Wienkra

ARV - innowacyjne rozwiązania klimatyzacyjne dla obiektów komercyjnych

artykuł promocyjny

Ponad 30-letnie doświadczenie firmy WIENKRA w rozwoju branży klimatyzacyjnej procentuje poszerzeniem oferty i nowymi możliwościami wsparcie dla partnerów. Wykonawcy instalacji z zakresu gałęzi HVAC mogą liczyć na indywidualne podejście do swoich potrzeb oraz zróżnicowane portfolio, w którym bardzo ważną część stanowią systemy klimatyzacji marki AUX.

Pierwsze urządzenia marki AUX, spełniające najwyższe standardy współczesnego europejskiego rynku, zostały dostarczone w 2019 roku i od razu zdobyły uznanie instalatorów oraz użytkowników. Nie bez przyczyny, dostępne w konkurencyjnych cenach, jednostki tej marki wyróżniają się szerokim wyborem funkcji w standardowym wyposażeniu i wysokiej jakości wzornictwem, które w 2019 roku zostało wyróżnione prestiżową nagrodą iF Design Award. Oferta urządzeń marki AUX obejmuje systemy mieszkaniowe i komercyjne typu split oraz układy multi split. System ARV - klimatyzacja dla dużych obiektów komercyjnychObserwując rosnące zainteresowanie klimatyzatorami z serii RAC/CAC, kolejnym działaniem jest rozszerzenie asortymentu marki o rozwiązania do dużych obiektów komercyjnych – systemy VRF serii ARV 6. Systemy ARV 6 marki AUX cechują przede wszystkim bardzo dobre parametry techniczne, szeroki zakres wydajności dostępnych urządzeń oraz wysoka jakość wykonania, za którą stoją markowe podzespoły. Wszystkie te wartości w połączeniu z konkurencyjnymi cenami i dostępnością magazynową czynią ofertę AUX jedną z najbardziej atrakcyjnych wśród systemów VRF dostępnych na rynku. Obecnie urządzenia systemu ARV 6 są już dostępne w magazynie WIENKRA. W trosce o środowisko naturalne oraz najwyższe standardy techniczne, systemy klimatyzacji VRF AUX zostały objęte certyfikatem EUROVENT, który potwierdza zgodność parametrów urządzeń i przedstawianych danych technicznych, najwyższych wymagań sprawności oraz skuteczności działania w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Jako wyłączny importer i dystrybutor marki AUX w Polsce, WIENKRA oferuje wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji – począwszy od projektu, przez dobór odpowiednich jednostek, dostarczenie urządzeń, poprawnej instalacji i uruchomienia systemu, aż po wsparcie serwisowe w kolejnych latach użytkowania.

 

Jednostki zewnętrzne VRF ARV 6

 

Niewątpliwym atutem systemu ARV 6 jest szeroki zakres wydajności dostępnych jednostek zewnętrznych. Agregaty serii Mini o wydajności już od 12 kW pozwalają na precyzyjne dopasowanie systemu do małych obiektów. W dużych budynkach sprawdzą się jednostki serii Modular o wydajnościach do 61 kW, które można połączyć w układ o maksymalnej całkowitej wydajności 246 kW. Tak szerokie możliwości instalacyjne pozwalają na dopasowanie idealnego rozwiązania do potrzeb każdej inwestycji. Dzięki zastosowaniu wyłącznie wysokowydajnych sprężarek inwerterowych DC z udoskonaloną technologią wtrysku pary, wszystkie urządzenia serii ARV 6 osiągają najwyższe w swojej klasie współczynniki efektywności energetycznej dla pracy w trybie chłodzenia i ogrzewania. Jednostki charakteryzują się bardzo dobrymi współczynnikami EER oraz COP. Sprężarka inwerterowa DC wykorzystuje technologię sterowania sinusoidalnego 180°, która zapewnia płynną pracę silnika i znaczący wzrost wydajności w porównaniu z tradycyjną technologią, a także wpływa na niższy poziom emitowanego hałasu.

System ARV - klimatyzacja dla dużych obiektów komercyjnych

Rewolucyjna technologia zmiennej efektywności energetycznej VER, którą wykorzystują jednostki zewnętrzne ARV 6, pozwala na wybór jednego z trzech trybów pracy o odmiennej temperaturze czynnika chłodniczego, a przez to umożliwia elastyczne dostosowanie wydajności pracy systemu i jego efektywności energetycznej do aktualnego zapotrzebowania na chłodzenie lub ogrzewanie, a więc kontrolę nad kosztami eksploatacji. System ARV 6 Modular pozwala na zastosowanie instalacji o maksymalnej długości aż 1000 metrów. Maksymalna różnica wysokości między agregatem a jednostką wewnętrzną może wynosić aż 110 metrów, a pomiędzy jednostkami wewnętrznymi – 30 metrów. Zaletą systemu ARV 6 jest także szeroki zakres temperatur zewnętrznych, w których mogą pracować jednostki zewnętrzne. Warunki klimatyczne zmieniają się nieustannie, a zakres pracy jednostek serii Modular w przedziale od -15 do 52°C w trybie chłodzenia i od -25 do 24°C w trybie grzania daje gwarancję stabilnego i niezawodnego działania układu bez względu na aktualne warunki pogodowe.

 

Jednostki wewnętrzne VRF ARV 6

 

W ramach systemu ARV 6 dostępnych jest 6 typów jednostek wewnętrznych – jednostki naścienne, przypodłogowo-sufitowe, kanałowe SLIM, kanałowe średniego sprężu, kanałowe wysokiego sprężu i kasety 4-drogowe. Tak szeroki wybór umożliwia dopasowanie odpowiedniego rozwiązania pozwalającego na realizację każdej, nawet najbardziej nietypowej instalacji, co z pewnością docenią wymagający inwestorzy.

Największą popularnością wśród jednostek wewnętrznych cieszą się jednostki ścienne, które dzięki kompaktowym wymiarom i uniwersalnemu, nowoczesnemu wzornictwu dobrze sprawdzają się we wnętrzach o zróżnicowanej stylistyce i funkcji. Możliwość podłączenia odpływu skroplin z obu stron urządzenia znacznie ułatwia dostosowanie miejsca montażu do rozkładu pomieszczenia. Powierzchnia wymienników ciepła w jednostce wewnętrznej została pokryta unikatową powłoką, która skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii i wpływa na zwiększenie wydajności grzewczej urządzeń. Jest też bardziej odporna na utlenianie i korozję. Czujniki nadzorujące pracę klimatyzatora w precyzyjny sposób ustalają optymalny model pracy w celu zwiększenia komfortu osób przebywających w pomieszczeniu. Jednostki ścienne są dostępne w wydajnościach chłodniczych od 2,2 do 7,1 kW. Jednostki kasetonowe wyróżniają się kompaktową konstrukcją – wysokość 25 cm pozwala na montaż w niskich przestrzeniach międzysufitowych. W obudowie jednostki znajduje się fabrycznie wycięty otwór na wlot świeżego powietrza, dzięki czemu urządzenie może dostarczać do pomieszczenia świeże powietrze z zewnątrz. Pobór świeżego powietrza zewnętrznego podnosi jego jakość wewnątrz budynku, zapewniając zdrowie i komfort osób przebywających w pomieszczeniu. Zoptymalizowana skrzynka elektryczna oferuje łatwy dostęp serwisowy i wysoką ognioodporność. Jednostka kasetonowa została standardowo wyposażona w pompkę skroplin, dzięki której możliwe jest odprowadzenie kondensatu wody na wysokość aż do 120 cm powyżej poziomu tacy skroplin. Dostępne są kasety 4-drogowe o wydajnościach od 2,8 do 14 kW. W ofercie systemu ARV 6 znajdują się także jednostki kasetonowe 1- i 2-drogowe. Konstrukcja jednostek kanałowych pozwala na dwa sposoby montażu kanału wlotowego powietrza, dając dużą swobodę w projektowaniu instalacji. Standardowo wlot powietrza zlokalizowany jest z tyłu jednostki. Jeśli aranżacja pomieszczenia tego wymaga, powietrze może być także pobierane przez dolny otwór wlotowy. Orurowanie odprowadzające skropliny można podłączyć zarówno z lewej, jak i z prawej strony jednostki, co umożliwia dostosowanie miejsca montażu do rozkładu pomieszczenia. Dodatkowo, jednostki kanałowe typu SLIM, dzięki wyjątkowo płaskiej konstrukcji – tylko 185 mm wysokości – doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach z ograniczoną przestrzenią instalacyjną.

System ARV - klimatyzacja dla dużych obiektów komercyjnych

Modele SLIM są dostępne w wydajnościach 2,2-7,1 kW, jednostki średniego sprężu od 4,5 do 15 kW, a jednostki wysokiego sprężu od 11,2 aż do 56 kW. Jednostki przypodłogowo-sufitowe nie wymagają zabudowy, dzięki temu dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach bez podwieszanego sufitu. W zależności od układu pomieszczenia, wymagań projektu wnętrz i potrzeb użytkowników, jednostkę można zainstalować na podłodze bezpośrednio przy ścianie lub podwiesić pod sufitem. Wyjątkowo mała głębokość jednostki – tylko 205 mm – umożliwia instalację nawet w ograniczonej przestrzeni. Ruchome pionowe i poziome żaluzje pozwalają na precyzyjne sterowanie kierunkiem nawiewu powietrza, a 3-stopniowa regulacja prędkości wentylatora daje możliwość dostosowania natężenia nawiewu do wysokości pomieszczenia. Jednostki zostały wyposażone w innowacyjny wentylator wirowy, który zapewnia większą objętość nawiewanego powietrza, przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu hałasu. Dostępne modele o wydajnościach chłodniczych od 4,5 do 14 kW.

 

Systemy sterowania

 

System VRF ARV 6 daje możliwość wyposażenia układu klimatyzacji w wiele zaawansowanych sterowników oraz system centralnego sterowania. Sterownik centralny CC-02 z nowoczesnym ekranem dotykowym i intuicyjnym interfejsem pozwala na sterowanie nawet 256 jednostkami wewnętrznymi, monitorowanie statusu ich pracy oraz programowanie tygodniowe. Jednostki wewnętrzne systemu ARV 6 można wyposażyć w moduł Wi-Fi, który umożliwia sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych z systemem Android i IOS. Aplikacja mobilna pozwala na ustawienie trybu pracy, temperatury, położenia żaluzji nawiewu oraz programowanie czasowe. Wszystkie jednostki mają także możliwość podłączenia do systemu zarządzania budynkiem – BMS, dzięki zastosowaniu dodatkowych bramek Modbus i BACnet, co pozwala na pełną kontrolę nad całym układem VRF. Bramka Modbus pozwala na obsługę jednego systemu z maksymalną liczbą 64 jednostek wewnętrznych. Bramka BACnet może obsłużyć maksymalnie 4 systemy i do 64 jednostek wewnętrznych w jednym systemie.
 

Szczegółowe informacje na temat oferty systemów VRF marki AUX dostępne u Wyłącznego Importera i Dystrybutora na terenie Polski – firmy WIENKRA Sp. z o.o.Kontakt w sprawie produktów:

Wienkra Sp. z o.o.
ul. Kotlarska 34
31-539 Kraków
tel. +48 12 428 55 00
www: www.wienkra.pl
mail: wyślij wiadomośćKompleksowa obsługa branż HVACR: klimatyzacyjnej ,wentylacyjnej, grzewczej oraz instalacyjnej:
Oferta - optymalne rozwiązania dla klientów » Projekt - projektowanie i doradztwo techniczne » Szkolenia dla: instalatorów, projektantów, kadry pracowniczej, inwestorów » Pomoc techniczna w realizacji inwestycji » Uruchomienie i rozruch - zapewnienie niezawodności działania systemu » Obsługa i konserwacja - serwis gwarancyjny i pogwarancyjny


Produkty: klimatyzatory LG  » klimatyzatory TOSHIBA » klimatyzatory GREE » systemy wody lodowej i produkty Carrier » materiały i akcesoria montażowe » pomy ciepła

Facebook Wienkra Sp. z o.o.     Youtube Wienkra Sp. z o.o.     Linkedin Wienkra Sp. z o.o.     Instagram Wienkra Sp. z o.o.

Partnerzy i patroni

  Wienkra   AUX   Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji  Uniwersal    ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          logo bartosz         Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai              VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm      Global-Tech          logo armacell     Matervent

Temat miesiaca

EBM logo