie średnic od 100 do 800 mm, oraz wymiarach od 200x200 do 2500x2500 mm. Elementy łaczą się ze sobą za pomocą kołnierze. FLS i mogą być dostosowane do kąta nachylenia dachu.
 

URZĄDZENIA I ELEMENTY POMOCNICZE 

Alnor - urządzenia i elementy pomocnicze

Urządzenia i elementy pomocnicze są to filtry kanałowe okrągłe, prostokątne kieszeniowe i kasetonowe o średnicach od 100 do 500 mm, oraz wymiarach od 200x200 do 1400x1400mm. Uzupełnieniem są urządzenia wentylacyjne takie jak siłowniki do przepustnic regulacyjnych czy klap oddymiających oraz promieniowe wentylatory kanałowe o średnicy od 100 do 315 mm.

 
 

KANAŁY I KSZTAŁTKI PROSTOKĄTNE

Alnor - kanały i kształtki prostokątne


Kanały i kształtki prostokątne produkowane są z blachy ocynkowanej, kwasoodpornej i aluminiowej o grubości od 0,5 do 1,1 mm, oraz wymiarach od 200x200 do 2500x2500 mm. Dostępne są również w wersji izolowanej wewnątrz lub na zewnątrz z dowolnym płaszczem osłonowym, oraz z zastosowaniem dowolnych ramek PQ20, PQ30 lub PQ40.
 

 

Wsparcie sprzedażowe - Platforma B2B

Alnor - wsparcie sprzedażowe - platforma B2B

Teraz możesz jeszcze więcej zaoszczędzić
Loguj się do Platformy B2B i korzystaj z dodatkowych możliwości:

 • decyduj w jakim trybie chcesz zostać obsłużony, oszczędzaj albo płać i wymagaj,
 • monitoruj status twoich zamówień, oszczędzając czas swoich pracowników,
 • miej wgląd w rozrachunki on-line,
 • bądź pewny ciągłości dostaw i popraw swoją płynność dzięki wglądowi w stan swoich rozrachunków,
 • sprawdzaj stany magazynowe,
  - monitoruj status zamówień,
 • zadawaj pytania on-line,
 • pobieraj w formie elektronicznej katalog, cennik, certyfikaty 
   

Wsparcie projektowe – Wentyle

Alnor - wsparcie pojektowe - Wentyle


Pełna elastyczność w projektowaniu


 • wspomagającą rysowanie i obliczanie instalacji wentylacyjnych o przekroju okrągłym oraz prostokątnym ALNOR,
 • umożliwia wygodną budowę instalacji oraz łatwe wprowadzanie do nich zmian,
 • automatyczne zestawienie wykorzystanych w projekcie elementów,
 • program jest BEZPŁATNY
 • trzy wersje językowe: Polska, angielska oraz rosyjska 
    
   

Wsparcie ofertowe - AlnorCAM

Alnor - wsparcie ofertowe - AlnorCAM


Bądź Panem sytuacji

 • pewność, elastyczność w działaniu, minimalizacja pomyłek przy obróbce dokumentacji
 • znacznie szybszy termin realizacji przy zachowaniu konkurencyjnej ceny i jakości
 • wiesz ile metrów kanałów będziesz potrzebował, tym samym unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek
 • możesz skorzystać jeszcze więcej, łącząc Alnor CAM’a z zamówieniami internetowymi B2B
 • program jest BEZPŁATNY
 • wersje językowe: Polska oraz angielskaKontakt w sprawie produktów:

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o
Aleja Krakowska 10
05-552 Wola Mrokowska
tel. (22) 737 40 00
www: www.alnor.com.pl
mail: wyślij wiadomośćProdukcja i dystrybucja elementów wentylacyjnych - kanałów » kształtek » kratek » nawiewników » przewodów elastycznych i kominkowych » taśm uszczelniających » akcesorii montażowych

Proponujemy również bezpłatne wsparcie poprzez oprogramowanie:

 • WENTYLE – Pełna elastyczność w projektowaniu
 • Alnor CAM – Sprawdź czy to działa, nie daj się robić w konia – buduj swoją przewagę
 • Platforma B2B – Sam zdecyduj w jakim trybie chcesz zostać obsłużony, oszczędzaj albo płać i wymagaj


Partnerzy i patroni

  Wienkra   AUX   Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji  Uniwersal  ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm           logo bartosz         Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai              VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech          logo armacell     Matervent

Temat miesiaca