Rekuperatory.pl

Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemii

data aktualizacji: 14-05-2020, 07:08 – artykuł promocyjny

Z epidemią walczymy na co dzień, również w czasie użytkowania central wentylacyjnych. Dowiedz się, co robić, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Firma VENTIA Sp. z o.o., generalny dystrybutor central wentylacyjnych KOMFOVENT w Polsce opracowała zalecenia dotyczące użytkowania i konserwacji central w okresie pandemii.

Ventia w walce z pandemią

 

Prawidłowe użytkowanie wentylacji mechaniczej w 6 krokach

 

 

 • Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemiiZwiększ intensywność wentylacji tak, aby wymiana powietrza odbywała się z większą częstotliwością. Dzięki temu rozwiązaniu do pomieszczeń zostanie dostarczone świeże powietrze w większej ilości, a z pomieszczeń zostanie wyrzucona większa ilość cząstek wirusa.
   
 • Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemiiNie wyłączaj wentylacji, pod żadnym pozorem, na noc. UWAGA! Zalecamy, aby intensywność wentylacji mechanicznej w nocy, w budynkach o przeznaczeniu publicznym, komercyjnym lub przemysłowym, była wyższa niż standardowo tj. minimum 50% wydatku dziennego.
   
 • Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemiiNiezależnie od rodzaju wymiennika, ustaw tak centralę, aby strumień powietrza wywiewanego był większy o 10-15% w stosunku do powietrza nawiewanego. Zapobiega to przeciekom wewnętrznym urządzenia. Różnica ciśnień wytworzona w wyniku różnej prędkości obrotowej wentylatorów, zniweluje przedostawanie się cząstek ze strumienia powietrza wyciąganego z pomieszczeń do strumienia powietrza nawiewanego np. przez zużyte uszczelki lub nieszczelności w wymienniku ciepła.
   
 • Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemiiZadbaj o czyste filtry. Są one niezbędne dla prawidłowego oczyszczania powietrza. Standardowy materiał, z którego są wykonane nie zatrzymuje wszystkich cząstek wirusa SARS-CoV-2, ale nadal część z nich zostaje wyłapana i wyłączona z dalszego rozprzestrzeniania się. Zalecamy częstszą wymianę filtrów, szczególnie po stronie wywiewu z pomieszczeń. Filtrów nie należy odkurzać lub czyścić w inny sposób, należy je wymienić na nowe.
   
 • Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemiiPamiętaj o regularnej konserwacji. W czasie pandemii, zwróć szczególną uwagę na regularne wykonywanie standardowych prac konserwacyjnych.

   
 • Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemiiDbaj o swoje zdrowie. W trakcie wykonywania jakichkolwiek prac konserwacyjnych w pierwszej kolejności zadbaj o swoje zdrowie. Używaj maseczki ochronnej, rękawiczek, zachowaj odpowiedni odstęp od klienta, stosuj się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia.
   
 • Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemiiZaufaj ekspertom. Wymiennik obrotowy zapewnia korzystną wilgotność w pomieszczeniach. Badania potwierdzają, że utrzymywanie wilgotności względnej na poziomie 40-60% zmniejsza nie tylko przenoszenie samego wirusa, ale odpowiada również za podwyższoną odporność naszego organizmu na infekcje. Taką wilgotność w budynku zapewniają centrale wentylacyjne z obrotowym wymiennikiem ciepła.

 

Tych kilka prostych rekomendacji, w sposób bezpośredni wpływa na zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, publicznych, komercyjnych, jak również przemysłowych. Dla Ventia - Zdrowie i bezpieczeństwo klientów, partnerów, użytkowników i pracowników, w obecnych czasach jest priorytetem i marka dokłada wszelkich starań, żeby zminimalizować ewentualne zagrożenia.Kontakt w sprawie produktów:

Ventia Sp. z o.o.
ul. Słowikowskiego 81
05-090 Raszyn
tel. (+48 22) 841 11 65
www: www.ventia.pl
mail: wyślij wiadomośćcentrale wentylacyjne i rekuperacyjne KOMFOVENT » kurtyny powietrzne, aparaty grzewczo-wentylacyjne, produkty akustyczne STAVOKLIMA » wentylatory, nagrzewnice, kurtyny powietrzne HAVACO » dystrybucja powietrza HAVACO » centrale basenowe, osuszacze powietrza DANTHERM » wentylatory bytowe i oddymiające CASALS » systemy wentylacji, kanały, kształtki, klapy ppoż. » systemy klimatyzacji » elementy automatyki


Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema     Wienkra