jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Kurtyny powietrzne z pompami ciepła marki Mitsubishi

artykuł promocyjny

Miejsca takie jak sklepy, restauracje czy inne budynki użyteczności publicznej zazwyczaj posiadają otwarte wejścia. Ich zadaniem jest zachęcenie Klientów do wstąpienia i ułatwienie dostępu do danego miejsca. Klimatyzacja i ogrzewanie takiej przestrzeni wystawiona jest jednak na szczególną próbę. Jednym z najważniejszych aspektów, z którymi muszą zmagać się zarządcy budynków, jest to, aby powietrze znajdujące się wewnątrz budynku, nie mieszało się z powietrzem z zewnątrz.

Idealnym rozwiązaniem problemu jest montaż kurtyny powietrza, czyli urządzenia mającego na celu stworzenia bariery, która ma za zadanie odgrodzić powietrze wewnątrz budynku od tego znajdującego się na zewnątrz. Kurtyny powietrza montuje się nad drzwiami (są to kurtyny poziome) lub z boku drzwi (kurtyny pionowe).

 

Czym są kurtyny powietrza?

 

Kurtyny powietrza to doskonałe rozwiązanie w miejscach, które narażone są na wielokrotne otwieranie drzwi, co skutkuje mieszaniem się powietrza. Urządzenie to pozwoli zmniejszyć różnicę temperatur oraz załagodzić dyskomfort spowodowany wymieszaniem się powietrza wewnątrz i z zewnątrz budynku.

Marka Mitsubishi Electric posiada w swojej ofercie nowoczesne kurtyny powietrza, które są efektem współpracy z brytyjską firmą Thermoscreens. Urządzenia Mitsubishi to niezawodna, energooszczędna propozycja mająca na celu gwarancję komfortowego i skutecznego rozdziału klimatów. Atutem modelu HX2 jest to, że w odróżnieniu od tradycyjnych kurtyn powietrza, posiada specjalny wymiennik ciepła. Ponadto urządzenie ogrzewane jest za pomocą pompy ciepła (urządzenie zewnętrzne VRF Mr. Slim lub City Multi – do wyboru).
 

Kurtyny powietrza z pompami ciepła

Kurtyny powietrza Mitsubishi zostały wyposażone w rozdzielacz powietrza, który dzieli powietrze równomiernie na całej szerokości. Dzięki specjalnym żaluzjom powietrznym 3D możliwa jest stabilizacja strumienia (zgodnie z normą ISO 27327), aż do 92% strumienia. Pozwala to wyeliminować indukcję powietrza oraz zredukować wszelkie zawirowania.

Kurtyny powietrza Mitsubishi o wywiewie na wysokości od 2 do 3,80 m, dostępne są w wersji podwieszanej oraz podstropowej. Do wyboru są kurtyny o długości 1 m, 1,5 m i 2 m, a także o mocy od 5 do 21,2 kW.

 

Zalety i korzyści

 

Kurtyny powietrza to jedno z najskuteczniejszych urządzeń służących do zapobiegania mieszania się powietrza klimatyzowanego lub ogrzewanego w budynku, z powietrzem znajdującym się na zewnątrz.

Do zalet zaliczyć można:

  • łatwy i szybki montaż - dzięki wykorzystaniu gniazd i wtyczek Plug & Play, a także przy pomocy elementów PAC-AH oraz zestawu LEV, instalacja kurtyny powietrza jest niezwykla prosta i szybka
  • efektywność energetyczna, która gwarantuje zmniejszenie zużycia energii nawet o 75%
  • energooszczędność - za sprawą kratki wywiewnej 3D powietrze dzielone jest w sposób równomierny
  • możliwość współpracy z centralnym sterownikiem za pomocą AG-150/GB-50 i TG2000, a także z GLT
  • urządzenie wyposażone jest w tacę skroplin oraz elektryczną grzałkę do odszranianiaKontakt w sprawie produktów:

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Living Environment Systems

Krakowiaków 44
02-255 Warszawa
tel. +48 22 468 27 50
Infolinia +48 22 468 27 77
www: mitsubishi-les.com
mail: wyślij wiadomośćklimatyzacja » systemy wentylacji » pompy ciepła » kurtyny powietrzne » osuszacze » suszarki do rąk » sterowniki MELCloud

Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm        Mitsubishi Electric                     

 logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent