jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Grzejniki kanałowe - ogrzewanie dobrze wkomponowane

artykuł promocyjny

Grzejniki nie muszą kojarzyć się z elementem zabierającym nam cenną przestrzeń, który zawsze jest w tym samym miejsce i niczym nie zaskakuje. Ogrzewanie - podobnie jak cała branża wyposażenia wnętrz - zmienia się by dotrzymać kroku rosnącym wymaganiom estetycznym użytkowników. Po pierwsze wciąż ulepszane parametry pracy, po drugie dynamiczne dopasowanie do potrzeb instalacji grzewczej oraz warunków pomieszczenia, a po trzecie rosnący poziom wzornictwa przy jednoczesnym dbaniu o jak najniższe koszty użytkowania to odpowiedź na ewolucję zachodzącą w tym sektorze. Grzejniki kanałowe REGULUS®-system CANAL w znakomity sposób wpisują się w ten trend.

Grzejniki kanałowe Regulus - ogrzewanie dobrze wkomponowane

Grzejniki kanałowe REGULUS®-system CANAL to znakomite rozwiązanie do ogrzewania nowoczesnych obiektów, charakteryzujących się dużymi przeszkleniami i szklanymi elewacjami. Estetyka w tym przypadku odnosi się głównie do materiału, technologi wykonania oraz koloru podestów, przykrywających kanał grzewczy.

 

 

Elementy systemu

 

System składa się z miedziano-aluminiowego grzejnika umieszczonego w wannie (rynnie) wykonanej z blachy ocynkowanej. Jest to tzw. zestaw kanałowy. W niektórych modelach dodatkowo występuje wentylator odpowiadający za wspomaganie cyrkulacji powietrza i tym samym dynamikę grzania. Wykończeniem jest ażurowa kratka wykonana z drewna lub metalu. Zestaw montuje się w specjalnie do tego przygotowanym otworze w posadzce, tak by podest był zlicowany z podłogą.

Grzejniki kanałowe - ogrzewanie dobrze wkomponowaneGrzejniki kanałowe - ogrzewanie dobrze wkomponowane

Estetyczny podest to jedyny widoczny element systemu ogrzewania kanałowego.

 

Cechy charakterystyczne

 

Szybkie rozpoczęcie i zatrzymanie grzania to ważna cecha tego typu grzejników. Możliwe jest to dzięki małej pojemności wodnej, która przekłada się na małą bezwładność cieplną. Szybkość działania pozwala zastosować sterowniki i np. zaprogramować temperaturę w zależności od dnia tygodnia i pory dnia. Oszczędność energii jest oczywista – grzejnik szybko dostarcza ciepło, w ilości potrzebnej do osiągnięcia i utrzymania zadanej temperatury.

 

Zastosowanie

 

System ogrzewania kanałowego ma wiele zalet. W nowoczesnym budownictwie często jest nie zastąpiony. Daje nam też wiele możliwości zastosowania. Oto najczęściej wykorzystywane konfiguracje:

  • wzdłuż dużych przeszkleń – nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale również chroni okno przed zaparowaniem
  • można go łączyć z ogrzewaniem podłogowym płaszczyznowym lub z grzejnikami ściennymi – pełni on wówczas rolę ogrzewania wspomagającego
  • jako tzw. ogrzewanie strefowe – we wnętrzach o dużej kubaturze można wydzielić strefy o różnym stopniu nagrzania.

Grzejniki kanałowe - ogrzewanie dobrze wkomponowane

Ogrzewanie kanałowe oznacza swobodę w podejmowaniu decyzji jaki materiał zastosować na podłodze – może to być drewno: deski, mozaika, parkiet, panele, jak również inne materiały: laminat, wykładzina dywanowa, ceramika, beton, czy kamień.

 

Stylistyka

 

Zestawy ogrzewania kanałowego REGULUS®-system CANAL cechują się estetycznym i starannym wykonaniem. Wanna oraz grzejnik malowane są proszkową na kolor czarny matowy (RAL 9005), szczeble podestów wykonane są z wysokiej jakości drewna sezonowanego (dąb, buk) lub z aluminium malowanego proszkowo (do wyboru kolory z palety RAL K7) lub anodowanego (do wyboru pięć kolorów anodowania). Szeroki wybór ażurowych podestów umożliwia ich dopasowanie do stylu wnętrza. We wnętrzach o skomplikowanym kształcie świetnie sprawdzają się krótkie zestawy z wentylatorem, które zdecydowanie łatwiej rozmieścić. Po sezonie grzewczym warto zamontować podest posezonowy, który ochroni wnętrze kanału przed zabrudzeniem, dodatkowo go maskując.
 

Więcej na www.regulus.com.plKontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s.j
ul. Grażyńskiego 51
43-300 Bielsko-Biała
tel. 033 812 36 69
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomośćGrzejniki miedziano-aluminiowych centralnego ogrzewania:
» GRZEJNIKI ŚCIENNE: » REGULUS-system REGULLUS - z obudową górną owalną » REGULUS-system SOLLARIUS - z obudową górną płaską » OGRZEWANIE PODŁOGOWE KANAŁOWE: » REGULUS-system CANAL - z konwekcją swobodną » REGULUS-system CANAL VENT - z cyrkulacją wymuszoną wentylatorem » GRZEJNIKI WEWNĄTRZŚCIENNE: » REGULUS-system INSIDE » REGULUS-system INSIDE VENT

Zobacz szczegółową ofertę firmyPartnerzy i patroni

 

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai              VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech           Matervent

Temat miesiaca

Nawiewniki higrosterowane Ventec