jesteś tu: strona główna / ogrzewanie

Ogrzewanie przenośne - rozwiązania do dużych powierzchni

data aktualizacji: 27-11-2020, 10:35 – artykuł promocyjny

Ogrzewanie przenośne, czyli stosowane według potrzeby ma wiele zalet. Po pierwsze nie ma konieczności budowania całej instalacji, zagospodarowywania pomieszczeń na cele kotłowni. Po drugie znika problem składowania opału, a po trzecie jest wygodne i bezpieczne. Tego typu urządzenia są nieodzownym elementem wszędzie tam, gdzie powstaje potrzeba ogrzania, dogrzania dużej przestrzeni. Możliwość rozbudowania systemu o elastyczne przewody do transportu nagrzanego powietrza zwiększa zasięg zastosowania tych przenośnych form ogrzewania.

Systemy przenośnego ogrzewania sprawdzają się w przypadku obiektów remontowanych lub nowopowstałych, gdzie nie ma jeszcze systemu centralnego. Duże znaczenie mają także dla upraw w szklarniach, gdzie wykorzystuje się je w całym okresie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną. Sprawdzą się także przy magazynowaniu, w dużych halach, dużych namiotach (np. wystawienniczych lub przeznaczonych na pobyt ludzi). Specyfika tych urządzeń eliminuje ryzyko zatrucia produktami spalania. Ekologiczna eksploatacja możliwa jest nawet w warunkach słabej wentylacji.

 

 

Przewoźne urządzenia grzewcze SAYMON-Kroll - zestawienie oferty

 

  • Przewoźne piece nadmuchowe SAYMON-Kroll M - są nieduże, kompaktowe i łatwe w transporcie. Nadają się do pracy z palnikami na olej: opałowy, roślinny, przepracowany oraz średniocięzki jak i z palnikami gazowymi.
     

Brak przewodów paliwowych, zbiorników paliwa, przewodów kominowych oraz samego pieca czyni to urządzenie prostym w obsłudze, cichym i ekonomicznym w eksploatacji. Wystarczy napełnić zbiornik olejem opałowym i włączyć urządzenie, a natychmiast odczuwamy ciepło.

Przewoźne urządzenia grzewcze SAYMON-Kroll

  • Nagrzewnice nadmuchowe w wersji przewoźnej - SAYMON-Kroll, SAYMON, Xaram oraz Kerona - są to przewoźne urządzenia grzewcze zasilane olejem, gazem oraz na energię elektryczną. Sprawdzają się wszędzie, nawet przy osuszaniu pomieszczeń.
     

Stosowana w nagrzewnicach nadmuchowych SAYMON-Kroll siatka katalizatora pozwala na prawie całkowitą eliminację niedopalonych składników spalin wylotowych, co zapewnia czystą i ekologiczną eksploatację szczególnie w pomieszczeniach słabo wentylowanych.
 

Nagrzewnice nadmuchowe w wersji przewoźnej - SAYMON-Krol

  • Promiennik ciepła SAYMON-Kroll model IR-33 z emisją podczerwieni - odatkowym elementem oferty nagrzewnic nadmuchowych. Pozwala na punktową emisję ciepła bez strat energii tam, gdzie nie jest ona potrzebna. Ruchome podwozie oraz obracalny reflektor zwiększa jego funkcjonalność.

Promiennik ciepła SAYMON-Kroll

  • Przewoźna centrala grzewcza SAYMON-Kroll HM200 - sprawdzi się szczególnie jako dodatkowe lub przejściowe urządzenie grzewcze ewentualnie jako zamienne urządzenie grzewcze w przypadku awarii ogrzewania.

Przewoźna centrala grzewcza SAYMON-Kroll HM200

Sprawdź całą ofertę >> Saymon-KROLL

 

Przenośne ogrzewacze powietrza Marax

 

  • Nagrzewnice olejowe Tiger King - może stanowić główne lub dodatkowego źródła ciepła w celu szybszego dogrzania ogrzewanego pomieszczenia. Nagrzewnice bez odprowadzenia spalin doskonale sprawdzają się do otwartych lub dobrze wentylowanych pomieszczeń, takich jak fabryki, magazyny, warsztaty lub tereny budowy.

Przenośne ogrzewacze powietrza Marax

fot.: Marax

 

Mobilne parasole grzewcze zasilane gazem


Ogrzewacze zewnętrzne na gaz w prostaci promienników sprawdzają się głównie w przypadku ogródków restauracyjnych, na tarasach, w przestrzeniach półotwartych. Oprócz tego, że dają ciepło delikatnie też oświetlają przestrzeń dookoła. Spalanie odbywa się w komorze zamkniętej przez co są w pełni bezpieczne. 

Mobilne parasole grzewcze zasilane gazemMobilne parasole grzewcze zasilane gazem

fot.: Winterwarm

 

Promiennik podczerwieni VARMA High Power FIRE 3000W IPX5

 

Grzejnik VARMA FIRE HIGH POWER 3000W to bardzo mocny, lekki (jedynie 4,8kg), przenośny promiennik podczerwieni o mocy 3kW. Ogrzewacz wyposażony został w wysokiej klasy 2 żarniki kwarcowe. Promiennik wyposażowy jest w przełącznik 2 stopniowy do włączania 1-go lub 2-ch emiterów ciepła (1500/3000W). Zaprojektowany został do dogrzewania wewnątrz i na zewnątrz podczas prac remontowych, wszelkich robót w ternie itp. Również do dogrzewania warsztatów, magazynuów, stanowisk pracy do 25m2 wewnątrz i 12m2 na zewnątrz. Na wyposażeniu znajduje się 3m kabel zasilający z wtyczką typu Schuko.

Promiennik podczerwieni VARMA High Power FIRE 3000W IPX5

fot.: Enerzon

 

Zobacz także inne propozycje rynku grzewczego

 Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: SAYMON-Kroll, Enerzon, Winterwarm, Marax


Partnerzy i patroni

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor          Global-Tech        Iglotech        Refsystem       Neovent     Armacell         Schiedel          Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai         Lindab          Materflex         Stiebel Eltron        Venture Industries Sp. z o.o.      Test-Therm           Systema