Rekuperatory.pl

Wentylatory domowe - przegląd produktów

artykuł promocyjny

Wentylatory przeznaczone do użytku domowego najczęściej montowane są w łazienkach, kuchniach oraz pokojach. Mogą być zainstalowane w kanale wentylacyjnym zastępując typową kratkę, w suficie lub na ścianie. W sprzedaży są również modele okienne. Na co zwrócić uwagę wybierając wentylator domowy?
 

Wentylator do domu - jak wybrać

 

Wentylatory do domu - jakie wybrać

Coraz częściej w naszych domach pojawiają się elementy wentylacji mechanicznej. Najczęściej decydujemy się na nią w momencie, kiedy naturalny proces wymiany powietrza zaczyna szfankować, a zazwyczaj dochodzi do tego w pomieszczeniach brudnych typu łazienka, kuchnia. W ofercie wiodących producentów wentylatorów można znaleźć również modele dedykowane do budownictwa jednorodzinnego. Poniżej przykładowe wentylatory domowe:

 

 

Vents

 

 • Wentylator łazienkowy seria PF


W ofercie marki Vents znajduje się wentylator sufitowy z serii PF. Wykonany jest on z wysokoudarowego tworzywa ABS. Przeznaczony do pomieszczeń sanitarnych, kuchni, znajduje zastosowanie również w magazynach i wszystkich innych pomieszczeniach, w których przebywają ludzie. Charakteryzuje się estetycznym, nowoczesnym wzornictwem.

Wentylator łazienkowy PF
 • Wentylator osiowy, plastikowy, domowy, montaż sufitowy lub ścienny
 • Dzięki odpowiedniej konstrucji wirnika producent gwarantuje bardzo wysoką wydajność i długą żywotność urządzenia


 

Więcej na >> Vents


 

Venture Industries

 

 • Wentylator kanałowy SILENTUB


Wentylator SILENTUB należy do grupy kanałowych (osiowych). Charakteryzuje się bardzo niskim poziomem emisji dźwięku. Jest to jeden z niewielu modeli na rynku wyposażonyw łożyska kulkowe oraz w mocowania antywibracyjne, co czyni go wyjątkowo cichym. Przeznaczony do wentylacji pomieszczeń o małej i średniej kubaturze w szczególności: łazienek, wc, kuchni oraz pomieszczeń typu gabinety, biura. Montaż SILENTUB w ścianie umożliwia transport powietrza pomiędzy sąsiadującymi pomieszczeniami (przewietrzanie, konwekcyjna wymiana ciepła).

Wentylator kanałowy SILENTUB
 • standardowo wyposażone są w klapę zwrotną, która zapobiega dostawaniu się do pomieszczenia powietrza zewnętrznego i wydostawaniu się powietrza ogrzanego
 • Specjalny sposób montowania silnika w urządzeniu (mocowania antywibracyjne) zapobiega wibracjom i emisji hałasu
 • Wentylatory posiadają zabezpieczenie przed porażeniem prądem w klasie II, stopień ochrony IP44 oraz termiczny wyłącznik bezpieczeństwa. Przystosowane są do pracy w temperaturze do +40°C

 
 • Wentylator SILENT DUAL


SILENT DUAL automatycznie dostosowuje swoją wydajność do warunków otoczenia i wymagań wentylacyjnych dzięki dwóm czujnikom – ruchu i wilgotności. Urządzenie automatycznie dostosowuje ustawienia bez konieczności ingerencji użytkownika. Praca wentylatora, jak wskazuje nazwa, jest bardzo cicha.

 • dwa tryby pracy: przerywany lub ciągły. W trybie przerywanym, wentylator uruchamia się automatycznie po wykryciu wzrostu wilgotności i pracuje dopóki poziom wilgotności nie powróci do stanu wyjściowego. Wentylator uruchamia się automatycznie również przy średniej prędkości (75% maksymalnej prędkości) po wykryciu ruchu i kontynuuje pracę przez czas jaki wcześniej został ustawiony.
 • Możliwe jest ustawienie dwóch okresów czasowych: 2 minuty (w łazienkach o powierzchni mniejszej iż 4 m2) i 15 minut (o powierzchni większej niż 4 m2)
 • nie wymaga trójżyłowej instalacji elektrycznej na potrzeby wentylacji.

Więcej na >> Venture Industries

 

Iglotech

 

 • Wentylatory domowe QUIET

Wentylator osiowy charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu, wyposażony w silniki na łożyskach kulowych. Przeznaczony do wentylacji pomieszczeń domowych oraz biurowych.

Wentylatory domowe QUIET

fot.: Iglotech


Ventia
 

 • wentylatory łazienkowe Havaco

Wentylator łazienkowy HAVACO typu COMO SilentWentylator łazienkowy HAVACO typu COMO Design

Wentylator łazienkowy HAVACO typu COMO Silent     Wentylator łazienkowy HAVACO typu COMO Design          


Wentylatory COMO Silent i COMO Design idealnie nadają się do wentylacji małych i średnich pomieszczeń, w tym toalet czy łazienek. Ich cechami charakterystycznymi są niskie zużycie energii oraz niski poziom ciśnienia akustycznego. Wysoką trwałość zapewnia zastosowanie w nich łożysk kulkowych. Wszystkie modele wyposażone są w zintegrowaną klapę zwrotną, a wentylator COMO Design dodatkowo we frontową osłonę, która zapewnia estetyczny wygląd urządzenia. Dodatkową zaletą tych urządzeń jest wzmocnione wykonanie kołnierza przyłączeniowego, które zwiększa wydajność wentylatora oraz zapobiega zakłóceniom przepływu powietrza. Wentylatory COMO Silent i COMO Design występują w dwóch wersjach: standardowej S – załączenie pracy wentylatora przez oddzielny włącznik ON/OFF bądź włącznik światła, oraz z opóźnieniem czasowym T – wentylator wyposażony jest w timer 1-25 min.

Wentylator VERTIGO charakteryzuje się nowoczesnym, atrakcyjnym wyglądem. Przeznaczony jest do wentylacjimałych i średnich pomieszczeń, w instalacjach wymagających wysokiego sprężu dyspozycyjnego przy stosunkowo niskiej wydajności. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest niski poziom emitowanego hałasu. Wentylator wyposażony jest w wirnik z łopatkami pochylonymi do przodu, filtr oraz zintegrowaną klapę zwrotną, zapobiegającą ciągowi wstecznemu powietrza.

Wentylator łazienkowy promieniowy HAVACO typu VERTIGO
Wentylator łazienkowy promieniowy HAVACO typu VERTIGO

Wszystkie modele wentylatorów łazienkowych można montować w dowolnej pozycji, zarówno poziomej, jak i pionowej.

 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Vents, Venture Industries, Iglotech, Ventia


Partnerzy i patroni

 

  Wienkra     Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   ebm Papst   Systherm    Mitsubishi Electric        Rosenberg Klima          Klima-Therm          Klimor        Systema          Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.Intersoft        Provent Vents        Daikin         Ventec         Wigmors            Kaisai              VBW         Stiebel Eltron     Test-Therm           Global-Tech           Matervent

Temat miesiaca

Nawiewniki higrosterowane Ventec