jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

TopVAC SUPRA czyli nowoczesna pompa ciepła dla wymagających

data aktualizacji: 05-08-2022, 08:30 – artykuł promocyjny

TopVac SUPRA jest jedną z najnowocześniejszych pomp ciepła. Do działania wykorzystuje wysokowydajny czynnik (R290) propan. W pełni automatyczna, przyjazna środowisku, generująca oszczędności - odkryj wszystkie zalety pompy ciepła.

Pompa ciepła Supra Topvac

Podstawowe działanie pompy ciepła wykorzystuje procesy zachodzące w obiegu termodynamicznym - czynnik termodynamiczny ulega odparowaniu w parowniku i pobiera ciepło dolnego źródła, które następnie oddaje w górnym źródle ciepła, co zasila instalację grzewczą.

W dzisiejszej sytuacji, gdy ceny surowców opałowych są dosyć wysokie, pompa ciepła stanowi najbardziej wydajne źródło ciepła, które daje dobry rachunek ekonomiczny i ekologiczny.

Instalując pompę ciepła w domu szybko przekonamy się, jak dobra jest to inwestycja. Zwraca się w bardzo krótkim czasie, zwłaszcza w przypadku sprzętu o wysokiej wydajności, jak urządzenia grzewcze TopVAC. Zaprojektowane zostały z myślą o wydajnej pracy w umiarkowanym klimacie. Co więcej wydatki na ogrzewanie/chłodzenie można nie tylko znacząco obniżyć, ale nawet całkowicie zredukować, podłączając pompę ciepła do instalacji elektrycznej wykorzystującej panele fotowoltaiczne. To sprawi, że okres zwrotu inwestycji będzie jeszcze krótszy. Domownicy zyskają komfort cieplny w każdym miejscu domu bez zmartwień o wysokie rachunki za ogrzewanie.
Pompy TopVAC SUPRA używają czynnika R290 - propanu. Charakteryzują się wysoką sprawnością grzewczą i nowoczesnym wyposażeniem. Za prawidłowe, wydajne działanie odpowiedzialna jest zaawansowana automatyka, która dobiera najlepsze parametry pracy pompy w zależności od preferencji użytkowinka i aktualnej pogody.

Budowa pompy ciepła

TopVAC SUPRA to przedstawiciele najnowszej generacji pomp ciepła. To pompy powietrze-woda typu monoblok. W standardzie mają funkcje grzania i chłodzenia. Dzięki wykorzystaniu bezpiecznego dla środowiska, ekologicznego czynnika R290 (propan) osiągnięto bardzo wysoki współczynnik efektywności COP tych pomp.

Najnowocześniejsze pompy typu monoblok mają zastosowanie zarówno w nowym budownictwie, jak i w budynkach modernizowanych. To polska produkcja, zaprojektowana z myślą o klimacie naszego kraju - działają w zakresie temperatur od -25 do +35 stopni Celsjusza. Urządzenia były przedmiotem badań i testów naukowców z AGH w Krakowie.

Pompa ciepła Topvac

Pompy wyposażono w sprężarkę Emerson Copeland Scroll - to komponent najwyższej klasy, stworzony z myślą o pracy z czynnikiem R290. Charakteryzuje się izolacją termiczną i odseparowaniem od konstrukcji za pomocą tłumików na specjalnej ,,tacy pływającej".

Wysokie temperatury zasilania wody grzewczej, nawet do 65°C, są możliwe do osiągnięcia dzięki bardzo dobrym właściwościom termodynamicznym propanu. To sprawia, że urządzenia mają bardzo dobrą wydajność w nowych, ale i w modernizowanych budynkach, w których do ogrzewania wykorzystuje się kaloryfery. Klasa efektywności energetycznej urządzenia to A++ przy parametrze W55.
Bardzo wysokie COP, uzyskiwane nawet w niskich temperaturach, sprawia że pompę TopVAC można uznać za jedną z najbardziej ekomomicznych na rynku. Dla -15°C pompa uzyskuje bardzo wysokie COP - na poziomie 3.

Przy zagęszczonej zabudowie, kiedy budynek sąsiaduje z innymi, istotnym parametrem jest głośność pracy. TopVac SUPRA dzięki przemyślanym rozwiązaniom (m.in. specjalny kształt łopat wentylatora) działa z niską głośnością (58 dB).

SUPRA jest sprzętem w pełni zautomatyzowanym. Wymaga jedynie połączenia jednostki zewnętrznej i hydromodułu poprzez specjalny przewód dołączony do urządzenia. Hydromoduł przenosi ciepło wygenerowane w jednostce zewnętrznej do systemu grzewczego.

Hydrobox pompy ciepła TopVAC

Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu zminimalizowano ryzyko błędów przy montażu. Konstrukcja pompy ciepła została przemyślana w taki sposób, by jej instalacja była szybka i nie wiązała się z wysokimi kosztami. W hydromodule zastosowano zaawansowane sterowanie pogodowe, zarządzanie dwoma obiegami grzewczymi, sterowanie układami C.W.U. i chłodzenia, grzałkę o mocy 6 kW i pompę obiegową z automatycznym odpowietrznikiem. Urządzenie wyposażono w zaawansowany sterownik z ekranem dotykowym, koordynujący prawidłowe działanie wszystkich komponentów. Sterownik ma również licznik energii. Pompą można też sterować zdalnie, za pomocą aplikacji mobilnej. To zapewnia wygodę i więcej możliwości, a także sprzyja oszczędnościom, dzięki pełnej kontroli nad pracą pompy.

Zaawansowana automatyka pompy pozwala na budowę instalacji hybrydowych, generujących duże oszczędności, łączących pompę ciepła TopVAC z kotłami gazowymi czy na pellet.

DHP Premium TopVAC

Zastosowanie zaawansowanej automatyki daje możliwość na budowę ekonomicznych instalacji hybrydowych, łączących pompę ciepła TopVAC z kotłami na gaz, pellet. To stwarza różne możliwości modernizacji starych systemów grzewczych.Kontakt w sprawie produktów:

TopVAC
ul. Moderska 1A, Zamysłowo
62-060 Stęszew
tel. (61) 8177-043 infolinia 601-082-919
www: www.topvac.pl
www.topvac.pl/rekuperacja/
www.topvac.pl/#odkurzacze-centralne
mail: wyślij wiadomośćRekuperacja: zestawy instalacyjne » rozdzielacze » rury wentylacyjne » czerpnie/wyrzutnie » zaślepki » przepustnice » skrzynki

Centrale wentylacyjne: Top VENT podsufitowa » Top VENT Horizontal » Top VENT Vertical » czujniki » wymienniki » moduły komunikacji internetowej » anemostaty » filtry » redukcje » rury wentylacyjne » syfony » złącza

Klimatyzacja: Samsung » Mitsubishi » LG » GREE » DAIKIN

Odkurzacze centralne: TopVac » Husky do sprzątania na sucho i na mokro » Duovac » GREEN Line » GREEN Line PLUS » zestawy do sprzątania » separatory » szufelki automatyczne » gniazda ssące » wyrzuty powietrza » materiały instalacyjne » system Hide-A-Hose wąż chowany w ścianie » filtry i tłumiki » noże i ostrza » węże, szczotki, akcesoria » zestawy instalacyjne » Vroom » Wally Flex

Możliwy montaż na terenie całego kraju: odkurzacze centralne » rekuperacje » klimatyzacje


 Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Matervent         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech

Temat miesiaca

Liquid Technologies