Wymieniacz powietrza - przenośny system rekuperacyjno-wentylacyjny

data aktualizacji: 02-10-2020, 10:09 – artykuł promocyjny

Wymiana powietrza, celem zapewnienia dobrego powietrza w pomieszczeniu, nie jest niczym nowym. Problemem zawsze było, jak tego dokonać bez zbędnych strat ciepła, i jak temu podołać w pomieszczeniach okresowo użytkowanych lub będących tymczasowo miejscem pracy. Powszechnie znana jest zależność pomiędzy zanieczyszczeniami powietrza a problemami zdrowotnymi, jak i pomiędzy naturalną wentylacją a stratami ciepła.


Malarze, tapeciarze, cykliniarze, tynkarze, stolarze, spawacze, lakiernicy, ślusarze, mechanicy, to tylko niektóre zawody, które stale mają do czynienia z zanieczyszczonym powietrzem w miejscu pracy i są narażeni na wynikające z tego niebezpieczeństwa. Problemy zdrowotne są nieodwracalne, a płuca i zdrowie ma się tylko raz. Stosując naturalną wentylację zawsze mamy do czynienia z ogromnymi i kosztownymi stratami ciepła. Tradycyjna wentylacja nie zapewni też szybkiego oddania klientowi pomieszczeń i obiektów w stanie osuszonym i bez przykrych zapachów po pracach malarskich i remontowo-budowlanych. Rozwiązaniem pozostaje wentylacja, ale jak ją zastosować w sposób efektywny i prosty, zwłaszcza na tymczasowym miejscu pracy. Odpowiedź brzmi: przenośny wymieniacz powietrza - system rekuperacyjno-wentylacyjny. System jest odpowiedzią praktyków dla praktyków. Zapewnia efektywną i ekonomiczną wentylację niezależnie od pogody i pory roku.

 

Czy montaż może być jeszcze prostszy?


Montaż jest niezwykle prosty i nie wymaga narzędzi. W ciągu dwóch minut system może być uruchomiony, a przewody wywiewne i nawiewne zamontowane w każdym oknie lub drzwiach. Urządzenie jest lekkie i przystosowane do niesienia przez jedną osobę. Wszystkie elementy systemu znajdują się w metalowej obudowie, a przewody wymiennikowe w nylonowej torbie. Chociaż urządzenie jest konstruowane jako przenośne, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pełniło rolę stałego systemu wentylacyjno-osuszającego, np. w warsztatach, pralniach, suszarniach. Cicha i efektywna praca pozwala na zastosowanie go nawet w takich obiektach, jak: szkoły, biura, sale konferencyjne i wystawowe.


Saymon - wymieniacz powietrzaSaymon - wymieniacz powietrza

 

Jak działa wymieniacz powietrza?


Urządzenie posiada 2 wentylatory. Pierwszy (1) zasysa świeże powietrze, drugi (2) wydala zużyte powietrze. Zasysane powietrze w przewodzie wymiennikowym (3) stosownie do potrzeb zostaje podgrzewane poprzez pobór ciepła z powietrza wydalanego. Dodatkowa grzałka oraz termostat (4) zapewniają zachowanie żądanej temperatury.

Z pomieszczenia zostaje wydalone powietrze stare, wilgotne, zużyte i zanieczyszczone, a w jego miejsce wprowadzono czyste, świeże i wstępnie podgrzane. To zapewnia skuteczne odświeżanie powietrza z równoczesnym ogrzaniem i osuszaniem. Mniej pyłów, zapachów i wilgoci, przyjemna praca bez maski, więcej świeżego powietrza, praca profesjonalnie wykonana, bardziej zadowolony klient. Konserwacja polega na odkręceniu wirnika i przemyciu go strumieniem bieżącej wody.
 

Saymon - wymieniacz powietrza


Odzysk ciepła 35% przy standardowej (4m) długości przewodu wymiennikowego, im dłuższy przewód, tym większy odzysk; dopuszczalna maksymalna długość 20 m. Wymieniacz powietrza jest opatentowany w Europie i w USA.Kontakt w sprawie produktów:

Saymon sp. z o.o.
Akacjowa 50b
81-520 Gdynia
tel. (58) 664 92 96
www: www.saymon.com.pl
mail: wyślij wiadomośćpiece grzewcze nadmuchowe ogrzewacze i nagrzewnice kotły co klimatyzatory i osuszacze uzdatniacze wody palniki uniwersalne na olej przepracowany roślinny opałowy klimatyzacja ogrzewanierekuperatory.pl

Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Metalplast        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema