Przegląd klimatyzatorów firmy Zibro

artykuł promocyjny

Stopniowe ocieplanie się klimatu prowadzi do nadmiernego wzrostu temperatury zwłaszcza latem. Właśnie te długotrwałe upały kosztuję nas dużo energii. Promienie słoneczne przedostają się do wnętrza i nagrzewają ściany zewnętrzne powodując nagrzanie się powietrza w mieszkaniu. W efekcie panująca w pomieszczeniu duchota sprawia, że odczuwamy zmęczenie i zniechęcenie. Dla posiadaczy klimatyzatora problem ten nie istnieje. Jest to nie tylko przyjemne i wygodne dla wszystkich cierpiących z powodu upałów, lecz przede wszystkim przynosi ulgę osobą starszym i alergikom, którzy w takich warunkach cierpią na duszności i mają kłopoty z oddychaniem.

Klimatyzacja w domu - analiza kosztów

Klimatyzacja w domu - analiza kosztów

Montaż klimatyzacji w domu staje się coraz bardziej popularny. Poniżej prezentujemy, jak to wygląda w kwestii nakładów... więcej...Zdrowszy klimat wewnętrzny


W przeciwieństwie do wentylatora, który jedynie przemieszcza ciepłe powietrze, klimatyzator rzeczywiście usuwa ciepło na zewnątrz i chłodzi pomieszczenie. Równocześnie eliminuje on nadmiar wilgoci, co sprawia, że nie odczuwamy skutków upałów ani duchoty. Optymalne warunki to temperatura wewnątrz od 18 do 22 °C przy wilgotności względnej powietrza wynoszącej ok. 50%. Jako Zibro, warunki takie określamy 'strefą komfortową, ponieważ umożliwiają one optymalne funkcjonowanie naszego organizmu pod względem fizjologicznym oraz psychicznym. Gdy powietrze w mieszkaniu jest zbyt ciepłe oraz/lub zbyt wilgotne, nasze samopoczucie pogarsza się. Oczyszczanie powietrza ma także wpływ na zdrowy klimat w mieszkaniu. Jest to przyjemne dla wszystkich, którym upał dokucza, ale przede wszystkim przynosi ulgę osobom starszym i alergikom, którzy w takich warunkach cierpią na duszności.

 

Sprawdź również: Poprawa jakości powietrza w domu

 

Firma Zibro zapewnia łatwo dostępny komfort oferując szeroki asortyment zarówno klimatyzatorów przenośnych jak i stacjonarnych, w tym nowy przenośny model z jednostką zewnętrzną. Produkty poza atrakcyjną ceną oraz łatwą obsługą objęte są całkowitą 2-letnią gwarancją od daty zakupu.
 

Przeczytaj koniecznie: Klimatyzatory - przegląd oferty producentów

 


Klimatyzatory przenośne
 

Przegląd klimatyzatorów firmy ZibroKlimatyzator przenośny to idealne rozwiązanie dla osób, które oczekują natychmiastowego rezultatu, szczególnie, mogąc ustawić klimatyzator w dowolnym miejscu w domu. Wystarczy włożyć wtyczkę przewodu zasilającego do gniazdka, przeciągnąć załączony do klimatyzatora przewód odprowadzający na zewnątrz wilgoć i gorące powietrze i klimatyzator jest gotowy do użytku. Rezultat jest natychmiast odczuwalny, przede wszystkim dlatego, że przenośny klimatyzator Zibro możesz ustawić w miejscu, w którym chłodzenie jest niezbędne.


Zobacz więcej:


Niski pobór energii, wysoka wydajność


Klimatyzator Zibro zawdzięcza swój niski pobór energii unikalnemu systemowi schładzania 'cooldown'. Oznacza to, że skondensowana woda zostaje użyta do chłodzenia silnika sprężarki, co jest bardzo energooszczędnym rozwiązaniem.

Dowiedz się także >> Klasy efektywności klimatyzatorów, SEER i SCOP - jak czytać etykiety

 


Unikalny 'antyalergiczny' system filtrujący
 

Przegląd klimatyzatorów firmy ZibroWszystkie przenośne modele klimatyzatorów Zibro chłodzą i równocześnie oczyszczają powietrze. Oczyszczanie odbywa się za pośrednictwem systemu filtrującego, przez który znajdujące się w pomieszczeniu powietrze przepuszczane jest 3 razy na godzinę. Wszystkie dostępne modele wyposażone są w zintegrowany filtr siatkowy usuwający z powietrza większe cząsteczki kurzu, jak też w filtr z węglem aktywnym, który eliminuje nieprzyjemne zapachy. Modele P 100, P 120, P 122, P 125, P 622 oraz PX 150 są dodatkowo wyposażone w elektrostatyczny filtr powietrza 3M Filtrete. Filtr ten zwany też filtrem HAF usuwa z powietrza najdrobniejsze cząsteczki, wywołujące często reakcje alergiczne, czyli tzw. alergeny, którymi są pyłki roślin, sierść zwierząt domowych, pleśń i bakterie. Ten system filtrujący zapewnia czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniach mieszkalnych oraz biurowych, a jego wydajność wynosi 80%. Aby utrzymać wydajność systemu filtrującego na tym poziomie, należy czyścić regularnie filtry lub wymieniać je na nowe. Zobacz także >> Klimatyzacja a zdrowie

 


Dodatkowy komfort


Zibro P 100, P 120, P 122, P 125, P 622 oraz PX 150 posiadają poza tym udoskonalonym filtrem 3M również kilka innych praktycznych dodatkowych opcji. Działają one w oparciu o system cyfrowy i zaopatrzone są w pilot zdalnego sterowania. Poza tym urządzenia te można łatwo przemieszczać dzięki zwrotnym kółkom jezdnym oraz zintegrowanemu uchwytowi.

POLECAMY >> Klimatyzacja - trendy i nowości rynkowe

 


Klimatyzator przenośny z jednostką zewnętrzną tzw. splitem
 

Przegląd klimatyzatorów firmy ZibroNajwyższy nasz model z serii P wyposażony jest w przenośny zewnętrzny zespół skraplający. Dzięki tej konstrukcji Zibro PX 150 łączy w sobie wszechstronność użycia przenośnego klimatyzatora z zaletami klimatyzatora stacjonarnego, ale bez kosztów montażu. Urządzenie to jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, w której umieszczanie jednostki zewnętrznej na stałe jest zabronione, jednostka wewnętrzna połączona jest z zewnętrznym zespołem skraplającym za pomocą giętkiej rury odprowadzającej, umożliwiającej swobodny przepływ wilgotnego i ciepłego powietrza na zewnątrz. Dzięki swej wysokiej przepustowości oraz wydajności chłodzenia klimatyzator PX 150 nadaje się do chłodzenia pomieszczeń o kubaturze do 100 m3.

 


Klimatyzatory stałe Split


Jeżeli poszukujesz stałych rozwiązań dla konkretnego pomieszczenia, pomyśl o modelach ściennych klimatyzatorów Zibro.

 


Wygodny sposób kształtowania klimatu
 

Przegląd klimatyzatorów firmy ZibroKlimatyzatory stacjonarne składają się z dwóch elementów: umieszczonej na ścianie kompaktowej jednostki wewnętrznej pełniącej też funkcję termostatu oraz umieszczonego na zewnątrz skraplacza. Zamknięty obieg powietrza oraz konstrukcja zapewniająca szczelne połączenie z jednostką wewnętrzną gwarantuje optymalną wydajność chłodzenia naszych klimatyzatorów ściennych. Poza tym urządzenia te cechuje duży zasięg chłodzenia. Jeżeli ustawisz je na odpowiednią wydajność, przepływ schłodzonego powietrza odczuwalny będzie w całym pomieszczeniu. Oczywiście klimatyzatory stacjonarne oprócz chłodzenia dodatkowo czyszczą i osuszają powietrze. Są one wyposażone w specjalny filtr usuwający szkodliwe zanieczyszczenia i pyłki jak też pochłaniający nieprzyjemne zapachy.

 


Energooszczędny system chłodzenia i ogrzewania
 

Przegląd klimatyzatorów firmy ZibroKlimatyzatory poza chłodzeniem mogą również funkcjonować jako pompy ciepła, to znaczy dogrzewać dom w chłodniejszych porach roku. Podobnie jak w przypadku chłodzenia pobór energii przy tym sposobie ogrzewania jest stosunkowo niski. Szczególnie wiosną i jesienią, zanim włączysz centralne ogrzewanie, możesz w łatwy i oszczędny sposób używając klimatyzatora dogrzewać mieszkanie. To jeszcze jeden dowód na to, że model ścienny klimatyzatora Zibro stanowi idealne rozwiązanie dla pomieszczeń, takich jak pokoje dzienne, sypialnie, twoje biuro lub na przykład gabinety lekarskie.

 

 


Fachowy i tani montaż


Montaż zarówno jednostki zewnętrznej jak i jednostki wewnętrznej klimatyzatora należy powierzyć wykwalifikowanemu fachowcowi. Zibro dysponuje krajową siecią obsługi i montażu, obejmującą fachowców, z którymi ustalone zostały z góry ceny za te usługi. Z usług tych możesz skorzystać za pośrednictwem Twego dealera. który znając Twoje specyficzne życzenia ustali wspólnie z Tobą, w którym miejscu powinna zostać umieszczona jednostka wewnętrzna oraz jednostka zewnętrzna, aby móc zapewnić optymalne działanie urządzenia. Nasze klimatyzatory ścienne posiadają neutralną sylwetkę i wyposażone są w ruchome lamele, umożliwiające regulację nawiewu powietrza. Przy pomocy łatwego w obsłudze pilota zdalnego sterowania możesz zgodnie z życzeniem kształtować klimat wewnątrz mieszkania.

 

Zobacz także:Opracowanie: Redakcja
Żródło: PVG Polska Sp. z o.o.
Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent