GMT MOBILE - mobilne wentylatory promieniowe od Venture Industries

data aktualizacji: 18-09-2020, 09:31 – artykuł promocyjny

Szybkie tempo życia, ciągłe zmiany i dynamiczny rozwój to warunki, w jakich przyszło nam żyć. Ostatnie trzydzieści lat pokazuje, jak bardzo świat poszedł do przodu, ile przybyło nam możliwości oraz jak technologia przejęła część naszych obowiązków. Urządzenia, które niegdyś były niedostępne, dziś są na wyciągnięcie ręki. Trwa wyścig producentów, którzy chcą nas zaskoczyć, przygotować coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Są też rozwiązania, które sprawdzają się od lat, które dzięki kolejnym modyfikacjom z powodzeniem utrzymują pozycję wśród najlepiej sprzedawanych artykułów. Tak właśnie jest z serią wentylatorów promieniowych GMT produkowanych przez Venture Industries, które w ofercie obecne od samego początku istnienia firmy.

Wentylatory GMT- MOBIL

 


Seria posiada różne rozwiązania technologiczne, a jedną z wersji, której warto przyjrzeć się bliżej, jest GMT-MOBILE. Swój sukces urządzenia zdobyły dzięki prostej budowie, połączeniu rozmaitych konfiguracji oraz możliwościami wszechstronnego zastosowania.

 

Typoszereg GMT

 

Potwierdzona jakość

 • Produkcja urządzeń objęta jest Zintegrowanym Systemem Zarządzania Jakością zgodnym m.in. z ISO 9001:2015 i 14001:2015 oraz normą potwierdzającą wysoki standard spawów wykonanych w fabryce Venture Industries - PN-EN ISO 3834-3:2007.
 • Do GMT MOBILE zaprojektowano obudowy spawane z wysokogatunkowej blachy stalowej, zabezpieczonej dodatkowo powłoką malarską - standardowo niebieską farbą proszkową (RAL 5010). Na życzenie klienta istnieje możliwość wyboru innego koloru obudowy z palety RAL.

 

Dopasowanie do potrzeb

 • W zależności od mocy wentylatora, realizowany jest w oparciu o silniki jedno lub trójfazowe.
 • Na życzenie Klienta istnieje możliwość zastosowanie napędu na niestandardowe napięcie i częstotliwość zasilania.
 • Szeroki wybór silników spełniających światowe normy, determinuje export GMT-MOBILE również poza kraje europejskie.
 • Wentylatory GMT-MOBILE i ZWP są produkowane w sześciu wielkościach.
 • Wydajność maksymalna urządzeń sięga do 3 500 m3/h.
 • Dzięki swojej konstrukcji wentylatory mogą transportować medium o temperaturze do 80oC, przy temperaturze otoczenia silnika od -20 do 40oC.

 

Wszechstronne zastosowanie

 • Ze względu na masę urządzenia i możliwość zastosowania w transporcie powietrza zanieczyszczonego – seria została wyposażona w lekkie wirniki z prostymi łopatkami, odlewane ze stopu aluminium. Tym samym urządzenia otrzymały dodatkowe zastosowanie - mogą transportować zanieczyszczone powietrze bez ryzyka uszkodzenia jednostki.
 • Wentylatory doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką drewna, tworzyw sztucznych. Wszędzie tam, gdzie podczas procesu produkcyjnego powstają wióry, trociny lub granulaty.
 • GMT MOBILE można zaliczyć do maszyn wielozadaniowych - z  powodzeniem realizują zarówno funkcję wywiewu jak i nawiewu.
 • Pracują w charakterze odciągów spalin i dymów spawalniczych, przy przewietrzaniu zbiorników i pomieszczeń oraz hal.
 • Sprawdzają się w szybkim napowietrzaniu czy chłodzeniu stref produkcyjnych.
 • Znajdują zastosowanie w miejscach potrzebujących osuszenia, gdzie konieczne jest zwiększenie cyrkulacji.
 • Dostarczają powietrze do miejsc, w których nie ma wentylacji - takich jak studzienki kanalizacyjne, kanały w warsztatach samochodowych i stacjach diagnostycznych.

 

Mobilny charakter

 • W celu ułatwienia transportu w trudnych warunkach, przy nierównym terenie, po piachu lub po schodach – seria została wyposażona w stosunkowo duże koła o średnicy 20cm, oraz regulowany uchwyt (3 pozycje, w zależności od wzrostu operatora).
 • Pierwowzorem GMT MOBILE pod względem konstrukcyjnym był zestaw ZWP, czyli wentylator GMT zamocowany na statywie. Przez długie lata urządzenia z serii ZWP z powodzeniem były używane w zakresie zastosowań opisanych dla GMT-MOBILE. ZWP to również zestaw gotowy do natychmiastowego rozpoczęcia pracy. Urządzenia stosowane w rozwiązaniach, gdzie transport wentylatorów jest konieczny, ale nieuciążliwy, stąd ZWP często są wykorzystywane do utrzymania różnego rodzaju konstrukcji pneumatycznych.

Zestaw ZWP - wentylator GMT zamocowany na statywieZestaw ZWP - wentylator GMT zamocowany na statywie z osprzętem

 

Praca od zaraz

 • Wentylatory standardowo dostarczane do Klientów z wyposażeniem umożliwiającym natychmiastową pracę (wystarczy podpięcie urządzenia do prądu).
 • Znormalizowanie średnicy wlotu i wylotu pozwala na podłączanie akcesoriów takich jak przewody, czy ssawki. Obydwa króćce zaprojektowano w identycznych wymiarach, tak aby Użytkownik mógł korzystać z tego samego osprzętu zarówno przy funkcji nawiewu jak i wywiewu.

 

Rynek rozwiązań wentylacyjnych jest bardzo bogaty i zróżnicowany, jednak wentylatory GMT można uznać za urządzenia ponadczasowe, które sprawdzają się od wielu lat. Najwyższa jakość, wielofunkcyjność oraz konstrukcja umożliwiająca dostosowanie do potrzeb Użytkownika końcowego czynią je rozwiązaniem z przyszłością.Kontakt w sprawie produktów:

Venture Industries Sp. z o.o.
Mokra 27
05-092 Łomianki - Kiełpin
tel. (22) 751 95 50
www: www.venture.pl
mail: wyślij wiadomośćwentylatory: kanałowe » osiowe ścienne » osiowe kanałowe » dachowe » promieniowe » bocznokanałowe » przeciwwybuchowe » oddymiające » chemioodporne » dla domu i biura » kurtyny powietrzne » termowentylatory » klapy przeciwpożarowe » centrale wentylacyjne » rekuperatory » odciągi stanowiskowe » akcesoria wentylacyjne » akcesoria elektryczne » elementy nawiewu/wywiewu powietrza » elastyczne przewody do wentylacji i odciągów miejscowych


...


Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      Free Polska     Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema       Wienkra