Rotenso - najszersza oferta klimatyzatorów ściennych na rynku
artykuł promocyjny
Dążąc do dostarczenia wydajnych, energooszczędnych, ale i atrakcyjnych wizualnie klimatyzatorów, marce Rotenso udało się stworzyć najbogatszą na rynku ofertę klimatyzatorów ściennych. Wśród kilkunastu modeli o różnym wyglądzie, funkcjach i wyposażeniu, można znaleźć zarówno urządzenia kompaktowe i oszczędne, jak i zaawansowane, designerskie modele dla wymagających.
Uniwersalne, sprawdzone i ekonomiczne Rotenso Roni i Rotenso Ukura
Klimatyzatory Rotenso Roni i Ukura są dostępne w ofercie marki od kilku lat i w tym czasie zdążyły zyskać pozytywne opinie polecających je instalatorów, jak i klientów końcowych. Jednostkami tymi powinny zainteresować się osoby, które chcą znaleźć energooszczędny klimatyzator w kompaktowej formie z dobrymi parametrami w trybie chłodzenia. Roni i Ukura charakteryzują się klasą energetyczną A++ i wysoką wydajnością w trybie chłodzenia SERR (dla Roni wynosi 6,6; dla Ukura 6,3). Użytkownicy modeli Roni i Ukura chwalą ich niezawodność i dobry stosunek cena/jakość. Omawiane klimatyzatory w okresach przejściowych można wykorzystywać w funkcji ogrzewania.
Klimatyzator ścienny z funkcją grzania - Rotenso Mirai, Luve, Revio, Versu, Teta i Imoto
Warto wiedzieć, że instalując system klimatyzacji możemy zapewnić w budynku stabilne, komfortowe warunki termiczne nie tylko w lecie, ale przez cały rok, gdyż klimatyzacja to rewersyjna pompa ciepła, która z powodzeniem zrealizuje funkcję grzewczą. Jeżeli zależy nam na urządzeniu całorocznym warto przeanalizować parametry wybranych modeli marki Rotenso, w tym Mirai, Luve, Revio, Versu, Teta, czy Imoto. Urządzenia te po sezonie letnim doskonale sprawdzą się w funkcji grzewczej, jako dodatkowe lub samodzielne źródło ciepła pracując nawet w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych (Rotenso Mirai do –30°C, Rotenso Teta i Rotenso Revio do –25°C, Rotenso Versu, Luve i Imoto do –22°C). Parametr SCOP (oznaczający sezonową efektywność grzania) dla wymienionych jednostek wynosi odpowiednio: Mirai - 5,3, dla Luve, Revio, Versu i Imoto - 4,6, Teta - 4,0.
Klimatyzatory z funkcją ogrzewania doceniają właściciele domków letniskowych czy osoby często przebywające poza domem dlatego, że urządzenia, takie jak Mirai, Luve, Revio, Versu, Teta czy Imoto, wyposażono w system inteligentnego sterowania i funkcję SMART 8°C. Dzięki temu klimatyzator uruchamia się automatycznie i utrzymuje stałą temperaturę otoczenia, nie mniejszą niż 8°C, dzięki czemu nieużytkowane długo pomieszczenie nie ulega zbytniemu wychłodzeniu. Ta użyteczna funkcja pozwala zachować lokal i wyposażenie w dobrym stanie przy minimalnym zżyciu energii, bez konieczności obsługi.
Klimatyzatory designerskie - Rotenso Versu, Elis, Luve, Teta
Coraz wyższy standard naszego życia znajduje odzwierciedlenie w powszechnym już wykorzystaniu klimatyzacji w polskich domach i mieszkaniach. Od samych urządzeń oczekujmy także tego aby, poza realizowaniem funkcji chłodzenia lub ogrzewania, były estetyczne i odpowiadały popularnym stylom aranżacji wnętrz. Projektanci oraz szczególnie wymagający klienci cenią występujący w trzech wariantach kolorystycznych model Rotenso Versu. Charakterystyczna bryła, ciekawe kolory i elegancki design urządzenia sprawdza doskonale się w różnych aranżacjach.
Rotenso Versu Gold odnajduje się w stylistyce glamour i wszędzie tam, gdzie pojawiają się złote czy miedziane elementy i dekoracje. Montaż grafitowego Versu Mirror i srebrnego Versu Silver będzie dobrym pomysłem do modnych przestrzeni w stylu loft. Versu Clotch Stone i Caramel to nowa odsłona flagowego modelu. Unikatową cechą klimatyzatorów są wymienne, tekstylne panele.
Rotenso Teta z minimalistycznym, białym, matowym frontem sprawdza się w wnętrzach w popularnym stylu skandynawskim czy boho. Nowością w sezonie 2022/23 jest Rotenso Luve - to odpowiedź Rotenso na rozwijający się we wzornictwie trend wykorzystujący krągłości i łuki. Delikatne zdobienia i obła bryła pozwalają wkomponować elegancki klimatyzator we wnętrza w nowoczesnym, ale także klasycznym, czy eklektycznym stylu. Bogata kolorystyka, interesujące faktury i oryginalne bryły to wyróżniki największej gamy klimatyzatorów ściennych na rynku.
W trosce o komfort i zdrowie - funkcje klimatyzatorów Fresh, Luve, Revio i Teta
Utrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu to nie wszystko. Użytkownicy oczekują od klimatyzacji, że sposób nawiewu będzie możliwie delikatny, aby osoba przebywająca w klimatyzowanym pomieszczeniu nie wyczuwała ruchu powietrza. Umożliwia to technologia Windless (m.in. w klimatyzatorach Rotenso Fresh, Luve oraz Teta - schładzane powietrze opuszcza klimatyzator przez system mikroperforacji maksymalnie rozproszonym strumieniem.
Inną funkcją jest system inteligentnego nawiewu 4D eMOTO (we wszystkich klimatyzatorach ściennych Rotenso), umożliwiający automatyczne sterowanie pracą żaluzji pionowych i poziomych. W modelach Rotenso Fresh nowym Versu Cloth, Versu Pure oraz Luve zastosowano żaluzję 180°, która umożliwia bardzo szeroki kąt sterowania strumieniem przepływu powietrza w górę i w dół. SMART Eye, czyli inteligentny czujnik ruchu obecny np. w klimatyzatorze Rotenso Mirai, odnotowuje obecność użytkownika i dostosowuje kierunek i moc przepływu do osoby przebywającej w pomieszczeniu. Z kolei funkcja Eco Eye, w klimatyzatorze Rotenso Revio, dostosowuje sposób nawiewu do obecności domownika i jeśli nie wykrywa żadnej aktywności przez pół godziny, klimatyzator automatycznie przełącza się w tryb eko. Warto dodać, że funkcjami klimatyzatorów Rotenso można zarządzać przy użyciu pilota albo smartfonu.
Poza funkcjami dbającymi o komfort użytkownika klimatyzatory są wyposażone w systemy służące poprawie jakości powietrza w trosce o zdrowy klimat w domu. Sztandarowym przykładem jest Rotenso Fresh. Jednostka zapewnia odpowiednią wymianę powietrza, co jest szczególnie ważne w budynkach bez wentylacji mechanicznej, w których może brakować świeżego powietrza, np. po termomodernizacji. Rotenso Fresh może wtłoczyć do pomieszczenia do 35m3/h świeżego powietrza. W przypadku modelu zastosowano również 3 lampy UV - ich promieniowanie ultrafioletowe typu C ma właściwości antybakteryjne. Podobnie działa jonizator wbudowany w modele Mirai, Revio, Versu, Teta, Imoto, Ukura, który usuwa z powietrza wirusy, bakterie i alergeny.
Kontakt w sprawie produktów: THERMOSILESIA al. Roździeńskiego 188b 40-203 Katowice tel. +48 32 285 57 11 www: www.thermosilesia.pl mail: wyślij wiadomość Wyślij formularz | ![]() |
KLIMATYZACJA |






-
Ogrzewanie domu pompą ciepła - czy warto?
- Jak usunąć pył z powietrza na stanowisku pracy?
-
Elektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie hal, magazynów i warsztatów
-
Podłogowe ogrzewanie kanałowe
-
Obalamy mity dotyczące kotłów na paliwo stałe
-
Grzejniki typu REGULUS a komfort cieplny w domu
- Wszystko o wietrzeniu mieszkania




-
Schiessl Polska - Zostań instalatorem Hisense
- Uprawnienia konieczne do montażu klimatyzacji
- Pompy ciepła i urządzenia klimatyzacyjne SEVRA wygrywają jakością
-
Daikin Europe inwestuje ponad 300 milionów euro w fabrykę pomp ciepła w Polsce
-
Rekuperator BLAST - nowość w ofercie KLIMOR
-
Nowa centrala wentylacyjna HEATPEX ARIA VITALE na targach ISH we Frankfurcie
-
Pompy ciepła powietrze-powietrze - energooszczędne rozwiązania w ofercie KAISAI
-
Katalog pomp ciepła Neoheat
- Jakie zmiany w projektowaniu systemów różnicowania ciśnienia wprowadza nowelizacja europejskiej normy?

- Producent rekuperatorów PRO-VENT MISTRAL
-
Aux J SMART ART - subtelny powiew elegancji
- Środki do czyszczenia parowników i skraplaczy Rectorseal
- Serwis rekuperatora - dlaczego warto robić przegląd rekuperacji
-
Technologia Streamer Daikin - skuteczność potwierdzona w walce z wirusami
- ARV - innowacyjne rozwiązania klimatyzacyjne
- Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła HRU-SlimAIR
-
Zdrowa klimatyzacja - klimatyzatory Haier
- MINIBEL - niewielkie urządzenie, duży komfort
- Nagrzewnice powietrza od Marax
- Wentylatory promieniowe RadiCal w klimatyzacji precyzyjnej
- Wymagania EKOPROJEKTU dla urządzeń grzewczych
- Elektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie
- Wentylatory QUIET - cichsze niż szept