Wienkra

Stylish - nowa jednostka klimatyzacyjna od Daikin

data aktualizacji: 06-02-2020, 07:21 – artykuł promocyjny

Naścienna jednostka klimatyzacyjna Stylish będzie dostępna już od marca 2018 roku w ofercie Daikin. Nazwa klimatyzatora sugeruje wyjątkowy wygląd połączony z wysoką jakością i efektywnością. Model ten prezentuje całkiem nową konstrukcję z unikatowymi funkcjami.

Stylish - nowa jednostka klimatyzacyjna od Daikin

 

 

Innowacyjność połączona z kreatywnością

 

  • Maksymalna efektywność

Wydajność jednostek Stylish wyróżnia się na tle konkurencji. W swoim segmencie konstrukcyjnym ma najwyższą wydajność i osiąga wynik A+++ i to zarówno przy ogrzewaniu, jak i chłodzeniu. Stylish to jeden z najbardziej efektywnych energetycznie klimatyzatorów spośród dostępnych na rynku. Taki wynik możliwy jest Stylish - nowoczesny klimatyzator Daikindzięki konstrukcji podzespołów w zupełnie nowy sposób. Co więcej, czynnik chłodniczy R-32 gwarantuje wyższą efektywność energetyczną i niższe oddziaływanie na środowisko.

 

  • Inteligentna i efektywna konstrukcja Właściwości to jedno, a urok urządzenia to zupełnie inna, ale równie ważna kwestia. Stylish jest jednak rozwiązaniem wyjątkowym również pod tym kątem. Kompaktowe wymiary (798x789x295 mm) czynią tą jednostkę najcieńszą w swoim segmencie. Do tego użytkownik ma do wyboru trzy kolory: biały, srebrny oraz drewno egzotyczne (blackwood). Po przełączeniu jednostki do trybu pracy, panel pokrywy przemieszcza się równolegle do korpusu oraz idealnie stapia się z wystrojem każdego pomieszczenia. Funkcja ta poprawia efektywność, zachowując równocześnie dyskretny i stylowy wygląd. Całość oprawiona jest w opływową obudowę, która również pozytywnie wpływa na estetykę urządzenia.

 

 

Stylish z bliska - wykorzystywane technologieStylish pracuje na bazie nowo zaprojektowanego wentylatora. Ma on na celu zoptymalizować przepływ powietrza, zapewniając wyższą wydajność energetyczną przy niskim poziomie hałasu. Wyjątkową funkcjonalność pozwalają osiągnąć doskonałą kontrolę nawiewu połączoną sterowanikiem chłodzeniem i wilgotności. Wszystko to wpływa na komfortowy ruch powietrza w pomieszczeniu.
 

Stylish - nowoczesny klimatyzator Daikin

Stylish gwarantuje zoptymalizowany przepływ powietrza dla zapewnienia doskonałego komfortu

 

  • Efekt Coandy

Jednostka Stylish wykorzystuje specjalnie zaprojektowane klapy do tworzenia efektu Coandy, odpowiadającego za optymalny przepływ powietrza zapewnieniający komfortowy klimat. To właśnie dzięki swojej budowie przepływ powietrza jest bardziej ukierunkowany, co daje lepszy rozkład temperatury w całym pomieszczeniu. Dzięki możliwości tworzenia różnych schematów nawiewu powietrza, Stylish zapobiega powstawaniu przeciągów i zapewnia bardziej stabilną i komfortową dla użytkowników temperaturę w pomieszczeniu.

Stylish - klimatyzacja nowych możliwości

przykład efektu Coandy w trybie chłodzenia (strumień powietrza pod sufitem)

Działa to w następujący sposób: Stylish określa schemat nawiewu powietrza w oparciu o potrzebę ogrzewania bądź chłodzenia pomieszczenia. Kiedy jednostka jest w trybie ogrzewania, dwie klapy kierują powietrze w dół (pionowy strumień powietrza). Podczas pracy w trybie chłodzenia, klapy kierują powietrze w górę (strumień powietrza pod sufitem).
 

  • Stabilne temperatury w pomieszczeniu - rola czujnika matrycowego


Czujnik matrycowy służy do detekcji temperatury powierzchni w pomieszczeniu w celu tworzenia bardziej komfortowego klimatu. Po określeniu bieżącej temperatury w pomieszczeniu, czujnik matrycowy rozprowadza powietrze równomiernie, po czym przekierowuje przepływ do stref, które potrzebują chłodzenia lub grzania.

Stylish - nowa jednostka klimatyzacyjna od Daikin

Czujnik matrycowy mierzy temperaturę powierzchni pomieszczenia dzieląc ją na matrycę składającą się z 64 pól

 

 

Ogólny komfort dzięki regulacjom temperatury i poziomu wilgotności

 

Jak wiadomo odczucie komfortu to zjawisko, na które składa się wiele czynników. Bardzo ważna jest temperatura i jakość powietrza, ale nie można również pominąć wilgotności. Jednostka Stylish działa w oparciu o wszystkie kryteria komfortu. Stosując kilka różnych ustawień jest w stanie automatycznie regulować właściwą temperaturę i wilgotność danej strefy. Do zarządzania intensywnością chłodzenia i regulowania temperatury z dokładnością do 0,5 stopnia jednostka posługuje się technologią sterowania inwerterowego. A w pomieszczeniu zawsze utrzymuje się przyjemna temperatura i odpowiednia wilgotność.

Stylish - nowoczesny klimatyzator Daikin


 

  • Świeże i czyste powietrze

Urządzenie zaprojektowane w sposób, aby zapewniać najwyższy komfort, sprawność działania i efektywność, również pod kątem świeżości i czystości powietrza. W związaku z tym w jednostce Stylish wykorzystano technologię Flash Streamer do usuwania cząstek, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Pozwala to zapewnić w pomieszczeniu powietrza o najwyższej jakości.

Stylish - nowa jednostka klimatyzacyjna od Daikin

Stylish to eleganckie, dyskretne rozwiązanie klimatyzacyjne, dostępne w wielu zdecydowanych kolorach i fakturach, które idealnie wkomponuje się w każde pomieszczenie

 

  • Inteligentne i łatwe sterowanie


Używając aplikacji Daikin Online Controller, standardowej obecnie funkcji, można w pełni sterować jednostkami serii Stylish z dowolnego miejsca poprzez smartfon. Wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia doskonałego klimatu w domu, to połączenie z siecią rozległą (Wlan) oraz bezpłatna aplikacja. Mając swój udział we wskaźnikach efektywności, aplikacja ta oferuje podgląd zużycia energii Twojego urządzenia.Kontakt w sprawie produktów:

Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o.
ul. Taśmowa 7
02-677 Warszawa
tel. (22) 319 90 00
www: www.daikin.pl
mail: wyślij wiadomośćSystemy Klimatyzacyjne » Systemy Wody Lodowej » Systemy Grzewcze » Systemy Chłodnicze » Systemy wentylacyjnePartnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem          Armacell         Schiedel      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Matervent         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech

Temat miesiaca

Liquid Technologies