EVOlucja KLIMOR - cykl szkoleń dla Projektantów

data aktualizacji: 07-01-2020, 06:55 – artykuł promocyjny

17 spotkań, 9 zasadniczych pytań i obszar całej Polski. Tak zapowiada się cykl szkoleń dla Projektantów organizowany przez markę KLIMOR. Inżynierowie podejmą się próby konfrontacji rzeczywistego funkcjonowanie systemów wentylacji względem parametrów obliczeniowych.

EVOlucja KLIMOR - cykl szkoleń dla Projektantów

 

Trendy

 

W ponad 50-cio letniej historii Klimor był w Polsce wielokrotnie prekursorem i propagatorem rozwiązań, które znajdowały uznanie klientów, wchodziły do standardu innych producentów, a z czasem stawały się wymagane prawnie.

Jednym z przykładów jest zastosowanie w centralach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych wymienników odzysku ciepła. Dziś rozwiązanie to jest oczywiste, jednak w latach 80 i 90 przeznaczenie dodatkowych środków inwestycyjnych na obniżenie nakładów energetycznych wydawało się zbędne. Mimo pierwotnie sceptycznego nastawienia, inżynierom Klimor udawało się przekonać projektantów i inwestorów do zastosowania innowacyjnego rozwiązania. W roku 2002 wykorzystanie energii z powietrza wywiewanego zostało zapisane w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury.

Dziś rosnące oczekiwania co do jakości powietrza w pomieszczeniach użytkowych wymuszają zwiększanie krotności wymian na powietrze świeże. W oczywisty sposób prowadzi to do rosnącego udziału zużycia energii przez centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne w całkowitym zużyciu energii w budynkach.

Tendencja ta została także zauważona przez Komisję Europejską, która w ramach Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE (nazywanej EKOPROJEKTEM), w 2014 roku wprowadziła Rozporządzenie 1253/2014 wiążącą efektywność najważniejszych elementów systemu wentylacji budynków niemieszkalnych, tj. sprawności odzysku ciepła, skuteczności filtracji oraz nakładu energetycznego na pracę napędów wentylatorów, uwzględniając wzajemny wpływ tych elementów na efektywność urządzenia jako całości.

Dzisiejsza świadomość ograniczonych zasobów paliw, globalnie rosnącej emisji CO2 oraz drożejącej energii w połączeniu ze wzrostem zapotrzebowania na powietrze świeże, wskazuje że ówcześnie rozpoczęta praca Klimor nad poprawą efektywności energetycznej systemów wentylacyjnych w Polsce była potrzebna i musi być kontynuowana z uwzględnieniem nowych rozwiązań.

 

EVOlucja

 

Klimor wciąż ma ambicję do podnoszenia poprzeczki i wyznaczania kierunków w swojej dziedzinie, dlatego na bazie doświadczeń i wiedzy, w ofercie Klimor dochodzi do EVOlucji. Nowy typoszereg central Klimor EVO został zaprojektowany z myślą o:

  • ograniczeniu mostków ciepła i lepszych parametrach izolacyjności obudowy,
  • bardziej efektywnego wykorzystania odzysku ciepła Io
  • możliwość implementacji pompy ciepła jako odzysku ciepła IIo  
  • większych możliwości dopasowania przekroju central,
  • sprawniejszych wentylatorach,
  • wysokoskutecznej filtracji przy umiarkowanych oporach,
  • dokładniejszej regulacji.Aktualne kierunki Klimor – skuteczność i efektywność

 

Promocja innowacji i możliwości nowego produktu Klimor EVO to także okazja do poruszenia istotnych zagadnień mających wpływ na cały system wentylacji. Niewątpliwie należą do nich skuteczność i efektywność. Zagadnienia mogą wydawać się nam znane, jednak zagłębienie w temat oraz obserwacja bieżących inwestycji pokazuje bardzo duży potencjał do zmian, które przyniosą wymierne korzyści w jakości powietrza w budynkach oraz redukcji nakładów energetycznych podczas eksploatacji.

Projektantów zainteresowanych wzięciem udziału w szkoleniu prosimy o kontakt pod adresem mailowym: handlowy@klimor.plKontakt w sprawie produktów:

Klimor Sp. z o.o.
ul. B. Krzywoustego 5
81-035 Gdynia
tel. (58) 783 99 99
www: www.klimor.pl
mail: wyślij wiadomośćDla domu:
Kompaktowa centrala wentylacyjno-klimatyzacyjna MCKT-HX, HPX » Kompaktowa centrala regeneracyjna KCO » Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne w wykonaniu standardowym - MCKS » Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne podwieszane - MCKT » Kompaktowa centrala rekuperacyjna KCX » Elementy sieci wentylacyjnej

Dla biura:
Kompaktowa centrala wentylacyjno-klimatyzacyjna MCKT-HX, HPX » Kompaktowa centrala regeneracyjna KCO » Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne w wykonaniu standardowym - MCKS » Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne podwieszane - MCKT » Kompaktowa centrala rekuperacyjna KCX » AGB AGC aparaty

Dla przemysłu:
Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne w wykonaniu standardowym - MCKS » Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne podwieszane - MCKT » AGB AGC aparaty » Elementy sieci wentylacyjnej

Dla szpitali:
Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne w wykonaniu higienicznym - MCKH » Szafa klimatyzacji higienicznej - MCK-SKH » Stropy laminarne - NSL » Moduł recyrkulacyjny -  MCK-MRH » Nawiewniki z filtrami absolutnymi

Dla basenów:
Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne w wykonaniu basenowym  - MCKP » Elementy sieci wentylacyjnej

Dla rynku morskiego:
Centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne w wykonaniu morskim  - MCKMPartnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       ebm Papst      VTS      Uniwersal     Metalplast        Rosenberg Klima        Klima-Therm         Klimor         Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent         Daikin         Ventec         Wigmors         Flop System Sp. z o.o.        Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm          

Systema
       Wienkra