Przejezdne urządzenie filtrowentylacyjne Matrix

data aktualizacji: 27-11-2017, 12:08 – artykuł promocyjny

Urządzenie filtrowentylacyjne firmy Klimawent jest przeznaczone dla użytkowników poszukujących przejezdnego odciągu pyłów spawalniczych, a jednocześnie posiadających ograniczone możliwości finansowe, niewystarczające np. na zakup urządzeń z pełną automatyką czyszczącą filtry.
 


BudowaKonstrukcja Matrix łączy w sobie cechy dwóch innych urządzeń firmy Klimawent do podobnych zastosowań, czyli Ufo-1 i Rak-1. Z budowy pierwszego do Matrixa zapożyczono filtr nabojowy, który skutecznie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, natomiast podobnie jak w Rak-1 elementy filtracyjne nowego produktu nie posiadają kosztownej automatyki regularnie czyszczącej filtry. Do zapewnienia prawidłowego działanie urządzenia wystarcza bowiem sporadyczne, wykonywane raz na kilka godzin podłączenie go do sprężonego powietrza, aby za pomocą prostego mechanizmu zregenerować filtr.

W wyposażeniu znajduje się także odkurzacz, który pozwala na dokładne oczyszczenie komory filtracyjnej po wcześniejszym strzepnięciu pyłów z filtra nabojowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu Matrix łączy wysoką skuteczność separacji zanieczyszczeń, możliwość długotrwałej eksploatacji filtrów, a zarazem niewysoką cenę, uzyskaną dzięki prostej konstrukcji.

Do wykonania ciekawie ukształtowanej obudowy Matrixa zastosowano kompozyt poliestrowo-szklany w kolorze czarnym. W obudowę wkomponowano wspomniany wcześniej odkurzacz do czyszczenia komory filtracyjnej. Zadbano również o bezproblemowy dostęp do filtra, co jest tym bardziej istotne, że zalecane jest jego regularne oczyszczanie. Całkowita masa urządzenia, zależnie od wersji, oscyluje w okolicach 100 kg, co oznacza, że jest to jedno z lżejszych urządzeń filtrowentylacyjnych do tego typu zastosowań na rynku.
Przejezdne urządzenie filtrowentylacyjne Matrix

DANE TECHNICZNE:

Przejezdne urządzenie filtrowentylacyjne Matrix
 Opracowanie: Redakcja
Żródło: Klimawent S.A.

...


Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors              STERR       Flop System Sp. z o.o.        Kaisai            Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm          

Systema
       Wienkra