Rekuperatory.pl

Czy warto inwestować w klimatyzatory wysokiej jakości?

data aktualizacji: 02-06-2021, 05:04 – artykuł promocyjny

Klimatyzator klimatyzatorowi nierówny. Te wysokiej jakości gwarantują dużą wydajność, energooszczędność i cichą pracę, a dzięki zaawansowanym filtrom i nowoczesnym czujnikom zapewniają czyste, zdrowe powietrze i duży komfort użytkowania. Z tych powodów warto postawić na wysoką jakość.

Na zakup klimatyzatora decyduje się coraz więcej użytkowników. Urządzenia chętnie są montowane w domach, sklepach, biurach i zakładach pracy. Oferta klimatyzatorów na rynku jest ogromna, ale to może rodzić problemy z wyborem najlepszego urządzenia. Na co zwrócić uwagę i czy warto zainwestować w klimatyzator wysokiej jakości?

Czy warto inwestować w klimatyzatory wysokiej jakości?
 

Najwyższa efektywność

 

Pierwszymi parametrami, na które warto zwrócić uwagę kupując klimatyzator, są jego wydajność chłodnicza i grzewcza oraz energooszczędność. Urządzenia Mitsubishi Electric w większości modeli wykorzystują technologię Hyper Heating, która pozwala uzyskać nadzwyczajną wydajność grzewczą, dzięki czemu klimatyzator może funkcjonować nawet w temperaturze -25°C, a przy -15°C pracuje na pełnej mocy. Zdolność pracy w szerokim zakresie temperatur to wyróżnik urządzeń wysokiej jakości, takich jak produkty Mitsubishi. Klimatyzatory A++ i A+++ efektywnie wykorzystują rozwiązania technologii inwerterowej, co pozwala na niższe zapotrzebowanie na energię w obu trybach pracy: grzania i chłodzenia.

 

Wysoka jakość emitowanego powietrza

 

Kolejnym wyróżnikiem najlepszych jakościowo klimatyzatorów jest to, że są w stanie poprawić jakość powietrza w obsługiwanym wnętrzu. Potrafią to urządzenia Mitsubishi, które wyposażono w zaawansowane filtry z jonami srebra. Filtr nie tylko zatrzymuje pył, ale oczyszcza strumień powietrza z bakterii, pleśni i zapachów. Dzięki swojej trójwymiarowej powierzchni usuwa pył skuteczniej niż typowe filtry.

Czy warto inwestować w klimatyzatory wysokiej jakości?

W dobrych klimatyzatorach można znaleźć innowacyjne rozwiązania poprawiające filtrację powietrza. Urządzenia Mitsubishi stosują plazmowe systemy filtrowania Plasma Quad Plus i Plasma Quad Connect. Opierają się na działaniu elektrody o wysokim napięciu, która wywołuje wyładowania plazmowe, skutecznie neutralizujące aż sześć rodzajów niepożądanych substancji wchłanianych przez filtr - bakterie, wirusy, alergeny, pleśnie, inne pyły, cząsteczki PM 2,5. Filtry świetnie radzą sobie także z neutralizacją nieprzyjemnych zapachów, dzięki filtrowi neutralizującemu z katalizatorem, który rozkłada składniki powietrza, pozbawiając go odorów.

Sprawność filtrów wykorzystywanych przez Mitsubishi jest kontrolowana przez niezależne instytuty naukowe, gwarantujące najwyższą jakość stosowanej technologii oczyszczania powietrza.

 

Cicha praca - komfort domowników

 

Im wyższa klasa klimatyzatora, tym cichsza i mniej uciążliwa dla otoczenia jest jego praca. Klimatyzatory wysokiej jakości są w stanie zmniejszyć do minimum ruch łopatek i obniżyć głośność pracy nawet do 19 dB.

Czy warto inwestować w klimatyzatory wysokiej jakości?

 

Nowe funkcje - czujniki

 

Klimatyzatory Mitsubishi nie tylko utrzymują stałą temperaturę w pokoju, ale potrafią też w dowolną stronę ukierunkować powietrze. Część modeli jest wyposażona w czujniki, które wykrywają obecność ludzi i kierują nawiew w ich stronę. Klimatyzatory mają więcej przydatnych, wygodnych dla użytkownika funkcji. Programy czasowe, kompatybilność z systemami inteligentnego sterowania domem, zapamiętywanie osobistych konfiguracji, sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej - to tylko niektóre z dostępnych funkcji.

Rozważając montaż klimatyzacji w domu, warto przemyśleć sobie, czego od takiej instalacji oczekujemy. Jeśli zależy nam na jak najlepszej jakości powietrza (ważne np. w przypadku alergików), wysokiej oszczędności energii, wielofunkcyjności klimatyzatora, rozwiązaniach EKO i niskiej emisji CO2 do atmosfery, zdalnym sterowaniu urządzeniami i łatwej integracji z systemami inteligentnego domu - wtedy opłaci się zakup klimatyzatora wysokiej jakości. Wówczas warto zapoznać się z ofertą Mitsubishi. Jeśli jedynym kryterium jest efektywne chłodzenie, wystarczy sprzęt średniej klasy znanych marek. Dobrze sprawdzą się w utrzymywaniu odpowiedniej temperatury powietrza, jednak ich eksploatacja będzie droższa. W ich przypadku łatwiej też o usterki i awarie.

 

Produkty Mitsubishi w ofercie Centrowent

 

Urządzenia Mitsubishi Electric, gwarantujące nowoczesną technologię, wysoką wydajność i energooszczędność, dostępne są w magazynach Centrowent. W ofercie znaleźć można trzy działy produktów Mitsubishi. To klimatyzacja - seria M jako klimatyzatory domowe oraz Mr. Slim jako klimatyzatory komercyjne, pompy ciepła Ecodan oraz rekuperatory Lossnay.Kontakt w sprawie produktów:

CENTROWENT S.C.
ul. Międzyleska 4
50-514 Wrocław
tel. 71 333-65-60
71 332-68-20
71 729-92-44
www: centrowent.pl
centrowent.com
mail: wyślij wiadomośćHurtownia wentylacyjna i klimatyzacyjna
kanały i kształtki okrągłe » kanały i kształtki prostokątne » przewody elastyczne » systemy zamocowań » przepustnice wentylacyjne » materiały izolacyjne » tłumiki akustyczne » filtry » kanały i nagrzewnice » klimatyzatory » wentylatory » centrale klimatyzacyjnePartnerzy i patroni

 

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab     VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech           Matervent

Temat miesiaca

Jak usunąć pył z powietrza na stanowisku pracy?