Rekuperatory.pl

Zalety systemu rekuperacyjnego Lossnay

artykuł promocyjny

Swobodny dostęp do świeżego powietrza jest bardzo ważny dla naszego organizmu, a także niezbędny do zdrowego funkcjonowania. Kiedy go zabraknie, mogą pojawić się u nas takie skutki uboczne jak trudności z koncentracją, spadek motywacji i ogólne zmęczenie. Niewystarczająca ilość tlenu w naszym domu lub biurze utrudnia wydajność i źle wpływa na samopoczucie. Do tego przy ciągłym otwieraniu okien i wietrzeniu pomieszczeń ponosimy większe koszty finansowe i jest to również mało wygodne. Wiadomo przecież, że z każdym wietrzeniem nasze mieszkanie traci cenną energię cieplną. O wiele lepsze i bardziej efektywne będzie tu bez wątpienia zastosowanie wentylacji. Dzięki systemom rekuperacyjnym Lossnay firmy Mitsubishi Electric zapewnimy naszym pomieszczeniom kontrolowaną wentylację z odzyskiem ciepła. Systemy Lossnay gwarantują zdrowe i komfortowe życie przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań.

Ścienny rekuperator Lossnay

 

Zalety systemu rekuperacyjnego

 

 • Oszczędność energii i niższy poziom hałasu dzięki zamkniętym oknom
 • Spełnienie wymagań prawnych w zakresie oszczędzania energii
 • Ochrona przed alergiami
 • Redukcja stężenia CO2 w pomieszczeniach
 • Odprowadzanie wilgoci i substancji szkodliwych
 • Wzrost i utrzymanie wartości budynku


 

Lepsza jakość powietrza dzięki Lossnay

 

Rekuperatory Lossnay to zaawansowane urządzenia, korzystające z niezawodnego systemu odzysku ciepła. Podczas odprowadzania zużytego powietrza z pomieszczenia, doprowadzane jest do niego równocześnie świeże powietrze z zewnątrz. Taki sposób zapewnia maksymalną oszczędność energii, ze względu na to, że w czasie wymiany powietrza, wykorzystuje się prawie całą energię chłodniczą/grzewczą.

Rekuperacja Lossnay - schemat

Systemy rekuperacyjne Lossnay firmy Mitsubishi Electric stanowią ogromny wybór rekuperatorów z wymiennikami krzyżowymi, zapewniający elastyczne dostosowanie do planowanego systemu wentylacji. Zależnie od wersji wybranego urządzenia, możemy odzyskiwać temperaturę (model Lossnay VL-250/350/500) lub temperaturę i wilgoć (modele VL-50 i VL-100). Dzięki odzyskowi wilgoci zabezpieczymy pomieszczenia przed zbytnim osuszaniem w zimnych miesiącach.

Systemy do wentylacji Lossnay pełnią nie tylko funkcję wentylacyjną – oczyszczają także powietrze. Opcjonalne filtry pozwalają wyeliminować zanieczyszczenia powietrza we wnętrzach. Chodzi tu m.in. o cząstki smogu PM2,5/PM10 czy tlenków azotu (NOx). Dzięki takiej filtracji zostaje znacząco polepszona jakość powietrza w pomieszczeniu.

 

Najważniejsze cechy Lossnay:

 

 • Bardzo cicha praca
 • Zmienna kontrola przepływu powietrza z poziomu sterownika
 • Opcjonalny filtr pyłów PM2,5 oraz NOx
 • Dodatkowa kieszeń na filtr
 • Przyłącze do montowanego we własnym zakresie czujnika CO2 w standardzie
 • Automatyczny tryb bypass
 • Możliwość zdalnego sterowania i monitorowania poprzez aplikację MELCloud

 

Urządzenie ścienne Mitsubishi Electric Lossnay VL-50

 

Zalety systemu rekuperacyjnego Lossnay

 

 • Oszczędność – Rekuperatory Lossnay dają możliwość kontrolowanej wentylacji z odzyskiem ciepła – żeby zachować jak najwięcej cennego ciepła grzewczego.
 • Komfort – Zalety rekuperatora Lossnay są najbardziej odczuwalne szczególnie w mieszkaniach znajdujących się przy ruchliwej drodze: do środka przedostaje się jedynie świeże powietrze, bez przeszkadzających hałasów z zewnątrz. Urządzenie samo w sobie charakteryzuje się bardzo cichą pracą, co niewątpliwie wpływa na wysoki komfort użytkowania.
 • Zdrowie – Bezustanne wietrzenie znacząco obniża zawartość CO2. Ponadto zamontowany filtr powietrza sprawia, że do pomieszczeń przedostaje się mniejsza ilość pyłków i kurzu. Jest to idealna opcja dla alergików.
 • Jakość – Lepsza jakość powietrza przeciwdziała powstawaniu pleśni i wilgoci. Jest to ważne i szczególnie dobrze oddziałuje na zdrowie i samopoczucie, a do tego wpływa na to, że budynek nie traci na wartości.
 • Łatwy montaż.
 • Kompaktowe wymiary. Kontakt w sprawie produktów:

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Living Environment Systems

Krakowiaków 44
02-255 Warszawa
tel. +48 22 468 27 50
Infolinia +48 22 468 27 77
www: mitsubishi-les.com
mail: wyślij wiadomośćklimatyzacja » systemy wentylacji » pompy ciepła » kurtyny powietrzne » osuszacze » suszarki do rąk » sterowniki MELCloud

Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent