Specjaliści od czyszczenia wentylacji - gdzie ich szukać?

data aktualizacji: 05-05-2022, 09:42 – artykuł promocyjny

Czyszczenie wentylacji to jedna z najważniejszych kwestii bezpieczeństwa w przypadku zakładów przemysłowych. Kurz, tłuste zabrudzenia, a także mikroorganizmy mogą szkodzić pracownikom, a także przyczyniają się do zwiększenia zagrożenia pożarowego. Każdy przedsiębiorca powinien więc pomyśleć o tym, by czyścić wentylacje regularnie. Jak jednak znaleźć odpowiednią firmę i na czym dokładnie polega ta usługa? Wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu.

ile kosztuje czyszczenie wentylacji?


Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy do czyszczenia wentylacji?

Podczas wyboru firmy do czyszczenia kanałów wentylacyjnych należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kilka bardzo ważnych aspektów. Jednym z najważniejszych jest oczywiście doświadczenie pracowników, którzy będą zajmowali się wykonaniem tej usługi. Bardzo ważne, by przynajmniej część zatrudnionych osób posiadała kilkuletni staż w branży. Dzięki temu możliwe będzie prawidłowe ocenienie stanu i rodzaju zabrudzenia, a także dobranie najbardziej efektywnej metody czyszczenia wentylacji.

Kolejnym elementem jest oczywiście wysokiej jakości sprzęt, a także właściwe środki chemiczne, które stosowane są przede wszystkim w mokrych metodach obróbki. Firma powinna posiadać roboty z kamerami do wykonani inspekcji, a także odpowiednie zestawy szczotek dla robotów czyszczących, które będą mogły zostać dopasowane do gabarytów całej instalacji.

Nie bez znaczenia są również opinie o firmie. Warto sprawdzić, jak oceniane są usługi firmy, którą chcemy wybrać. Możemy w tym celu prześledzić forma branżowe lub skontaktować się z poprzednim zleceniodawcami.

Warto ponadto przemyśleć kwestię odległości. Dzięki takiemu rozwiązaniu obniżymy koszty związane z transportem pracowników, jak i sprzętu.


Na czym polega czyszczenie wentylacji?

Przedsiębiorca, który zamawia czyszczenie wentylacji powinien wiedzieć, na czym polega wspomniana usługa. Warto wyróżnić w tym miejscu najważniejsze etapy.

Czyszczenie powinno być rozpoczęte profesjonalną inspekcją kanałów wentylacyjnych. Jest ona wykonywana za pomocą mobilnych robotów z kamerami. Dzięki uzyskanemu nagraniu możliwe jest ocenienie stopnia zabrudzeń, jak i ich rodzaju, a w dalszej kolejności dobranie odpowiedniej metody czyszczenia. W niektórych wypadkach konieczne jest ponadto zmierzenie zawartości pyłu w powietrzu. O skutecznym czyszczeniu wentylacji piszą także specjaliści z firmy Brawent na stronie http://brawent.pl/czyszczenie-wentylacji-rob-to-skutecznie/


Metody czyszczenia

Metody wykorzystywane do czyszczenia wentylacji możemy podzielić na suche i mokre. Pierwsza z nich polega na mechanicznym szczotkowaniu i wydmuchiwaniu zanieczyszczeń za pomocą sprężonego powietrza, a następnie zasysaniu ich za pomocą odkurzaczy przemysłowych. Jest to najczęściej stosowane rozwiązanie.

Jeśli jednak mamy do czynienia z tłustymi zabrudzeniami, to lepszym wyjściem jest metoda mokra. W tym przypadku wykorzystywane są silne środki chemiczne. W obu przypadkach niezwykle ważne jest prawidłowe przygotowanie całej instalacji i ustalenie punktów dostępowych, jak i odciągowych. Metoda mokra wymaga ponadto odpowiedniego zabezpieczenia przed wyciekami.

W niektórych przypadkach, gdy instalacja wentylacyjna musi spełniać najwyższe standardy czystości, stosowana jest również dezynfekcja, która pozwala na wyeliminowanie zagrożeń mikrobiologicznych. Po wszystkim niezbędne jest przeprowadzenie powtórnej inspekcji, by możliwa była ocena wykonanej usługi.Opracowanie: Redakcja
Żródło: Brawent


Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech

Temat miesiaca

Wigmors