
Wymagania EKOPROJEKTU dla nagrzewnic i aparatów grzewczych
data aktualizacji: 28-10-2019, 10:17 – artykuł promocyjny
Każdy produkt oddziałuje na środowisko naturalne. Począwszy od etapu produkcji, w którym kluczowy jest wybór surowców, technologii oraz wykorzystanych zasobów naturalnych, przez pakowanie i transport, a na użytkowaniu i recyklingu skończywszy. Kluczowe znaczenie ma tu już faza projektowania, w której można wprowadzić udoskonalenia, zadbać o lepsze parametry urządzeń oraz zmniejszyć ogólne ich oddziaływanie na środowisko. Zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów wykorzystujących energię określone są w dyrektywie ramowej 2009/125/WE.
Urządzenia grzewcze Systema dopasowane do wymagań ekoprojektu
Systema Polska jako firma inżynierska (z działem produkcyjnym i handlowym w Polsce) ma wpływ na technologiczny rozwój produktu. W roku 2018 Dział R&D zmodyfikował wydajności oraz osiągi nagrzewnic, tym samym możliwe było wdrożenie wymagania Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/2281 z 30.11.2016 dotyczące m.in. sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń ≥ 72% i emisji tlenku Azotu ≤ 100 mg/kWh. Wszystkie typy nagrzewnic obecnie spełniają wymogi ekoprojektu 2018.
Zmianie uległ również sam wygląd nagrzewnic i aparatów grzewczo-wentylacyjnych, które z obłego konturu nagrzewnic gazowych przeszedł w kształt brył połączonych pod kątem prostym. Zabieg ten pozwolił uzyskać jednolity wygląd urządzeń produkowanych zarówno na export, jak i na rynek krajowy. Pomimo tego, że całe portfolio firmy zmieniło kształt, wymiary nie uległy zmianie.
Ogrzewanie dużych powierzchni - wymagania
Ogrzewanie nadmuchowe jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań w zakresie ogrzewania średnich i dużych kubatur. Hale produkcyjne, magazyny logistyczne to obiekty, w których konwencjonalny sposób ogrzewania pomieszczeń nie zapewnia komfortu cieplnego pracy oraz towarzyszą temu wysokie koszty użytkowania.
Portfolio urządzeń firmy Systema Polska w zakresie ogrzewania nadmuchowego zawiera nagrzewnice wiszące, podstropowe, aparaty grzewczo-wentylacyjne zwane popularnie Roof-topami oraz nagrzewnice pionowe, produkowane głównie na export.
Modele o nominalnej wydajności od 16 kW do 315 kW są produkowane z wymiennikiem bez odprowadzania kondensatu i z odprowadzaniem kondensatu. To wymiennik determinuje zakres modulacji nagrzewnic oraz jej sposób. Nagrzewnice z wymiennikami z odprowadzeniem kondensatu mogą osiągać sprawność przy minimalnej wydajności do 108%. Standardowe rozwiązanie gwarantuje sprawność do 95%. Co więcej, każda nagrzewnica z wymiennikiem z odprowadzeniem kondensatu jest wyposażona w moduł komunikacyjny, wykorzystywany przy sterowaniu nagrzewnic sterownikiem.
Aparaty grzewczo-wentylacyjne – Roof-topy są produkowane w wersji standardowej, jak i szytej na miarę. Urządzenia są swobodnie konfigurowalne w zakresie stopnia filtracji, definiowania wydatku powietrza oraz jego sprężu. Wyrzut i pobór powietrza jest dopasowany do potrzeb architektury obiektu.
Nagrzewnice, roof-topy i nagrzewnice pionowe zostały przebadane przez Instytut Nafty i Gazu w Krakowie i uzyskały Certyfikat Badania typu UE potwierdzający spełnienie wymagań w/w Rozporządzenia. Tym samym firma wystawiła Deklarację Zgodności na nagrzewnice oraz Roof-topy i nagrzewnice pionowe. Nowe modele osiągają zdecydowanie lepsze parametry pracy tj. wydajność nominalna i maksymalna. Dodatkowo palnik PREMIX dla nagrzewnic ze standardowym wymiennikiem posiada zakres zwiększony zakres modulacji od 60 do 100%.
W celu zaznaczenia zmian i ujednolicenia nazewnictwa wszystkie urządzenia wyposażone w wymiennik z odprowadzaniem kondensatu oznaczone zostały literami BC zamiast VIP po nazwie własnej EOLO.
Wszelkie dane techniczne poszczególnych urządzeń dostępne są na >> stronie producenta
Kontakt w sprawie produktów: Systema Polska Sp. z o.o. ul. Długa 5 98-220 Zduńska Wola tel. +48 43 824 72 88 ; 43 824 72 87 www: www.systemapolska.pl mail: wyślij wiadomość Wyślij formularz | ![]() |
nagrzewnice powietrza gazowe » nagrzewnice olejowe » Roof-top » nagrzewnice stojące » promienniki gazowe » promienniki gazowe rurowe » instalacje grzewcze » ogrzewanie hal » nagrzewnice » kurtyny powietrzne » instalacje grzewczo-wentylacyjne » pasy promieniujące » centrale dachowe » destratyfikatory powietrza » centrale dachowe » wentylacja |















- VENTIA uruchomiła swój sklep on-line!
- Powrócił do sprzedaży preparat Coil-Coil firmy Rectorseal
- ASY KLIMATYZACJI 2020 - hity klimatyzacyjne na rok 2020
- Cyfrowa dokumentacja. Inteligentny pomiar - jesienna promocja Testo
- Iglotech prezentuje najnowszy katalog Fuji Electric na rok 2020
- Cennik i katalog produktowy KAISAI 2020/2021
- Środki do czyszczenia parowników i skraplaczy Rectorseal
- Poznaj nowości Gree!
- Nowy katalog ALNOR 2020
- Bezpieczna instalacja klimatyzacji
- Klimatyzatory AlpicAir od VENTIA - wyjątkowa oferta na sezon 2020
- Nowe modele klimatyzatorów TCL w ofercie Lindab
- HEATPEX prezentuje system rekuperacji HEATPEX ARIA


- Wentylatory promieniowe KEF oraz KEF/EC
-
Wystartowała merXu - innowacyjna platforma e-commerce
- Nowość na rynku - nagrzewnice elektryczne Winterwarm EH
- ARV - innowacyjne rozwiązania klimatyzacyjne
- Rewolucja w ochronie mikrobiologicznej przewodów wentylacyjnych
-
Zdrowa klimatyzacja - klimatyzatory Haier
- Nowa kurtyna powietrzna Slim z wbudowanym czujnikiem ruchu
- Czy praca wentylacji mechanicznej może być bezgłośna?
- Wentylatory promieniowe RadiCal w klimatyzacji precyzyjnej
- Kratka wyciągowa z automatyczną regulacją - Lindab ALIZE AUTO
- Wymagania EKOPROJEKTU dla urządzeń grzewczych
- Elektryczne promienniki podczerwieni - strefowe ogrzewanie
-
Dom bez rachunków z GWC GEO od Pro-Vent
- Środki do czyszczenia parowników i skraplaczy Rectorseal
- Wentylatory QUIET - cichsze niż szept
- Jak i czym przekonać inwestora do rekuperacji?
- Kompensatory tkaninowe KM Project
- Jak wyciszyć system wentylacyjny
