Jak powinien być zbudowany sprawny system wentylacyjny?

artykuł promocyjny

Instalacje wentylacyjne są jednymi z najważniejszych systemów w każdym obiekcie. Niezależnie od tego, czy jest to dom jednorodzinny czy wielkie magazyny i fabryki, dobry przepływ i odbiór powietrza jest niezbędny, w szczególności gdy pracownicy mają styczność z groźnymi substancjami. Firma Wentchom zajmuje się produkują i montażem wszystkich elementów, które pozwalają na sprawne funkcjonowanie wentylacji.

wentchom z jakich elementów zbudowany jest system wentylacyjny

 

Z jakich elementów zbudowana jest dobrze funkcjonująca wentylacja?

 

Ilość elementów wentylacyjnych i długość całej instalacji orz dobrany osprzęt będzie zależny od wielkości obiektu, w którym montuje się w systemy wentylacyjne. Użycie poszczególnych części będzie również dotyczyć rodzaju odprowadzanego powietrza i ilości pary wodnej. Czy jest ono ogrzewane, chłodzone, a może zawiera szkodliwe substancje? Wszystkie powyżej wymieniowe czynniki są zależne od specyfiki branży. Wentylacja mechaniczna pozwala niezależnie od czynników zewnętrznych, jak np. od warunków pogodowych utrzymać stały ruch powietrza.

Kanały i kształtkiTrójnik

Do najbardziej podstawowych części, z których składają się instalacje, można zaliczyć kanały i kształtki tj.: kolana, trójniki, odsadzki i redukcje. Są również przepustnice jedno- i wielopłaszczyznowe, tłumiki akustyczne oraz skrzynki rozprężne. Elementy wentylacyjne mogą być izolowane jak i nieizolowane. W związku z tym, trzeba stworzyć indywidulany projekt sytemu wentylacji dostosowany do potrzeb danego zakładu produkcyjnego, w taki sposób, aby zapewnić komfort pracy i zadbać o spełnienie norm czystości powietrza, co jest bezwzględną koniecznością.

 

Wentylacje w dużych zakładach pracy. Dlaczego takie ważne?

 

W fabrykach lub zakładach produkcyjnych jest dużo pracujących maszyn oraz urządzeń, których produktem ubocznym jest nie tylko wydalane ciepłe powietrze, ale także szkodliwe substancje. Aby zagwarantować wysokie bezpieczeństwo oraz komfort funkcjonowania pracowników należy zadbać o dobrze dobrany system wentylacji. Materiał, z jakiego został on stworzony, ma ogromne znaczenie. Dzięki cały czas rozwijającej się technologii można stosować różne rozwiązania.

Wyrzutnia dachowa

Pracownicy firmy Wentchom służą pomocą i radą w doborze idealnego modelu wszystkich elementów. Dokładamy wszelkich starań tworząc zarówno standardowe jak i te nietypowe zlecenia. Wszystkie elementy produkowane są na zamówienie. Dzięki posiadaniu bogato wyposażonego parku maszyn jesteśmy w stanie precyzyjnie stworzyć cały system i zrealizować zamówienia nawet najbardziej wymagających klientów.

 Kontakt w sprawie produktów:

WENTCHOM
ul. Krotoszyńska 133
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. +48 693 119 756, +48 535 011 461
www: wentchom.pl
mail: wyślij wiadomośćProdukcja oraz montaż

kanały i kształtki wentylacyjne » kanały i kształtki okrągłe » przepustnice wentylacyjne » tłumiki akustyczne » osprzęt wentylacyjny » skrzynki rozprężne » króćce elastyczne

Partnerzy i patroni

  Wienkra   AUX   Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji  Uniwersal    ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          logo bartosz         Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai              VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm      Global-Tech          logo armacell     Matervent

Temat miesiaca

EBM logo