Oddychaj zdrów! Zawsze świeże powietrze z rekuperatorem ENSY

data aktualizacji: 21-01-2022, 13:41 – artykuł promocyjny

System wentylacji bazującej na rekuperacji, czyli odzysku ciepła zapewni nam świeże i czyste powietrze w komfortowej temperaturze. Rekuperatory ENSY to jednostki mechaniczne odpowiedzialne za obróbkę powietrza podczas jego wymiany w pomieszczeniu mieszkalnym, dzięki czemu jest ono doskonale zbilansowane, starannie przefiltrowane i odpowiednio dogrzane (lub schłodzone!). Co więcej, to dla nas realne oraz niemałe oszczędności.

 


Zdrowie przede wszystkim

 

Powietrze, którym oddychamy powinno być czyste. Ma to ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia, zwłaszcza gdy większą część dnia spędzamy w zamkniętych przestrzeniach. Istotna jest tu także odpowiednia temperatura oraz wilgotność, które w znacznej mierze wpływają na nasz odczuwalny komfort. Standardowe i najbardziej popularne wentylacje grawitacyjne są zazwyczaj mało efektywne i niewystarczające. Centrale mechaniczne, zwłaszcza te z opcją rekuperacji, to nie tylko skuteczna ale i oszczędna alternatywa. Ich działanie dostosowane jest do naszych indywidualnych potrzeb i jeśli zadbamy o ich profesjonalną i przemyślaną instalację, posłużą nam przez wiele lat.

 


Rekuperatory obrotowe norweskiej marki ENSY testowane są na co dzień w wymagających warunkach atmosferycznych. Niemal 120-letnie doświadczenie w produkcji mechanicznych urządzeń wentylacyjnych oraz unikalna technologia pozwoliły osiągnąć bezkompromisową wydajność działania, umożliwiającą zatrzymanie optymalnej ilości ciepła, przy zachowaniu wyjątkowej świeżości i jakości powietrza - również pod względem wilgotności. ENSY to nie tylko synonim nowoczesności i ekologii, to także realna oszczędność, bowiem wszystkie modele rekuperatorów zużywają minimalną ilość energii.
 

 


Zawsze świeże powietrze w komfortowej temperaturze

 

Świeże powietrze nie zawsze jest czyste. Coraz częściej, również w naszych domach oddychamy wysoce niekorzystną mieszanką z ulicznym smogiem i to nie tylko zimą, ale często przez cały rok. Dymy to niebezpieczne związki powodujące wiele poważnych chorób, zawierające dodatkowo uciążliwe pyłki (alergeny) oraz wirusy. Rekuperacja, dzięki skutecznej, podwójnej filtracji klasy F7 radzi sobie z nimi doskonale, a więc odetchnąć możemy bezpiecznie pełną piersią.


Sprawdź wyjątkowo wydajny rekuperator obrotowy ENSY AHU 400.

 

Centrale ENSY wyposażone zostały w dwa najwyższej jakości, przeciwpyłkowe filtry powietrza klasy F7, zatrzymujące cząstki do 0,4 µm, o niemal trzykrotnie większej powierzchni filtrującej od standardowo używanej w tego typu jednostkach. Pozwala to na jeszcze skuteczniejsze działanie przy znacznie rzadszej potrzebie czyszczenia. Opcjonalne można także zamontować zaawansowane filtry najwyższej klasy F9 z aktywnym węglem, które poza wszelkimi atutami filtrów F7, zatrzymują dodatkowo uciążliwe zapachy (np. dym tytoniowy lub smog).


Zalety rekuperatorów ENSY:

 • komfort oddychania świeżym, czystym i zdrowym powietrzem
 • wysoki odzysk ciepła i optymalna wilgotność
 • realne oszczędności przez cały rok
 • ciągła, rotacyjna eliminacja oparów, zapachów i drobnoustrojów
 • obrotowa technologia gwarantująca wydajne działanie w najniższych temperaturach nawet bez użycia grzałki
 • zaskakująco niskie zużycie energii i bardzo cicha praca - już od 5 dB!
 • integracja z okapem kuchennym
 • przyjazne dla alergików, z wyjątkowo skuteczną filtracją pyłków
 • sprawdzone w surowych norweskich warunkach

 

Realne oszczędności

 

Niewątpliwym minusem systemów wentylacyjnych jest utrata drogocennego ciepła - ciepła, za które płacimy i które wraz z powietrzem wydostaje się na zewnątrz - po prostu, ‚wyrzucamy’ je przez okno! Rekuperatory ENSY zdolne są owe ciepło zatrzymać, dzięki czemu zapłacimy za nie znacznie mniej. Mniejsze zapotrzebowanie na ciepło to także niższe spalanie paliw i mniej zanieczyszczeń w atmosferze, zatem jak widać, korzyści są tu znacznie szersze. Ponadto urządzenia norweskiego producenta do skutecznego działania nie wymagają włączenia grzałki, a pracując w ten sposób zużywają znacznie mniej prądu. Grzałkę uruchomić można opcjonalnie w skrajnie niskich temperaturach, zwykle poniżej -15°C, aby uniknąć zamarznięcia centrali.

 

Norweska jakość

 

Rekuperatory ENSY dostępne są w kilkunastu wariantach, co pomoże nam dobrać właściwą jednostkę w zależności od charakterystyki oraz stanu budynku - o mniejszej lub większej wydajności, montowaną na suficie lub ścianie. Każdą z nich podłączyć też można pod dedykowany okap kuchenny. Dodatkowo w ofercie producenta znajdziemy specjalny rekuperator już ze zintegrowanym okapem, zapewniający optymalną skuteczność cyrkulacji i eliminację intensywnych zapachów:

 • jednostki ścienne: AHU 200 / AHU 350 / AHU 400 / AHU 700
 • jednostki sufitowe: AHU 300 / AHU 400
 • rekuperator z okapem: AHU 250 Slim (w wersji naściennej lub do zabudowy meblowej - np. w kuchennej szafce)


Urządzenia klasy ENSY posiadają zaawansowane, oryginalne silniki EC marki Stegia Sweden, wysoce wydajne wentylatory EBM Germany oraz bezawaryjne wymienniki ciepła Heatex Sweden. Wyposażone też zostały w specjalny system szyn montażowych, ułatwiających serwis i konserwację bez użycia narzędzi. Z łatwością dobierzemy do nich także szereg niezbędnych czujników i akcesoriów dodatkowych (higrostat, czujnik ruchu, czujnik dymu, czujnik gazu, moduł WiFi i więcej). Systemem sterować możemy z poziomu poręcznego panelu ściennego lub za pomocą aplikacji w naszym telefonie.

Szybkie tempo życia, coraz więcej obowiązków i czas spędzany w pracy powodują, że wracając do domu, chcemy się beztrosko zrelaksować. Po prostu - cenimy komfort. Dobry, markowy rekuperator powietrza z pewnością nam w tym pomoże.Kontakt w sprawie produktów:

ECO MAX
ul. Chwytowo 14
85-223 Bydgoszcz
tel. 52 561 04 09
kom. 888 444 419
www: www.ecomax.pl
www.laundryjet.pl
www.coregravel.pl
mail: wyślij wiadomość 

odkurzacze centralne: Aspilusa » Power Vac » Vacuflo » IZZY » Aqua Matic » odkurzacz bezfiltrowy VMAX » odkurzacz centralny wodny » odkurzacz Laundry Jet » Hide-A-Hose » Vroom Central » Wally Flex » gniazda ssące » szufelki automatyczne » akcesoria do sprzątania » elementy i zestawy do montażu » stabilizatory nawierzchni » kratka trawnikowa » kratka do żwiru » Coregravel » Simply Flex » rekuperator wody: ZyphoPartnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Matervent         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech

Temat miesiaca

Liquid Technologies