Wienkra

Efektywna klimatyzacja - technologia Bluevolution od Daikin

artykuł promocyjny

Oddychanie świeżym i czystym powietrzem jest bardzo pomocne, jeśli chcemy prowadzić zdrowy, odporny tryb życia. Nie ma nic gorszego dla naszego samopoczucia niż przekroczone parametry jakości powietrza. Na klimat zewnętrzny nie możemy oddziaływać, ale to jakie warunki będą panować w naszym domu, zależy od wyborów, których dokonujemy.

Efektywna klimatyzacja - technologia Bluevolution od Daikin

 

Komfort cieplny to nie tylko temperatura

 

Komfort to pojęcie, które coraz częściej pojawia się w odniesieniu do jakości powietrza. Oddychanie jest naturalnym procesem towarzyszącym nam bezustannie przez całe nasze życie. To, czym oddychamy ma ogromny wpływ na kształtowanie naszej odporności oraz zdrowie i samopoczucie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to problem złożony.

Powietrze zawiera w sobie wilgoć. Inteligentne systemy w urządzeniach Daikin pozwalają na regulacje jej ilości, tak by zapobiegać niekomfortowej suchości — wówczas pobierają wilgoć z powietrza zewnętrznego, lub osuszać je w przypadku utrzymującego się jej nadmiaru prowadzącego do uczucia zwiększonego ciepła niż rzeczywiste.

Kolejny czynnik to wymiana powietrza, którą często kojarzymy z otwartymi oknami. Świeże i chłodne powietrze, nawet przy zamkniętych oknach to zadanie dedykowane dla jednostek o dużej wydajności, których skuteczność jest również szybka — model Ururu Sarara jest w stanie napełnić pomieszczenie o powierzchni 26m2 w niespełna 2 godziny.

Powietrze powinno być też oczyszczone i wolne od alergenów oraz zanieczyszczeń zewnętrznych typu smog. Technologia Daikin Flash Streamer dba o to jeszcze przed dostarczeniem powietrza do pomieszczeń. Dzięki temu pozbywamy się kurzu, pyłów, ale też bakterii, wirusów, pleśni i zapachów.

 

Bluevolution - ekologicznie i ekonomicznie

 

Rozwiązania wykorzystujące technologię Bluevolution: modele Perfera, Stylish, Emura, Ururu Sarara — należą do najbardziej efektywnych na rynku. Zasilane energią odnawialną, która w 80% pobierana jest z powietrza oraz w 20% energią elektryczną wyznaczają trendy w dziedzinie klimatyzacji. Profesjonalny system pozwala jeszcze bardziej redukować oddziaływanie na środowisko naturalne. To Daikin jako pierwsza marka na świecie upowszechnił stosowanie czynnika chłodniczego R-32. Dzięki niższej wartości potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), czynnik chłodniczy R-32 odpowiada mocą standardowym czynnikom chłodniczym, lecz osiąga wyższą efektywność energetyczną i niższą emisję CO2. Do tego czynnik R-32 jest łatwy w odzysku i ponownym wykorzystaniu, dlatego stanowi doskonałe rozwiązanie dla osiągnięcia celów europejskich rozporządzeń w sprawie fluorowanych gazów cieplarnianych.

Bluevolution - ekologiczna i ekonomiczna klimatyzacja

Oszczędność energii o kolejne 30% wnosi technologia sterowania inwerterowego, która w sposób ciągły utrzymuje idealną temperaturę, co skraca czas rozruchu uważanego za najbardziej energochłonną część pracy klimatyzatora.

Nadmierne zużycie energii można zredukować za sprawą 3-obszarowego "inteligentnego oka" oraz trybu pracy Econo. Automatyczne oczyszczanie filtra również obniża zużycie energii. Dzięki tej opcji możemy zyskać nawet 25%.Kontakt w sprawie produktów:

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 36
02-255 Warszawa
tel. 22 319 90 00
www: www.daikin.pl
mail: wyślij wiadomośćSystemy Klimatyzacyjne » Systemy Wody Lodowej » Systemy Grzewcze » Systemy Chłodnicze » Systemy wentylacyjnePartnerzy i patroni

  Wienkra   AUX   Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji  Uniwersal  ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm           logo bartosz         Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai              VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech          logo armacell     Matervent

Temat miesiaca