Rekuperatory.pl

System wentylacji higrosterowanej

data aktualizacji: 21-05-2020, 11:14 – artykuł promocyjny

Wykonanie systemu wentylacji higrosterowanej nie wymaga dużych nakładów finansowych, jest prosty w wykonaniu oraz późniejszej eksploatacji. Bez przeszkód można go zainstalować w pomieszczeniach już wyremontowanych. System ten wspomaga wentylację grawitacyjną, reguluje przepływy powietrza, nie dopuszcza do zbytniego, niepotrzebnego schładzanie pomieszczeń. Nawiewniki i kratki higrosterowane, bez użycia i elektroniki dostosowują ilość przepływającego powietrza do rzeczywistych potrzeb. Czujnik higroskopijny zamontowany w elementach systemu mierzy nieprzerwanie poziom wilgotności względnej w pomieszczeniach i steruje ilościami przepływającego powietrza. Dokonuje się to samoczynnie, niezawodnie, z oszczędnością energii, bez hałasu i bez ingerencji użytkowników oraz z gwarancją optymalnych warunków higienicznych.

Higrosterowanie - to uzależnienie przepływu powietrza przez elementy wentylacji od wartości wilgotności względnej wewnątrz pomieszczenia.

Każdy człowiek podczas oddychania dostarcza ok. 40 g pary wodnej na godzinę. Dalsze zanieczyszczenia są emitowane podczas wykonywania takich czynności jak: kąpiel, gotowanie, pranie, zmywanie. Wilgotności względna w pomieszczeniu wzrasta. Efektem tego są pogarszające się warunki higieniczne w pomieszczeniu, jest duszno, zaparowują okna a na ścianach w wyniku zawilgocenia powstaje grzyb. Aby uniknąć takich problemów należy zadbać o odpowiednią wentylacje.

 


Nawiewnik okienny higrosterowany 


Nawiewniki powietrza służą zaopatrzeniu pomieszczeń w świeże powietrze w sposób kontrolowany zależny od potrzeb użytkowników. Wyposażone są w higrometr sterujący wielkością strumienia powietrza zależnie od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Działają samoczynnie, realizują ideę energooszczędnej wentylacji higrosterowanej stabilizując dodatkowo poziom wilgoci w pomieszczeniach. Przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach z wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną.
 

Flop System - nawiewnik

 


Nawiewnik okienny higrosterowany AERA HY + CE2A firmy Flop System


Nawiewnik składa się z automatycznego regulatora nawiewu (Aera HY) oraz czerpni powietrza (CE2A). Ilość napływającego powietrza jest uzależniona od poziomu wilgotności względnej powietrza w pomieszczeniu.

Opis szczegółowy:

  • przepływ powietrza: 6 – 45 m3/h dla ?p=20Pa,
  • izolacyjność akustyczna w pozycji otwartej: 34 dB,
  • 10 wersji kolorystycznych,
  • możliwość zamontowania do okien z roletami zewnętrznymi,
  • regulator dostępny również z czerpnią akustyczną CFA(37dB). 


 

Kratka wywiewna higrosterowana


Najczęściej rolą dostępnych na rynku kratek jest estetyczne zamaskowanie wejścia do kanału wentylacyjnego. Kratki higrosterowane, podobnie jak nawiewniki, są wyposażone w czujniki reagujące na wilgoć. Dzięki temu kratki dostosowują swoją przepustowość do aktualnych potrzeb. Wraz ze wzrostem wilgoci w pomieszczeniu zwiększa się ilość powietrza, która może przepłynąć przez kratkę. Umożliwia to szybkie usunięcie powietrza z zawilgoconego pomieszczenia. Gdy w danej chwili poziom wilgoci w pomieszczeniu jest na niskim poziomie, kratki redukują ilość usuwanego powietrza do poziomu, niezbędnego z punktu widzenia zasad higieny. W wyniku takiego działania możliwa jest oszczędność energii, która w innym przypadku zostałaby utracona wraz z usuniętym powietrzem. System wentylacji higrosterowanej  jest niezbędnym elementem obecnego budownictwa. Może być stosowany zarówno w nowych inwestycjach, jak i renowacjach. Jest automatyczny, łatwy w instalacji i konserwacji.Opracowanie: Redakcja
Żródło: Flop System Sp. z o.o.


rekuperatory.pl
Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema