regulus
jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Pompa ciepła z programem Czyste Powietrze - propozycje Daikin

artykuł promocyjny

Pompy ciepła są priorytetową instalacją w ramach rządowego programu "Czyste Powietrza", którego celem jest zmniejszenie lub wyeliminowanie emisji pyłów i zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery przez instalacje grzewcze w domach jednorodzinnych. Z tego też powodu program w największej mierze skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz zastępowaniu ich nowoczesnymi źródłami ogrzewania przyjaznymi środowisku, a takie założenia spełnia pompa ciepła. Do tego odbiorcy programu mogą starać się o podniesienie standardu energetycznego budynku poprzez termomodernizację. Wszystko po to, by zarządzanie energią było jak najbardziej ekologiczne.


Zgodnie z założeniami programu modernizacja ogrzewania ma się opierać na zmianie źródła ogrzewania. Jeśli dom położony jest w obszarze obsługiwanym prze sieć ciepłowniczą, to będzie to rozwiązanie zalecane. W innym przypadku wskazuje się dołączenie do instalacji gazowej, jeśli takowa przebiega w pobliżu budynku. W sytuacji, gdy żadne z powyższych założeń nie jest spełnione zostaje wybór pompy ciepła - instalacji najbardziej przyjaznej środowisku lub wymiany kotła na ten w 5 klasie efektywności, ewentualnie przejście na ogrzewanie elektryczne.

 

10 lat na zmiany...

 

Od września 2018 roku przez najbliższe 10 lat można starać się o dofinansowanie do zmiany źródła ciepła w domach jednorodzinnych. Marka DAIKIN przygotowała specjalną ofertę pomp ciepła spełniających wszystkie wymagania programu "Czyste Powietrze".
 

Od 19 września 2018 do 30 czerwca 2027r. można składać wnioski do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW). Wniosek składa się w wersji elektronicznej w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania urzędzie.

Pompa ciepła z programem Czyste Powietrze - propozycje Daikin

Do programu Ministerstwa Środowiska kwalifikują się wszystkie pompy ciepła Daikin

 

... żeby za ogrzewanie płacić mniej

 

Według założeń program ma pokryć nie tylko zamontowanie/modernizację ogrzewania, ale również ocieplenie ścian, sufitu, wymianę okien czy drzwi – po to, aby za ogrzewanie płacić mniej. Najkorzystniejsze jest zastosowanie odnawialnych źródeł energii.


Szeroka gama urządzeń grzewczych Daikin daje możliwość skorzystania z dofinansowania zarówno osobom planującym wymianę instalacji, jak też właścicielom nowo budowanych domów jednorodzinnych.

 

Zacznij już dziś z Daikin - przegląd rozwiązań

 

Pompy ciepła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej

  • instalacja powietrze-woda

Pompa ciepła z programem Czyste Powietrze - propozycje Daikin
 

  • instalacja hybrydowa

Pompa ciepła z programem Czyste Powietrze - propozycje Daikin

 

Pompy ciepła tylko do przygotowania ciepłej wody użytkowej

 

Pompa ciepła z programem Czyste Powietrze - propozycje Daikin

 

>> ZOBACZ WSZYSTKIE ROZWIĄZANIA GRZEWCZE DAIKIN <<

Kontakt w sprawie produktów:

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 36
02-255 Warszawa
tel. 22 319 90 00
www: www.daikin.pl
mail: wyślij wiadomośćSystemy Klimatyzacyjne » Systemy Wody Lodowej » Systemy Grzewcze » Systemy Chłodnicze » Systemy wentylacyjne

Facebook Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.     Youtube Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.     Linkedin Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.     Instagram Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.     Twitter Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.

Partnerzy i patroni

Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji    Rosenberg Klima    ebm Papst    Systherm        Mitsubishi Electric                     

 logo bartosz          Klimor        Klima-Therm      Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors             VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent