Nowość! Agregat skraplający Danfoss Optyma iCO2

artykuł promocyjny

Prezentujemy nowość na rynku - agregat skraplający Danfoss Optyma™ iCO2, który dzięki naturalnemu czynnikowi chłodniczemu i cichej pracy stanowi atrakcyjną alternatywę przeznaczoną dla komór i witryn chłodniczych. Prosty montaż i instalacja, łatwa obsługa to cechy nowego agregatu skraplającego  Optyma™ iCO2.

To pierwszy produkt z serii Optyma™ wykorzystujący CO2 jako czynnik chłodniczy, będąc przy tym przyjaznym dla środowiska. Nowoczesne rozwiązania wychodzące naprzeciw zmieniającym się wytycznym F-gazowym, wycofywaniu substancji HFC oraz podnoszeniu cen ziębników. Agregat skraplający Danfoss Optyma™ iCO2 przed wprowadzeniem na rynek przeszedł szereg prób i badań. Dzięki temu wykazano, że urządzenie z wykorzystaniem ekologicznego czynnika chłodzącego, sprawdzi się w takich przypadkach jak małe i średnie komory chłodnicze (zależnie od wielkości witryn).

 

Agregat-Danfoss-Optyma-iCO2Naturalny alternatywny czynnik chłodniczy

 

CO2 ma niski współczynnik globalnego ocieplenia (GWP) wynoszący tylko 1, podczas gdy dla tradycyjnych czynników chłodniczych są to o wiele wyższe wartości - a ponieważ jest to czynnik naturalny, nie trzeba się obawiać jego wycofywania. Warto zauważyć, że wybór agregatu Optyma™ iCO2 z naturalnym czynnikiem chłodniczym dla komór lub witryn nie wymusza skomplikowanej ingerencji w układ chłodniczy.

 

Cichy i łatwy w obsłudze

 

Optyma™ iCO2 jest gotowy do pracy tuż po uruchomieniu. Wyposażony w czytelny interfejs, zapewniający wygodną obsługę oraz sprawne włączenie układu. Stworzony z myślą o bezpieczeństwie instalacji oraz cichej i bezawaryjnej eksploatacji. Zastosowane podwójne drzwi serwisowe, ułatwiają wgląd do wnętrza agregatu. Optyma™ iCO2  daje możliwość przepływu informacji między urządzeniami Danfoss a układami zdalnego nadzoru.
Dzięki zastosowaniu sprężarki BLDC i odpowiedniej izolacji dźwiękowej, poziom głośności urządzenia sięga do 35 dB(A) w odległości 10 metrów. Jest dwa razy cichszy w porównaniu z urządzeniami o zmiennym obciążeniu pracującymi z czynnikami HFC. Dzięki temu udało się zminimalizować szkodliwy wpływ pracy urządzania na nasz słuch. 

 

Solidna i wydajna konstrukcja

 

Wysokiej klasy podzespoły sprawiają, że urządzenie działa bez zarzutu w temperaturze do 46°C. Dzięki temu użytkownicy mogą być spokojni podczas upałów.  Agregat Optyma™ iCO2 uzyskał klasyfikację PED 1, co upraszcza formalności. Urządzenie to umożliwia pracę układu w mniejszym obciążeniu, dzięki temu może być instalowany z pojedynczą komorą, oraz z wieloma pomieszczeniami chłodzonymi, co wpływa na zmniejszenie kosztów ruchowych. Agregat Optyma™ iCO2 używany w komorach chłodniczych, np. w sklepach wielkopowierzchniowych, daje możliwość podłączenia do sterownika instalacji chłodniczej Danfoss (system Manager).
Więcej na stronie Wigmors – autoryzowanego dystrybutora DanfossKontakt w sprawie produktów:

Wigmors
ul. Irysowa 5
51-117 Wrocław
tel. (071) 326 50 00
www: www.wigmors.pl
mail: wyślij wiadomośćSklep:
www.chlodnictwo-sklep.pl


Serwis poświęcony czyszczeniu i dezynfekcji klimatyzacji (ze sklepem):
www.czystyuklad.pl


Chłodnictwo i klimatyzacja

hurt i detal: czynniki chłodnicze sprężarki agregaty chłodnicze oziębiacze skraplacze i inne wymienniki ciepła automatyka i armatura rury izolacje klimatyzatory meble i komory chłodnicze oraz mroźnicze agregaty wody lodowej narzędzia i przyrządy serwisowe środki czyszczące i dezynfekujące dla chłodnictwa i klimatyzacji
produkcja: agregaty skraplające i zestawy sprężarkowe (na indywidualne zamówienia)
usługi: przezbrajanie instalacji działających na czynniku R22 i wymiana czynnika na nowe ekologiczne czynniki

 

Automatyka przemysłowa

hurt i detal: zawory elektromagnetyczne zawory termostatyczne presostaty termostaty przetworniki ciśnienia i temperatury czujniki temperatury aparatura łączeniowa
 

Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm        Mitsubishi Electric                     

 logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent