Rekuperatory.pl

Jak zadbać o aranżację łazienki?

artykuł promocyjny

Odpowiedź na pytanie, jak zadbać o aranżację łazienki dotyczy nie tylko estetycznego wykończenia pomieszczenia, ale także jego ochrony przed niszczącą wilgocią. W obu jednak przypadkach odpowiedź sprowadza się do jednego – dbaj o jak najlepszą wentylację łazienki. To pozwoli Ci szybko usunąć nagromadzoną wilgoć z pomieszczenia. Dziś podpowiadamy, jak zadbać o wentylację i jak ją estetycznie wykończyć.

Wentylacja w łazience

 

Postaw na sprawdzone wentylatory

 

Za odprowadzanie wilgotnego powietrza z łazienki odpowiedzialny jest system wentylacji. Nie zawsze działa on w pełni sprawnie. Aby poprawić jego działanie, możesz zamontować wentylatory łazienkowe. To niewielkie urządzenia, które montuje się przy kominie wentylacyjnym. Zasilane są energią elektryczną. Możesz podłączyć je do obwodu ze światłem, dzięki czemu zapalając światło w łazience, jednocześnie uruchomisz wentylator. Niektóre modele wyposażone są w czujnik mierzący wilgotność powietrza we wnętrzu. Po przekroczeniu ustalonego poziomu wentylator uruchamia się i odprowadza wilgoć na zewnątrz.

Wentylatory ścienne nie mogą być jednak montowane w każdej łazience. Jeśli ogrzewasz wodę piecykiem gazowym lub innym wyposażonym w otwarty płomień, nie możesz instalować w pomieszczeniu wentylatora mechanicznego. Może on utrudnić prawidłowe działanie piecyka, doprowadzając do zgaśnięcia płomienia.

Wentylatory łazienkowe nie mogą być także montowane w blokach, w których zastosowano wentylację grawitacyjną, a ta obecna jest w większości budynków wielorodzinnych. Wentylator może zaburzyć prawidłową wymianę powietrza w kominie, a tym samym w mieszkaniach w całym pionie.

 

Użyj kratek do estetycznego wykończenia otworu wentylacyjnego

 

Chcąc zapewnić sobie lepszą wymianę powietrza w mieszkaniu w bloku z wentylacją grawitacyjną, zadbaj o odpowiednio duży otwór wentylacyjny. Sprawdź także jego drożność i postaraj się, aby w łazience żadne wyposażenie nie utrudniało wymiany powietrza.

Sporych rozmiarów dziura w ścianie od komina wentylacyjnego nie podnosi estetyki wnętrza, a raczej działa na jej niekorzyść. Na szczęście w wielu sklepach znajdziesz kratki wentylacyjne w różnych kształtach i kolorach. Możesz wybrać uniwersalne kratki z tworzywa sztucznego w białym kolorze lub sięgnąć po modele wykonane z aluminium. Dobierz odpowiedni produkt do aranżacji swojej łazienki i spraw, aby kratka stała się spójnym elementem wystroju pomieszczenia.

W ofercie wielu sklepów znajdziesz kratki z uchylnymi skrzydełkami, które dają większą kontrolę nad przepływem powietrza. Ponadto znajdziesz modele z dodatkową siatką zabezpieczającą przed insektami. Wybór jest naprawdę duży.

Nadmierna wilgoć w łazience może szybko doprowadzić do uszkodzenia mebli czy nieestetycznych wykwitów pleśni na suficie i ścianach. Aby temu zapobiec, zadbaj o prawidłową wentylację łazienki. Jeśli to możliwe, możesz zastosować dodatkowe, mechaniczne wentylatory, które wymuszą cyrkulację powietrza i przyspieszą usuwanie wilgoci z pomieszczenia. W przypadku bloków mieszkalnych z wentylacją grawitacyjną spory otwór od komina zasłoń estetycznymi kratkami wentylacyjnymi. W ten sposób zadbasz o estetykę pomieszczenia i jego prawidłową wentylację.Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Bricomarche
Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent