jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Nowa kurtyna powietrzna Slim z wbudowanym czujnikiem ruchu

data aktualizacji: 11-10-2021, 07:18 – artykuł promocyjny

Slim to nowa kurtyna powietrzna marki FLOWAIR o ciekawym designie i praktycznych funkcjach. Pozwala na ciekawą aranżację wnętrza z zapewnieniem wysokiego komfortu termicznego. Sprawdź, jak dobrać odpowiednią kurtynę oraz jakie rozwiązania konstrukcyjne zostały zastosowane w nowym modelu Slim.

Nowa kurtyna powietrzna Slim z wbudowanym czujnikiem ruchu

 

Co to jest i jak działa kurtyna powietrzna?

 

Podstawowym zadaniem kurtyny powietrznej jest odizolowanie pomieszczenia od wpływu czynników zewnętrznych. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń, w których otwory drzwiowe narażone są na ciągłe otwieranie i zamykanie bądź pozostają otwarte przez większą część dnia. Strumień powietrza wydobywający się z urządzenia z odpowiednią prędkością tworzy w płaszczyźnie otworu drzwiowego barierę, która chroni pomieszczenie przed napływem zimnego powietrza do wnętrza zimą oraz ciepłego latem. Ponadto zabezpiecza ona wnętrze przed napływem insektów, kurzu czy gazów spalinowych.

 Co to jest i jak działa kurtyna powietrzna?

 

Jak dobrać odpowiednią kurtynę?

 

Aby dobrać odpowiednią kurtynę, przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, jakie jest źródło ciepła w obiekcie. Od tego będzie zależała bowiem wersja kurtyny – z nagrzewnicą wodną, elektryczną czy bez nagrzewnicy. Następnie trzeba poznać wymiary otworu drzwiowego. Jego szerokość ma duże znaczenie, ponieważ kurtyna powinna być równa lub dłuższa. Od wysokości montażu zależy natomiast wybór zasięgu kurtyny.

 

Kurtyna, która pasuje do 99% otworów drzwiowych

 

Firma FLOWAIR w swoim portfolio posiada szeroki wybór kurtyn powietrznych. Aby jednak ułatwić klientom dobór – zwłaszcza indywidualnym inwestorom -  FLOWAIR wprowadził uniwersalną kurtynę Slim, która sprawdzi się wszędzie tam, gdzie często otwiera się drzwi, czyli w sklepach, restauracjach czy salonach usługowych i skutecznie zabezpiecza otwory drzwiowe o wysokości do 3,2 m.

Kurtyna, która pasuje do 99% otworów drzwiowych

 

Zalety kurtyny Slim

 

To urządzenie typu Plug&Play. Nabudowane przyciski na boku urządzenia umożliwiają dostosowanie bariery powietrznej do potrzeb inwestora. Nie ma potrzeby doposażania kurtyny w dodatkowy sterownik, co ogranicza już na samym początku koszty inwestycyjne. Dodatkowo jako jedyna na rynku kurtyna powietrzna posiada w standardzie wbudowany czujnik ruchu, który uruchamia kurtynę w momencie wykrycia ruchu w otoczeniu urządzenia. Nie jest potrzebna już żadna dodatkowa automatyka drzwiowa.

Zalety kurtyny Slim z czujnikiem ruchu

 

Kurtyna powietrzna, której nie widać i nie słychać

 

Kurtyna Slim została zaprojektowana zgodnie z zasadą slim design, to znaczy, że projektanci odrzucili wszystko to, co jest niepotrzebne, mając na uwadze umiar i oszczędność formy. To najwęższa kurtyna na rynku, mająca zaledwie 189 mm wysokości. Slim kolor w standardzie – czarnym oraz białym z czarnymi akcentami, a dodatkowo istnieje możliwość zamówienia kurtyny w dowolnym kolorze z palety RAL.

Jeśli chodzi o hałas generowany podczas pracy to kurtyna Slim została tak zaprojektowana, aby jak najbardziej go zredukować. W trybie cichym pracuje ciszej niż toczące się wokół niej rozmowy. Jest niemal bezgłośna, nie wywołując dyskomfortu osób przebywających w jej pobliżu.

Kurtyna powietrzna, której nie widać i nie słychać

 

Ciekawostki konstrukcyjne

 

Konstrukcja urządzenia została przemyślana pod wieloma kątami. Np. urządzenie zostało wyposażone w zespół napędowy renomowanej niemieckiej firmy, o bardzo dużej powierzchni czynnej wylotu. Kratka wylotowa została podzielona na dwie, niezależnie regulowane części, aby stworzyć jeszcze skuteczniejszą strugę powietrza.

Przygotowany został jeden zestaw wsporników do trzech długości kurtyn oraz do montażu zarówno poziomego i pionowego, co  znacznie ułatwia już sam zakup i późniejszy montaż urządzenia. Dodatkowo zoptymalizowany kształt urządzenia wraz z otwieraną klapą serwisową pozwala na bezpośredni dostęp do automatyki.

Kurtyna powietrzna, której nie widać i nie słychać

 

Kurtyna z filtrem powietrza

 

Kurtynę Slim można doposażyć w łatwo wymienialny, zewnętrzny moduł filtra. Filtr poprawia jakość powietrza, a urządzenie chronione jest przed wnikaniem brudu i innych zanieczyszczeń.

 

Podsumowanie

FLOWAIR jako jedyny polski producent urządzeń z branży HVAC, będący członkiem stowarzyszenia EUROOVENT zbudował stanowisko badawcze do pomiaru skuteczności kurtyn powietrznych. Na podstawie wyników oraz przeprowadzonych testów powstała nowa kurtyna powietrzna Slim - to dyskretne, ciche i niezawodne urządzenie, które wpisuje się w potrzeby 99% obiektów.

Kurtyna z filtrem powietrzaOpracowanie: Redakcja
Żródło: FLOWAIR


Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema