Rekuperatory.pl

Sposób na cichy okap - tłumik absorpcyjny

data aktualizacji: 14-07-2022, 05:38 – artykuł promocyjny

Dla wielu z nas kuchnia stanowi serce domu. Odwiedzamy ją znacznie częściej niż podczas samego gotowania, zwłaszcza jeśli jest otwarta na salon. Miejsce to powinno zapewniać nam komfort, dlatego tak wiele osób przywiązuje dużą wagę do cichych sprzętów kuchennych. Im ciszej pracuje dane urządzenie, tym chętniej go używamy. Jest to ważne szczególnie w przypadku okapu, bo chociaż włączamy go na chwilę, to często jego uruchomienie powoduje dyskomfort. Sposobem na wyciszenie okapu jest podłączenie tłumika absorpcyjnego, który dzięki materiałom dźwiękochłonnym zapewni nam ulgę dla uszu.

Okap kuchenny Globalo

 

Cicha kuchnia dzięki tłumikowi

 

Tłumik absorpcyjny to rozwiązanie, które z pewnością zainteresuje osoby, zwracające uwagę na poziom głośności sprzętów kuchennych. Urządzenie jest doskonałe w swojej prostocie. Zaprojektowane zostało przez polskiego producenta GLOBALO. Marka od lat specjalizuje się w tworzeniu cichych okapów kuchennych. Nowe modele, które pojawiają się na rynku, z każdym rokiem są coraz wydajniejsze i coraz cichsze. W ostatnim czasie wdrożone zostały między innymi ultraciche okapy Silent Quality, które są bardzo konkurencyjne pod względem parametrów. W portfolio producenta znajdziemy również silniki zewnętrzne. Można zamontować je w dowolnym pomieszczeniu poza kuchnią (strych, poddasze) lub na zewnątrz budynku. Gotując, niemal zapominamy o istnieniu okapu. Słychać jedynie delikatny szum zasysanego powietrza.

Okap z silnikiem zewnętrznym i tłumikiem absorpcyjnym

fot.: Okap z silnikiem zewnętrznym i tłumikiem absorpcyjnym

Badając sposoby na stworzenie jeszcze ciszej pracujących urządzeń, pojawił się pomysł na zaprojektowanie tłumika, który okazał się strzałem w dziesiątkę! Urządzenie, które może współpracować z dowolnym okapem, jest idealnym wyborem dla osób, które szukają sposobu na wyciszenie swojego okapu.

 

Tłumik - na czym polega jego fenomen?

 

Konstrukcja tłumika jest bardzo prosta, jednak dobrze przemyślana, tak aby jego użytkowanie było bezpieczne dla okapu. Wewnątrz korpusu znajduje się specjalny materiał wygłuszający. Podczas pracy okapu z podłączonym tłumikiem mamy do czynienia z mechanizmem rozpraszania energii akustycznej w porowatej strukturze materiału pochłaniającego. W tym czasie energia fali akustycznej zostaje zamieniona na ciepło, dzięki czemu materiał dźwiękochłonny skutecznie wycisza okap. Nad tłumikiem pracował zespół inżynierów, dzięki czemu powietrze może swobodnie przepływać bez żadnych oporów. Dodatkowo średnica przyłączenia tłumika wynosi 15 cm, co pozwala zastosować zalecane i prawidłowe kanały wentylacyjne.

Okap z podłączonym tłumikiem absorpcyjnym

fot.: Okap z podłączonym tłumikiem absorpcyjnym

 

Cichy okap - o tym pamiętaj

 

Tłumik jest prostym i skutecznym sposobem na to, aby okap działał cicho. Pamiętaj jednak o kilku istotnych kwestiach, które wpływają na poziom głośności okapu. Najważniejsza z nich to podłączenie okapu do wentylacji. Jeżeli jest możliwość odprowadzenia powietrza poza kuchnię, to warto z niej skorzystać. W przeciwnym razie do okapu trzeba kupić filtry węglowe, które niestety spowodują, że okap będzie pracował o około 20% głośniej i spadnie też jego wydajność.

Podczas planowania podłączenia również należy pamiętać o kilku kluczowych zasadach:

  • podłącz okap do kanału, którego średnica odpowiada wylotowi z silnika okapu (najlepiej fi 15 cm lub kanał płaski 22 cm/9 cm)
  • wykonaj możliwie najkrótszy odcinek odprowadzający powietrze z okapu (bez kolanek i załamań)
  • stosuj gładkie rury z PCV (aluminiowe rury spiro ze względu na zagłębienia powodują wzrost głośności).
     

Prawidłowo podłączony okap wraz z tłumikiem GLOBALO będzie tworzył idealny zestaw, który będzie cicho pracował w tle podczas gotowania, dbając o czyste i świeże powietrze w kuchni.

Chcesz, żeby Twoja kuchnia stała się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem?
Dowiedz się więcej o tłumiku absorpcyjnym GLOBALO.Kontakt w sprawie produktów:

Okapykuchenne.pl
ul. Hanasiewicza 15
35-103 Rzeszów
tel. 13 49 27 557 wew. 1
www: www.okapykuchenne.pl
mail: wyślij wiadomośćTypy okapów: okapy przyścienne » okapy kominowe » okapy wyspowe » okapy blatowe » okapy sufitowe » wkłady do zabudowy » okapy podszafkowe » okapy teleskopowe » okapy blatowe » akcesoria do okapów » pielęgnacja do okapów » rury do okapów » filtry do okapów

Marki okapów: okapy Amica, okapy Aeg, okapy Akpo, okapy Ariston, okapy Beko, okapy Berg, okapy Best, okapy Bora, okapy Bosch, okapy Cappini, okapy Electrolux, okapy Elica, okapy Faber, okapy Falmec, okapy  Franke, okapy Galvamet, okapy Globalo, okapy Gorenje, okapy Gutmann, okapy Kage, okapy Kernau, okapy Miele, okapy Nodor, okapy Pando, okapy Toflesz, okapy Teka, okapy Siemens, okapy Samsung, okapy Smeg, okapy Vdb


Rodzaje okapów: okap czarny, cichy okap, okap biały, okap skośny, okap okrągły, okap wkład, okap tuba, okap retro

www.youtube.com/user/okapykuchenne
www.facebook.com/OkapyKuchenne/
www.opineo.pl/opinie/okapykuchenne-pl
www.instagram.com/okapykuchenne/
www.instagram.com/globalo/Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Matervent         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech

Temat miesiaca

Liquid Technologies