Wentylatory HVLS - amerykańskie rozwiązania wentylacji dużych hal już w Polsce

artykuł promocyjny

Wyglądem przypominają domowe wiatraki sufitowe, w rzeczywistości to profesjonalne mieszacze sufitowe o dużych rozmiarach, gdzie rozpiętość ramion może wynosić od 2,1 do 7,3 metra. Są to wentylatory niskiej prędkości obrotowej, z angielskiego „high-volumelow-speed”. Ich konstrukcja zapewnia wydajną i efektywną cyrkulację powietrza w dużych i wysokich obiektach, takich jak magazyny, centra dystrybucji, sale gimnastyczne, hangary itp.

Wentylatory HVLS - amerykańskie rozwiązania wentylacji dużych hal już w Polsce

Wentylatory HVLS obracają się ze zoptymalizowaną prędkością, a dzięki zastosowaniu specjalnych regulatorów, przenoszą ogromne ilości powietrza przy bardzo niskich kosztach użytkowania.

 

Komfort przez cały rok

 

Zasada działania wentylatorów HVLS oparta jest na destratyfikacji powietrza, dzięki czemu zwiększa się odczuwalną temperaturę w zimie - równomierna temperatura w całej przestrzeni za sprawą ciągłego mieszania ciepłego powietrza skumulowanego pod sufitem z chłodniejszym powietrzem przy podłodze. W okresie letnim w pomieszczeniach z wentylatorami HVLS wzrasta poziom komfortu termicznego z racji wzbudzania podmuchów, jak w przypadku naturalnego wiatru, co również przekłada się na odczucie niższej temperatury. 

Destratyfikacja powietrza ma jeszcze jedną wymierną korzyść - daje spore oszczędności jeśli chodzi o zużycie energii, gdyż ciepło nie ucieka przez dach tylko wraca do strefy przebywania ludzi. Może to być nawet 30% w skali roku, co przekłada się na typowy okres zwrotu dla dużych obiektów, który wynosi od 6 miesięcy do 2 lat.

Wentylatory HVLS - amerykańskie rozwiązania wentylacji dużych hal już w Polsce

Wentylatory HVLS - amerykańskie rozwiązania wentylacji dużych hal już w Polsce

Wentylatory HVLS - amerykańskie rozwiązania wentylacji dużych hal już w Polsce

Prędkość powietrza w zależności od wysokości montażu - model Eurus

 

Zwiększony ruch powietrza w pomieszczeniach, w których pracują wentylatory HVLS przyczynia się do zmniejszenia odczuwalnej temperatury powietrza o około 6 - 10°C. Wentylator, dzięki wymuszonym kolumnowym ruchom powietrza, zmniejsza także ryzyko występowania tzw. stresu cieplnego odpowiedzialnego za zjawisko określane jako "pocenie się płyt". W praktyce poprawia się więc również stan techniczny obiektu, gdyż zminimalizowane zostaje ryzyko kondensacji prowadzącej do korozji metalowych elementów. W obiekcie można zaobserwować także znaczącą poprawę jakości powietrza.

Wentylatory HVLS - amerykańskie rozwiązania wentylacji dużych hal już w Polsce          Wentylatory HVLS - amerykańskie rozwiązania wentylacji dużych hal już w Polsce

  Otwarta przestrzeń                                Zamknięta przestrzeń         

 

Wydajnie i cicho
 

Wielkość wentylatorów HVLS sprzyja ich wydajnej i cichej pracy, za którą odpowiadają specjalnie dobrane silniki. Ich praca pozwala zmniejszyć zużycie energii, za którą trzeba zapłacić ułamek kosztów jakie generuje wiele małych wentylatorów sufitowych. Przykładem może być model Eurus z silnikami z trapezoidalnym wałem, który ma dużą moc i pracuje bardzo cicho. Nie jest uciążliwy nawet przy dłuższym użytkowaniu - w odległości 1 m od urządzenia głośność jest na poziomie 40 dB.

Wentylatory HVLS - amerykańskie rozwiązania wentylacji dużych hal już w Polsce

Wentylatory HVLS w hali - przykład zastosowaniaKontakt w sprawie produktów:

DAXTON POLAND
ul. Przemysłowa 14
33-100 Tarnów
tel. +48 014/620-11-57
www: www.wentylatory.pl
mail: wyślij wiadomośćwentylatory sufitowe » wentylatory stojące » wentylatory podłogowe » wentylatory na ścianę » wentylatory łazienkowe » destryfikatory » cyrkulator » wentylator na halę » wentylatory przemysłowe » mieszacze powietrzaPartnerzy i patroni

  Wienkra   AUX   Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji  Uniwersal  ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm           logo bartosz         Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai              VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech          logo armacell     Matervent

Temat miesiaca