Rekuperatory.pl

Wentylacja piwnicy

artykuł promocyjny

Piwnica, jak każde pomieszczenie w domu wymaga sprawnej wymiany powietrza. Aby nie dopuścić do powstania nieprzyjemnej stęchlizny w piwnicy musimy zapewnić jej wentylację. W przypadku tej części domu sprawa jest nieco utrudniona. Poniżej przedstawiamy jak sobie poradzić z tym problemem. 

Piwnica to kondygnacja, która zazwyczaj posiada niewielkie okna lub nie posiada ich wcale. Jeśli są, to znajdują się tuż przy poziomie gruntu a czasem nawet w specjalnym zagłębieniu. W takim przypadku nie ma konieczności zaopatrywania piwnicy w dodatkowe kanały wentylacyjne. W takiej sytuacji wentylacja działa pośrednio dzięki kanałowi wentylacji grawitacyjnej, która umieszczona jest w kotłowni w piwnicy lub w łazience na parterze.

Wentylacja piwnicy

fot.: Glen Dimplex

W przypadku braku kanalu wentylacyjnego w piwnicy możemy zdecydować się na zastosowanie wentylacji mechanizcznej wywiewnej, który bazuje na wentylatorze kanałówym oraz systemie kratek wentylacyjnych w odpowiednim miejscu. 

Zgodnie z normą PN-83/B-03430 Wentylacja w budynkach mieszkalnych zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej - Wymagania oraz ze zmianę do tej normy PN-83/B-03430/Az3:2000. wentylacja piwnic powinna zapewnić minimum 0,3 wymiany na godzinęPrzeczytaj także:

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Glen Dimplex
Partnerzy i patroni

 Wienkra    AUX    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   Uniwersal     ebm Papst   Systherm         Mitsubishi Electric          Rosenberg Klima           Klima-Therm

 logo bartosz          Klimor         Iglotech        Refsystem      Venture Industries Sp. z o.o.       Intersoft       Provent Vents        Daikin         Ventec        Wigmors          Kaisai         VBW        Stiebel Eltron     Test-Therm       Global-Tech        logo armacell      Matervent