jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Nagrzewnice powietrza gazowe typu ROOF - TOP firmy SYSTEMA POLSKA

artykuł promocyjny

Nagrzewnice powietrza gazowe EOLO RT EOLO typu ROOF-TOP to kompletne urządzenia przeznaczone do ogrzewania i wentylacji obiektów wielkokubaturowych.

nagrzewnice grzewczo-wentylacyjne roof top Systema Polska


Przeznaczenie

 

Roof-topy zazwyczaj są instalowane na dachu oraz na zewnątrz obiektów wielkokubaturowych. Charakteryzują się one szczególnymi wymaganiami odnośnie do zapewnienia właściwej ilości wymiany objętości powietrza oraz dostosowania temperatury wewnątrz obiektów przeznaczonych np. do użytku na liniach produkcyjnych. Typowe i konwencjonalne ogrzewanie powierzchni wielkokubaturowych nie spełnia norm przystosowanych do warunków pracy w danym miejscu. Ponadto koszt, jaki musimy ponieść za tego rodzaju sposób ogrzewania - jest wyjątkowo wysoki. Dlatego też najwłaściwszym w danym przypadku rozwiązaniem jest zastosowanie agregata grzewczo-wentylacyjnego, czyli Roof-top.

 

Montaż

 

Jak już wspominaliśmy wcześniej, urządzenia Roof-top są montowane na zewnątrz budynków, najczęściej z lokalizacją na dachach. Ze względu na panujące zmienne warunki atmosferyczne w krajach takich jak Polska - w celu ochrony urządzenia obudowę wykonuje się ze stali galwanizowanej lakierowanej proszkowo. Dodatkowo wzbogaconą w warstwę izolacyjną z wełny mineralnej o grubości 5 cm oraz 10 cm.

nagrzewnice typu Roof-top Systema Polska

 

Budowa nagrzewnicy typu Roof-top

 

Roof-top-y firmy Systema Polska wyróżniają się właściwym doborem komponentów, których jakość gwarantuje niezawodne działanie nagrzewnicy powietrza gazowej. Fundamentem, który przyczynia się bezpośrednio do prawidłowej pracy palnika typu REMIX, jest wentylator, elektrozawór gazowy, sterownik, głowica oraz mikser gazowo-powietrzny. Co w konsekwencji daje nam pewność i niezawodność co do procesu pracy nagrzewnicy powietrza gazowej typu Roof-top.

Kolejnym elementem wpływającym na jakość i dywersyfikację modeli jest wymiennik ciepła. Rozróżniamy dwa rodzaje. Pierwszy z opcją odprowadzania kondensatu, gdzie modulacja nagrzewnicy jest na poziomie od 30% do 100% oraz drugi z urządzeniami z wbudowanym wymiennikiem bez funkcji umożliwiającej odprowadzanie kondensatu - modulacja w tym przypadku wynosi od 60% do 100%.

Optymalne warunki pracy nagrzewnic zawdzięczamy zróżnicowanym wentylatorom. Podstawowym kryterium doboru wentylatora jest jego wydajność. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się modele z wbudowanym silnikiem EC, powodem jest minimalizacja zużycia energ

ii oraz ponoszonych na nią kosztów. Jednostki wyposażone w tego rodzaju wentylatory mają funkcję umożliwiającą zmiany sprężu: od 200 Pa do 400 Pa, od 400 Pa do 600 Pa oraz od 600 Pa do 800 Pa. Pozostałe nagrzewnice wyposażono w standardowe wentylatory promieniowe, które charakteryzują się wyborem 3 wielkości sprężu: 200 Pa, 400 Pa i 600 Pa.

rodzina nagrzewnic typu Roof-top schemat Systema Polska

 

Nagrzewnice powietrza gazowe typu Roof-top - modele

 

Wyróżniamy niespełna 140 modeli nagrzewnic powietrza gazowych. Jednostki typu Roof-top to urządzenia, w których jest zainstalowany wymiennik z odprowadzaniem kondensatu lub bez odprowadzania kondensatu. Aktualne modele w standardzie posiadają linię z wentylatorami wyposażonymi w silniki EC, które umożliwiają wybór zróżnicowanej wielkości sprężu. Pojedynczy model osiąga od 16 kW (nagrzewnica) do 315 kW (Roof-top). Szeroką gamę produktów typu Roof-top cechuje wysoka sprawność spalania, przy minimalnym obciążeniu > 95%. Możliwość precyzyjnego wyboru urządzenia idealnie zapewnia zapotrzebowanie cieplne danego obiektu i właściwą krotność wymian powietrza.

 

Modułowa budowa nagrzewnicy powietrza gazowej typu Roof-top

 

Roof-top to nagrzewnica posiadająca modułową zabudowę, która pozwala na swobodną konfigurację urządzenia. Bazą Roof-top są sekcje w nagrzewnicy- komory mieszania oraz poboru i wyrzutu powietrza. Udogodnieniem jest dopasowanie ustawień do indywidualnych wymogów użytkownika poprzez dodawanie wyżej wymienionych sekcji. Tym samym każdy klient jest w stanie stworzyć własny model spełniający wszelakie oczekiwania. Z elementów dostępnych w standardzie bezproblemowo można dopasować Roof-top do wymiarów konstrukcyjnych każdego budynku. Obudowa zapewnia bezawaryjność urządzenia, gdyż wykonana jest z wysokogatunkowej stali galwanizowanej lakierowanej proszkowo. Grubość warstwy izolacyjnej paneli wynosi 5 cm w dolnych partiach i 10 cm w górnej części urządzenia. Nagrzewnice przystosowane są do instalacji na zewnątrz budynków ze względu na specjalistyczne zabezpieczenia.

nagrzewnice typu Roof-Top Systema Polska

 

Swobodna konfiguracja urządzeń

 

Nagrzewnice powietrza gazowe typu Roof-top z modułową zabudową ułatwiają swobodną konfigurację urządzenia pod względem stopnia filtracji, wydatku powietrza oraz sprężu wentylatora. Priorytetowa w doborze zakresów jest sekcja nagrzewnicy, do której zgodnie z zapotrzebowaniem dobiera się poszczególne sekcje wentylatorów z właściwym wydatkiem i sprężem oraz stopień filtracji. Różnorodne grupy komór mieszania pozwalają na idealne dopasowanie do zadanych parametrów pracy urządzenia. Dystrybucja powietrza odbywa się bezpośrednio lub poprzez kanały wentylacyjne.   


 Kontakt w sprawie produktów:

Systema Polska Sp. z o.o.
ul. Długa 5
98-220 Zduńska Wola
tel. +48 43 824 72 88 ; 43 824 72 87
www: www.systemapolska.pl
mail: wyślij wiadomośćnagrzewnice powietrza gazowe » nagrzewnice olejowe » Roof-top » nagrzewnice stojące » promienniki gazowe » promienniki gazowe rurowe » instalacje grzewcze » ogrzewanie hal » nagrzewnice » kurtyny powietrzne » instalacje grzewczo-wentylacyjne » pasy promieniujące » centrale dachowe » destratyfikatory powietrza » centrale dachowe » wentylacjaPartnerzy i patroni

 

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem      Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab     VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech           Matervent

Temat miesiaca

Dmuchawy EC do okapów kuchennych - wydajniejsze i bardziej wszechstronne okapy