jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Nagrzewnice nadmuchowe EOLO Systema Polska - dylematy projektanta, inwestora i użytkownika

data aktualizacji: 28-10-2019, 10:11 – artykuł promocyjny

Wybór właściwego systemu ogrzewania wielkokubaturowego jest związane z wieloma czynnikami. Nawet po oczywistym odrzuceniu konwencjonalnego sposobu ogrzewania, z pozoru proste zagadnienie najczęściej wymaga pogodzenia sprzecznych interesów projektanta, inwestora, developera i użytkownika.

Nagrzewnice nadmuchowe EOLO Systema Polska - dylematy projektanta, inwestora i użytkownikaNagrzewnice nadmuchowe EOLO Systema Polska - dylematy projektanta, inwestora i użytkownika

 

Wybór nagrzewnic - kryteria

 

Wymagania norm dokładnie określają temperaturę w pomieszczeniach wielkokubaturowych w zależności od przeznaczenia obiektu. Czynnik ten zawsze jest priorytetem dla projektanta. Ponadto dokładnie weryfikują osiągi urządzeń z kryteriami zawartymi w wytycznych EU tj.: Dyrektywa EU.

Z drugiej strony mamy Inwestora, którego oczywiście jest zainteresowany otrzymaniem projektu spełniającego obowiązujące normy i wymagania. Priorytetem dla niego jest stopa i czas zwrotu z inwestycji.

Kolejna grupa interesów to użytkownicy, czy też osób związane z eksploatacją obiektów. Dla nich decydujące znaczenie mają koszty eksploatacji, żywotność nagrzewnic, dostępność części zamiennych oraz czas reakcji serwisu. Firmy zarządzające eksploatacją obiektów są szczególnie zainteresowane nowatorskimi rozwiązaniami, które będą w przyszłości rozwijane.

Nagrzewnice nadmuchowe EOLO Systema Polska - dylematy projektanta, inwestora i użytkownika

 

Różne dylematy - jedno urządzenie

 

Odpowiedzią na wymagania wszystkich uczestników procesu inwestycji, od powstawania aż po utrzymanie w ruchu urządzeń, jest najnowsza rodzina nagrzewnic nadmuchowych EOLO firmy Systema Polska. 

Systema Polska nie tylko produkuje w Polsce, ale także, dzięki swojemu działowi R&D rozwija swoje portfolio. Jest to bardzo ważna cecha tej firmy, która daje jej zdecydowaną przewagę nad konkurencyjną.

Dwa rodzaje typów wymienników w większości modeli pozwala klientom na podjęcie decyzji – czy ma być to oszczędna inwestycja, czy ważniejszy jest niski koszt eksploatacji wynikający z zastosowanych innowacji typu wymienniki kondensacyjne oraz wentylatory z silnikami EC (są obecnie w standardzie w nowej rodzinie EOLO).

Nagrzewnice nadmuchowe EOLO Systema Polska - dylematy projektanta, inwestora i użytkownika

Pozorne kosmetyczne zmiany tj. ujednolicone, uproszczone nazewnictwo dostosowujące się do obecnych trendów jednoznaczności w coraz bardziej cyfrowym świecie, tak naprawdę ułatwia odnalezienie właściwego modelu.  

Co więcej, popularne nagrzewnice wiszące dostosowane są do sposobu montażu i instalacji. Wszystkie modele — od wydajności 16 kW do 105 kW — są dostępne w wersji do montażu wewnątrz i na zewnątrz obiektu z dodatkowym oznakowaniem MIX, a nagrzewnice podstropowe z oznaczeniem PS.

Szeroki wybór akcesoriów jest dostępny w standardzie z możliwością modyfikacjami na życzenie klientów. Zmieniono również obudowę nagrzewnic na kwadratową, co podkreśla modyfikacje w całym asortymencie.

Nagrzewnice nadmuchowe EOLO Systema Polska - dylematy projektanta, inwestora i użytkownika

Aparaty grzewczo-wentylacyjne Roof-topy są dostosowywane do konstrukcji obiektów. Elastyczność produkcji firmy Systema Polska ułatwia adaptację całego rozwiązania praktycznie nie tylko na etapie projektu, ale już przy konkretnej inwestycji.

Elastyczność dostaw bezpośrednio od producenta ma także inne zalety. W systemach montowane są dysze od razu dopasowane do rodzaju gazu.Szerokie portfolio nagrzewnic nadmuchowych firmy Systema Polska, znajdują się na stronach >> PRODUCENTAKontakt w sprawie produktów:

Systema Polska Sp. z o.o.
ul. Długa 5
98-220 Zduńska Wola
tel. +48 43 824 72 88 ; 43 824 72 87
www: www.systemapolska.pl
mail: wyślij wiadomośćnagrzewnice powietrza gazowe » nagrzewnice olejowe » Roof-top » nagrzewnice stojące » promienniki gazowe » promienniki gazowe rurowe » instalacje grzewcze » ogrzewanie hal » nagrzewnice » kurtyny powietrzne » instalacje grzewczo-wentylacyjne » pasy promieniujące » centrale dachowe » destratyfikatory powietrza » centrale dachowe » wentylacjaPartnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech

Temat miesiaca

Liquid Technologies