Hybrydowy oczyszczacz powietrza LAUTUS - strefa bezpiecznego powietrza

artykuł promocyjny

Jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia, a jeśli dodamy, że jest to idealny ośrodek do przenoszenia się wirusów, to nasza świadomość na temat tego, czym oddychamy, nabiera nowego wymiaru. Żyjemy w czasach, kiedy na naszych oczach rozgrywa się walka z niewidocznym wrogiem, a naszym orężem może stać się nowoczesna technologia.

Covid-19 przeorganizował naszą rzeczywistością, a my nadal uczymy się jak bezpiecznie przetrwać, jak współegzystować z niewidzialnym wrogiem. Z rozrzewnieniem wspominamy czasy koncertów, szaleństw na basenie, wyjścia do teatru i kina. Tkwimy w zawieszeniu i pytamy: kiedy poczujemy się bezpiecznie wsiadając do autobusu, albo stojąc w kolejce do kasy w sklepie, kiedy zabierzemy dzieci na basen? Jest wiele niewiadomych, natomiast jedno jest pewne – wirus odebrał nam poczucie beztroski w kontaktach międzyludzkich. Każde kichnięcie za naszymi plecami sprawia, że zaczynamy się zastanawiać. Dociera do nas, że przecież wciągamy do płuc powietrze, w którym mogą się unosić zarazki, zwyczajnie boimy się o siebie i naszych bliskich. I choć staramy się żyć normalnie, eliminować zagrożenia z naszego otoczenia – towarzyszy nam świadomość, że nie jesteśmy bezpieczni. I po ludzku boimy się perspektywy, tego, że jedno  kichnięcie sparaliżuje nas i całe nasze środowisko na dwa tygodnie. Przyzwyczailiśmy się do noszenia maseczek, do nieustannego mycia i odkażania rak, ale nie zmienia to faktu, że wokół nas, w powietrzu mogą unosić się wirusy.

Co zatem robić, jak pozbyć się intruza z najbliższego otoczenia? Odpowiedzią jest profesjonalny oczyszczacz powietrza, który nie tylko filtruje, ale eliminuje wszelkie drobnoustroje.

Oczyszczacz do usuwania z powietrza wirusa COVID-19

W odpowiedzi na potrzeby Konsumentów - firma Venture Industries zaprojektowała przenośny hybrydowy oczyszczacz powietrza – LAUTUS.

Na etapie wstępnych badań nad produktem, zostały przeanalizowane dostępne na rynku komponenty i technologie dedykowane do usuwania z powietrza wirusa COVID-19. W efekcie do produkcji została skierowana hybryda łącząca w sobie zalety wyspecjalizowanych filtrów HEPa, lapy UV-C oraz materiałów uniemożliwiających długą żywotność wirusa.

 

3 etapy filtracji

 

Wspomniane urządzenie zostało wyposażone w wewnętrzny system filtracyjny:

  • Wstępnego w klasie G4 – zatrzymującego pyły i kurze przed dostaniem się do urządzenia
  • Pośredniego H13 – filtry tej klasy są w stanie zatrzymywać bakterie
  • Końcowego H14 – zapewnia 99,995% skuteczność filtracji. Jest w stanie zatrzymać cząstki rozmiarów wirusa

Całość zamknięto w łatwej do utrzymania w czystości, białej, prostopadłościennej obudowie z oświetleniem bocznym LED. Wspomniane oświetlenie sygnalizuje prace działania lampy UV-C znajdującej się w zamkniętej komorze filtracyjnej pomiędzy filtrami HEP’a. Funkcją wspomnianej lampy jest przyśpieszenie rozkładu wirusów osiadających w filtrach, zwiększając przy tym komfort i bezpieczeństwo użytkownika. Na wlocie do urządzenia oraz pomiędzy filtrem pośrednim i końcowym zaprojektowano przegrody wykonane z miedzi. Decyzja ta została podjęta na bazie dostępnych publikacji naukowych, w których miedź przedstawia się jako materiał na którym wirus utrzymuje się najkrócej względem innych metali i ich stopów.

Wystarczy ustawić w pomieszczeniu i włączyć zasilenie

Filtracja dopasowana do potrzeb

 

Urządzenie zaprojektowano w dwóch wersjach:

  • LAUTUS 50 mniejsza wersja urządzenia zapewnia filtrację powietrza o wydajności 450 (pomieszczenie do 40)
  • LAUTUS 100 większy odpowiednik daje możliwość filtracji na poziomie 800 (pomieszczenie do 65).

Nowy oczyszczacz jest gotowe do pracy, wystarczy ustawić w pomieszczeniu i włączyć zasilenie. Wbudowany potencjometr pozwala na czteropoziomową regulacje wydajności. Inteligentny system diagnostyki wewnątrz urządzenia informuje Użytkownika o stanie zabrudzenia filtrów oraz o prawidłowym funkcjonowaniu. LAUTUS można zaliczyć do tzw. urządzeń bezobsługowym, jedynymi czynnościami wykonywanymi przez użytkownika poza włączeniem i wyłączeniem jest okresowe czyszczenie filtra wstępnego G4. Wystarczy go wyjąć i odkurzyć. W momencie kiedy filtr ulegnie zabrudzeniu urządzenie zasygnalizuje to migająca diodą. Nie zatrzyma się jednak od razu pozostawiając użytkownika bez odpowiedniej filtracji. Wentylator zwolni swoje obroty informując Użytkownika, że ma 12h na wyczyszczenie filtra w przeciwnym razie oczyszczacz się wyłączy.

Dzięki swojej kompaktowej obudowie i zestawowi kół montowanych do podwozia urządzenia możliwy jest jego swobodny transport w obrębie całego lokalu. Neutralny design powoduje, że łatwo wtapia się w otoczenie nie zaburzając harmonii pomieszczenia. Wygłuszenie obudowy nowoczesnym materiałem umożliwia cicha pracę  urządzenia przy zachowaniu wysokiej wydajności (np. przy pomieszczeniu wielkości 40 m, 3 pełne filtracje powietrza na godzinę).

LAUTUS to urządzenie dzisiejszych czasów zapewniające bezpieczeństwo i komfort Tobie i Twojemu najbliższemu otoczeniu.Kontakt w sprawie produktów:

Venture Industries Sp. z o.o.
Mokra 27
05-092 Łomianki - Kiełpin
tel. (22) 751 95 50
www: www.venture.pl
mail: wyślij wiadomośćwentylatory: kanałowe » osiowe ścienne » osiowe kanałowe » dachowe » promieniowe » bocznokanałowe » przeciwwybuchowe » oddymiające » chemioodporne » dla domu i biura » kurtyny powietrzne » termowentylatory » klapy przeciwpożarowe » centrale wentylacyjne » rekuperatory » odciągi stanowiskowe » akcesoria wentylacyjne » akcesoria elektryczne » elementy nawiewu/wywiewu powietrza » elastyczne przewody do wentylacji i odciągów miejscowych

Facebook Venture Industries Sp. z o.o.     Youtube Venture Industries Sp. z o.o.     Linkedin Venture Industries Sp. z o.o.

Partnerzy i patroni

  Wienkra   AUX   Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji  Uniwersal    ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          logo bartosz         Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai              VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm      Global-Tech          logo armacell     Matervent

Temat miesiaca

EBM logo